• Walentynki – klasa III b

          • Szkoła to nie tylko nauka i praca. To także wychowanie, z którym wiąże się zabawa, integracja oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów.

            Choć to zima, a jednak najgorętszy dzień w roku: 14 lutego - Walentynki.

            W czasie walentynkowych zabaw uczniowie klasy III b wzajemnie okazywali  pozytywne uczucia, rozwijali umiejętność wyrażania emocji oraz kształtowali prawidłowe relacje w społeczności klasowej. Był to bardzo szczęśliwy dzień dla wszystkich :) 

          • Walentynki w szkole - Klasy 0-3

          • Zgodnie z tradycją, również i w tym roku w naszej szkole odbyło się walentynkowe święto. Z powodu pandemii w święcie uczestniczyły jednak tylko klasy 0-3.

            Do przygotowanego wcześniej pudełka dzieci wrzuciły mnóstwo kartek z życzeniami i ciepłymi słowami skierowanymi do swoich kolegów, koleżanek, a nawet nauczycieli.

            W poniedziałek, 15 lutego, przyszedł najważniejszy moment- moment rozdania walentynek, tak oczekiwany przez wszystkich.    

            I choć każda klasa obchodziła to święto w kameralnym gronie klasowym, to radość  dzieci udzieliła się całej szkole.

          • Walentynki - Klasa 3 "C"

          • Walentynki to dobry dzień, żeby lepiej zintegrować klasę.

            To dzień miłości, przyjaźni, życzliwości, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.

            Podczas walentynkowych zabaw uczniowie okazywali pozytywne uczucia, ale również rozwijali umiejętności językowe, matematyczne, plastyczne, koncentrację.

          • Najciekawsze miejsca w Polsce – „ Ruszaj w drogę… ’’

          • Dnia 10 lutego po dwutygodniowej „podróży‘’ po Polsce uczniowie  kl. 3 c przedstawili prezentacje pt.: Najciekawsze miejsca w Polsce – „Ruszaj w drogę…’’.

            Podczas tej wędrówki towarzyszyło nam przysłowie :

            „Cudze chwalicie , swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie ’’.

            Pięknie przygotowane prezentacje multimedialne , plakaty i makiety na pewno poszerzyły  wiadomości o naszym kraju , a przede wszystkim zachęciły uczniów do odwiedzania nieznanych miejsc naszej małej i dużej ojczyzny.

                                                                                                                  Elżbieta Lizińczyk
          • Prezentacja - Najciekawsze miejsca w Polsce "Podróż przez regiony Polski"

          •      W procesie wychowawczo-dydaktycznym obejmującym całość wpływów i oddziaływań kształtujących rozwój dziecka oraz przygotowujących go do życia w społeczeństwie bardzo ważną rolę odgrywa między innymi budzenie zainteresowania różnymi regionami Polski, ich historią, przyrodą oraz kulturą. Pomysł na prezentację "Podróż przez regiony Polski" zrodził się w związku z treściami wynikającymi z realizacji zajęć dydaktycznych. Uczniowie od dwóch tygodni poznawali wszystkie regiony Polski, gromadzili wiadomości i potrzebne materiały.

                 W dniu 11.02.2021r. uczniowie klasy III b przygotowali prezentację pt. Najciekawsze miejsca w Polsce "Podróż przez regiony Polski". Wybranie najpiękniejszego według nich i najciekawszego miejsca to bardzo trudne zadanie, ponieważ w Polsce jest wiele pięknych i ciekawych miejsc, które warto zwiedzić: od Bałtyku, poprzez Mazury, zamki Dolnego Śląska, aż po same Tatry. Jednak każdy uczeń znalazł coś interesującego, zaprezentował miejsce, w którym był i zachęcił do jego odwiedzenia. Realizacja powyższych zadań oraz ich różnorodność pozwoliła dzieciom na usystematyzowanie wiedzy o Polsce i lepsze poznanie tradycji i historii, a także o własnym regionie. Informacje przedstawione zostały w przystępny i zrozumiały sposób, poparty ilustracjami i zdjęciami. Znalazły się również bogate w treści prezentacje multimedialne. Była to piękna lekcja historii.

