• Przedbórz moja mała ojczyzna. „Cudze chwalicie, swego nie znacie...”

• 28 lutego uczniowie klasy 3 A wraz z wychowawczyniami i Panem Dariuszem Sommerfeldem wzięli udział w wycieczce pieszej po Przedborzu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem wysłuchały informacji o położeniu, historii, zabytkach miasta, o postaciach z nim związanymi oraz ciekawostkach geologicznych i przyrodniczych. W podziękowaniu za przekazaną wiedzę o naszej małej ojczyźnie, Pan Dariusz Sommerfeld otrzymał od nas piękną kartkę „Przedbórz” namalowaną przez Ninkę i Małgosię.

Elżbieta Lizińczyk

• Historia misia

• Historia pluszowego misia ...
            20 lutego 2024r zajęcia w grupie zerówkowiczów związane były z ulubionym
            pluszakiem -misiem.
            Rozpoczeliśmy od opowieści o zabawce, ukochanej przez wiele pokoleń. Jaka jest
            historia pluszowego misia? Kiedy i gdzie są początki miękkiej zabawki, która stała
            się symbolem pocieszenia dla dzieci na całym świecie? Dlaczego pierwszy
            pluszowy miś miał na imię Teddy?
            Dzieci przyniosły swoje ukochane misie i opowiadały ich historie . Chętnie
            wykonali piękne prace plastyczne z użyciem: farb, kredek, kolorowego papieru
            oraz misie z plasteliny. To był radosny i pełen wrażeń dzień.
            Grażyna Włoch

• Motoryka mała na zajęciach logopedycznych

• Motoryka mała jest nieodłącznym elementem terapii logopedycznej. Istnieje ścisły związek pomiędzy rozwojem mowy a rozwojem ruchowym dziecka, a w szczególności rozwojem motoryki małej (precyzyjnej). Ośrodek ruchowy mowy oraz ośrodek ruchowy ręki leżą blisko siebie i są ze sobą powiązane funkcjonalnie w mózgowej organizacji czynności psychicznych. Rozwój czynności mówienia oraz mowy zależy od rozwoju motoryki całego ciała, a szczególnie od motoryki małej - precyzyjnej. Sprawne ręce to sprawny aparat mowy, a sprawny aparat mowy to prawidłowa artykulacja. Wszystkie zabawy rozwijające ruchy precyzyjne dłoni i palców działają stymulująco na rozwój mowy dziecka,  pobudzają ośrodki mowy w mózgu. Dzięki takim zajęciom uczniowie usprawniali prawidłową wymowę.

Logopeda Agnieszka Kawka

• Projekt „Famous people”

• Uczniowie z klasy 3B wykonali plakaty związane ze sławnymi osobami opatrzone tytułem „Famous people”. Do każdej osoby został wykonany krótki opis dotyczący wyglądu zewnętrznego w języku angielskim, wykorzystujący słownictwo i struktury z poznanego rozdziału. Dominowały osoby związane ze sportem, aktorstwem oraz muzyką. Materiały wykorzystane do zrobienia prac również zaskakiwały kreatywnością oraz wyobraźnią uczniów. Dzięki przygotowanym projektom uczniowie usystematyzowali poznane struktury gramatyczne oraz słownictwo.

Marcin Ryszka

• Walentynki

• Uczniowie klasy 2B i 3B w ramach kreatywnych zajęć językowych uczestniczyli w quizach oraz grach związanych z Walentynkami. Dzięki narzędziom TIK uczniowie z łatwością opanowali słownictwo tematyczne i bardzo chętnie wykonywali różne wyzwania.

Marcin Ryszka

Klasa 2B

Klasa 3B

• Maraton Pisania Listów

• Po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Amnesty International -  Maraton Pisania Listów. Przeprowadziliśmy ją w dniach  od 01 do 11 grudnia. Napisaliśmy 80 listów do Premiera Australii, za pośrednictwem Ambasady Australii w  Warszawie w sprawie podjęcia odpowiednich i zgodnych z prawami człowieka działań na rzecz klimatu, aby chronić wyspy Cieśniny Torresa i prawa człowieka rdzennych mieszkańców. Apelowaliśmy aby jak najszybciej zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i wypełnić podjęte na poziomie światowym zobowiązania do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5ºC w zgodzie z najlepszymi dostępnymi badaniami naukowymi.

Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała od Amnesty International podziękowania.

Joanna Rutowicz

• Bieg "Tropem Wilczym"

Dnia 01.03.2024r. (piątek) w naszej szkole odbędzie się XII edycja biegu

„Tropem Wilczym”.

Celem biegu jest:

-propagowanie działalności Żołnierzy Wyklętych, bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego w latach 1945-1963, osób represjonowanych lub takich, które ryzykowały własnym życiem lub internowaniem z powodu pomocy udzielanej żołnierzom walczącym z komunizmem w Polsce.

- Edukacja historyczna.

- Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w tym biegu .

Bieg klas 0-3 – klasę zapisuje wychowawca. Każda klasa biegnie osobno . Po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

Mile widziane transparenty .

Klasy 4-8 zapisy na bieg u nauczycieli wychowania fizycznego – bieg odbędzie się w Parku Miejskim.