• mLegitymacje

mLegitymacje

Wniosek o wydanie mLegitymacji.pdf

Wniosek o anulowanie mLegitymacji.pdf

Kreator zdjęć do mLegitymacji: https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji

mLegitymacja w aplikacji mobilnej

Dokument elektroniczny – mLegitymacja szkolna ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji papierowej.  Za pomocą usługi mLegitymacja szkolna można:

• potwierdzić, że jest się uczniem naszej szkoły,
      • skorzystać z ulg i zwolnień, które przysługują po okazaniu legitymacji.

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu. Wydanie i anulowanie mLegitymacji jest bezpłatne!

W mLegitymacji zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w „tradycyjnym” dokumencie:

• numer legitymacji,
      • imię i nazwisko ucznia,
      • datę urodzenia,
      • PESEL,
      • nazwę i adres szkoły,
      • datę wydania,
      • termin ważności.

Kolejność działań, aby otrzymać dostęp do mLegitymacji:

1. Pobrać wniosek, wypełnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły. Wniosek do pobrania znajduje się powyżej.
      2. Dołączyć aktualne zdjęcie dziecka spełniające wymogi zdjęcia dokumentowego w formacie JPG lub JPEG o rozmiarze max 2,5 MB i wymiarach min. 492 x 633 pikseli.
      3. Oczekiwać informacji o odbiorze kodu QR i kodu aktywacyjnego do aplikacji mObywatel (osobisty odbiór rodzica w sekretariacie).
      4. Zainstalować aplikacje mObywatel ze sklepu Google Play. W usłudze Legitymacja szkolna zeskanować otrzymany kod QR oraz wpisać kod aktywacyjny mLegitymacji.

mLegitymacja jest unieważniana w trakcie roku szkolnego:

• na wniosek pełnoletniego ucznia lub rodziców ucznia (w przypadku utraty mLegitymacji szkolnej na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja szkolna, rezygnacji z usługi) .
      • z urzędu w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi legitymacji szkolnej bądź przejścia ucznia do innej szkoły.

Wymagania techniczne dla urządzeń mobilnych:

• systemy operacyjne Android w wersji co najmniej 7.0 lub IOS.
      • połączenia z Internetem.