             

             Opracowała: Halina Wilk

        • BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI
          • BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI

          • BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI

                       

                        Proponuję akcję czytelniczą dla klas II -III oraz pierwszaków, która pozwoli przywitać w bibliotece uczniów wracających do szkoły i zachęcić do ich aktywnego korzystania z biblioteki. Akcja jest formą zabawy i nie wymaga dużej aktywności uczniów ani skomplikowanych przygotowań.

             

            PO CO JEST TA AKCJA?

                        Jeśli jesteś rodzicem/opiekunem ucznia biorącego udział w akcji to zapraszam do przeczytania listu, w którym  wspólnie zachęcimy dzieci do czytania.

                        Zawiera bardzo konkretne zalety płynące z czytania dzieciom oraz z dziećmi, szczególnie                     w czasach pandemii. Na omawiane tam zalety zachęcania dzieci do czytania w domu, nakładają się skutki edukacji zdalnej. Uczniowie klas II podczas dotychczasowej edukacji szkolnej prawie tyle samo czasu uczyli się zdalnie, co stacjonarnie. Pierwszaki były w szkole raptem 2 miesiące. Dlatego tak ważne jest, by uczniowie klas I-III odwiedzili bibliotekę, przypomnieli sobie                  o niej i jej bogatej ofercie literatury dziecięcej.

                        Po cichu liczę na to, że uczniowie, po prawie roku spędzonym w dużej mierze przed ekranem komputera, zatęsknią za tradycyjnymi formami rozrywki. Akcja jest także formą miłego powitania przez bibliotekę wracających uczniów, a w przypadku tych najmłodszych czasem zachętą do pierwszej wizyty.

             

            Szanowni Rodzice/ Opiekunowie !

             

                        Jestem nauczycielem bibliotekarzem i na co dzień zachęcam Państwa dzieci do czytania. Wiem, jak dużo obowiązków mieli Państwo w ostatnim roku, więc nie proponuję kolejnych zajęć online. Korzystając z okazji do bezpośredniego kontaktu, chcę tylko krótko i zwięźle zachęcić Państwa do czytania dzieciom.

                        Każdy z nas zastanawia się, co może zrobić jeszcze lepiej, by zapewnić dziecku dobrą przyszłość, a obecnie – by we względnym spokoju przetrwać ten trudny czas. Odpowiedź jest prosta: czytać dzieciom książki. A gdy są starsze, to czytać je razem z nimi. Wspólne czytanie jest naturalnym sposobem komunikacji i budowania rodzinnych więzi. To czas, w którym dziecko jest blisko Państwa, czuje się bezpieczne, ważne i naprawdę Państwa słucha. Świat, który znamy, nasze zasady i poglądy, powstały m.in. w naszych domach, gdy rodzice lub dziadkowie czytali dzieciom bajki i legendy lub opowiadali historie.

                        Udowodniono, że czytanie redukuje poziom stresu najskuteczniej z powszechnie dostępnych czynności, więc to idealna odskocznia na trudne czasy. Czytanie daje nam wymierne korzyści na każdym etapie dojrzewania. Początkowo wzmacnia więź z rodzicami i poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie rozwijając umysł i wyobraźnię. Uczy koncentracji, odcinania się od bodźców, powiadomień w telefonach i szumu informacyjnego, na które dorastające pokolenie narażone jest jak żadne wcześniej. Gdy dziecko jest starsze, wiedza i emocje wyniesione z książek wzmacniają pewność siebie, umożliwiają tak ważne u nastolatków mówienie „nie”. Statystycznie ludzie czytający dla przyjemności są bardziej zadowoleni z życia, lepiej wykształceni, kreatywni, zajmują wyższe stanowiska i więcej zarabiają. Jednocześnie dane są nieubłagane. Wynika z nich, że jeżeli dziecko nie wyniesie nawyku czytania z domu, to z reguły nie czyta dla przyjemności jako dorosły. Szkoła, biblioteka i rówieśnicy mogą pomagać rozwijać te zainteresowania, ale tworzy je z reguły rodzina.

            Jeżeli w Polsce ponad połowa dorosłych w ogóle nie czyta książek, to ponad połowa dzieci będzie miała bardzo utrudnione szanse na skorzystanie z powyższych atutów. Wystarczy czytać dwadzieścia minut dziennie, by zbudować w dziecku nawyk, dać proste narzędzie, dzięki któremu będzie w stanie lepiej się rozwijać w samodzielnym życiu.                                                           

            Serdecznie zapraszam do czytania, współpracy z biblioteką i udziału w naszej zabawie „Bilet powrotny do biblioteki”.

                                                                                

             

            Z wyrazami szacunku       

            Szkolna biblioteka :)

            Instrukcja

            Zasady udziału są bardzo proste:

            - uczniowie otrzymują specjalne „bilety powrotne do biblioteki”, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda do nich. Bilet działa jak kupon rabatowy i podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii. Po oddaniu przeczytanej książki , nauczyciel – bibliotekarz „ kasuje” odpowiednia ikonkę. Po skasowaniu całego biletu uczeń dostaje dyplom.

            Czas trwania konkursu : 12.02.2021 – 30.04 2021.

            Wsiadamy więc do pociągu i wyruszamy w powrotną drogę do Biblioteki!

            Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Odjeżdżamy!

          • Wielki Maraton Czytelniczy

          •  

            Piąty test już za nami. Poniżej wyniki, a lektury na luty:

            Kl. II - III - Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska "Smutek i zaklęte miasto"

            kl. IV- VI Katarzyna Ryrych" Mała wojna",

            kl. VII- VIII Antoni R. Ossendowski" W polskiej dżungli".

            Miłego czytania!

          • "Bezpiecznie na wsi"

          • Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Bezpiecznie na wsi". Na uczestników czekają piękne nagrody

          • KRUS zapobiega wypadkom na wsi.

          • 04.02.2021 ubiegłoroczna laureatka Ogólnopolskiego Konkursu ,, Bezpiecznie na wsi “ uczennica klasy VII Pamela Mularczyk otrzymała od Pani Renaty Koskiej kierownik oddziału KRUS w Radomsku kalendarz , w którym zamieszczona została jej zwycięska praca .

            Kalendarze oraz materiały promujące bezpieczeństwo dzieci podczas prac wykonywanych na wsi otrzymają również pozostali uczniowie klasy . Zostały one przekazane wychowawcy Panu Andrzejowi Kazimierczakowi .

            Pani Kierownik KRUS podczas lekcji zdalnej zachęciła uczniów do wzięcia udziału w tegorocznym XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

          • Bal karnawałowy w grupie 0 A

          • Bal karnawałowy w grupie 0 A. Radość i szczęście na buźkach dzieci to najpiękniejszy widok. Własnoręcznie wykonane maseczki karnawałowe uzupełniały piękne stroje.

          • Nowy plan lekcji obowiązujący od 01.02.2021 r.

          • W zakładce plan lekcji po lewej stronie znajduje się nowy plan lekcji obowiązujący od 01.02.2021 r. Plan lekcji należy przełączyć ręcznie.

            Aby zobaczyć nowy plan lekcji prosimy o wykonanie instrukcji załączonej na poniższym zdjęciu.

          • Zimowe programowanie z aplikacją Quiver

          • 29.01.2021 r. uczniowie klasy 0 "B" wzięli udział w zajęciach poświęconych zimowemu programowaniu. Uczniowie poznali słownictwo dotyczące nazw ubrań, a także utrwalili słowinctwo związane z zimą oraz liczby.

            Ponadto dzieci poznały aplikację Quiver, która z wykorzystaniem tabletów oraz technologii rozszerzonej rzeczywistości (ang. augmented reality), zamienia kolorowanki w obrazy 3D i daje dostęp do interaktywnych ćwiczeń wspomagających zapamiętywanie słownictwa oraz kształtujących umięjętności logiczne.
            Zajęcia sprawiły dzieciom ogromną radość.

          • „Konkurs europejski - Kartka dla medyka”

          •  Miło jest mi poinformować, że konkurs „Kartka dla medyka” spotkał się z dużym zainteresowaniem naszych uczniów. W sumie wpłynęło 18 przepięknych prac, które po rozstrzygnięciu konkursu zostaną przekazane na ręce pracowników służby zdrowia w podziękowaniu za ich trud, ciężką pracę oraz zaangażowanie w ratowanie życia drugiego człowieka.

            Sylwia Prymus

             

          • Wolontariat szkolny

          • W okresie świątecznym w ramach akcji  wolontariatu szkolnego pani Barbara Francuz i wychowawca klasy VI D p. Halina Kruk wraz ze swoimi wychowankami zorganizowały zbiórkę pieniędzy na pomoc dzieciom w domach dziecka. Zebrana kwota została przekazana na dwa  rodzinne domy dziecka: w Łodzi i Tomaszowie Mazowieckim.