Podczas wizyty w księgarni uczniowie klasy 7a zapoznali się z posiadanymi przez księgarnię w Przedborzu książkami z dziedziny geografii.
Iwona Karbownik
Podczas wizyty w księgarni uczniowie klasy 7a zapoznali się z posiadanymi przez księgarnię w Przedborzu książkami z dziedziny geografii.
Iwona Karbownik
Najważniejsza jest nauka. Zarówno nauczyciel jak i rodzic zapewne ma świadomość tego, że wycieczka szkolna dziecka to spora dawka wiedzy, której często młodzież nie jest w stanie doświadczyć w szkole. Wycieczki dają możliwość poznania historii, geografii i biologii, a nauka w czasie wyjścia szkolnego jest efektywniejsza, gdyż podana w ciekawszy sposób. Dodatkowo młodzież ma możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, które mają wiele do zaoferowania. Wycieczka szkolna pozwoliła zintegrować się uczniom po tak długim i trudnym dla nas wszystkich nauczaniu zdalnym.
Iwona Karbownik
Na lekcji geografii uczniowie klasy 8b wraz z nauczycielem oraz pracownikiem Przedborskiego Parku Krajobrazowego w Przedborzu udali się na wędrówkę po ścieżce przyrodniczo-historycznej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu.
Zajęcia terenowe zajmują ważne miejsce w nowoczesnym systemie kształcenia. Są bogatym źródłem wiedzy, a więc niezbędnym elementem w nauczaniu geografii. Dzięki tej wędrówce po ścieżce przyrodniczo-historycznej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu uczniowie w sposób aktywny zdobyli nowe informacje na temat tej ścieżki. Zajęcia terenowe to również forma aktywności fizycznej, która jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. A czasy pandemii strasznie ograniczyły nam wszystkim aktywnie spędzonych lekcji w terenie, za którymi uczniowie jak i my nauczyciele bardzo tęskniliśmy.
Iwona Karbownik
Podczas wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przedborzu uczniowie klasy 7b zapoznali się z posiadanymi przez bibliotekę książkami z dziedziny geografii.
Iwona Karbownik
Mama i Tata to świat nasz cały...❤️ - Grupa 0 B
Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata. Dzieciaczki z 0 A przygotowały w tym wyjątkowym Dniu podziękowanie dla swoich Rodziców.
Najpiękniejszy dzień wiosny to Dzień Mamy i Taty
Klasa 3 c - Elżbieta Lizińczyk
21 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa spektakl „Alicja –online”, który połączył świat filmu ze światem teatru. W spektaklu wzięli udział aktorzy i artyści cyrkowi. Dodatkową atrakcją, która szalenie przypadła młodym widzom do gustu, był pokaz baniek mydlanych. Na zakończenie każdy otrzymał upominek - książeczkę z labiryntami .
W miesiącu kwietniu uczniowie klasy VI a i Vc wykonali projekt związany z tematem wakacji po tytułem „An Interesting City by... „Ciekawe miasto”. Podczas lekcji zdalnych z języka angielskiego mieli przygotować plakat przedstawiający najciekawsze według nich miejsca w wybranym przez siebie mieście. Pozwoliło nam to w ciekawy sposób przećwiczyć materiał, którym aktualnie zajmowaliśmy się na lekcji języka angielskiego jak również zapoznać się z wieloma ważnymi informacjami o przedstawionych miastach.
oprac. Ewa Woźniak
Tegoroczna akcja była inna niż pozostałe a to wszystko przez pandemię. Mieliśmy zdalne nauczanie a mino tego udało nam się zebrać 101 kilogramów karmy, za co jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji i nas wspierali. Jeszcze raz wszystkim
Dziękujemy
Od 17 maja 2021r. – klasy 1 – 3 oraz klasy 8A i 8B pracują stacjonarnie.
Klasy 4 – 7 zaczynają realizować nauczanie hybrydowe według następującego planu:
Klasy 4A , 5A , 6A ,6B , 7B , 7C pracują zdalnie .
Klasy 4 B ,6 C , 6 D ,7 A , 7 D pracują zdalnie.
Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej, m.in. stosowanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych szkoły lub gdy nie ma możliwości zachowania dystansu na terenie szkoły (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole ma ograniczoną do minimum możliwość kontaktowania się z pozostałymi klasami. Zaleca się, w zależności od warunków lokalowych szkoły, takie planowanie rozkładu zajęć, aby ograniczyć kontakt między klasami, zwłaszcza w przestrzeniach wspólnych.
Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
Tabliczka mnożenia i stroje regionalne - co mają wspólnego? Sami zobaczcie!?
Konkurs „Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego.”
W kwietniu 2021 r. nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Urząd marszałkowski w Łodzi, pt. „Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego.”
Celem Konkursu było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnienie wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II Wojnie Światowej oraz pielęgnowanie polskości oraz rozwój i kształtowanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, a także pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej.
Nasi uczniowie przygotowali 16 prac konkursowych. Wyniki konkursu poznamy w czerwcu 2021 r.
Sylwia Prymus
Drodzy Ósmoklasiści
Rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych rozpoczyna się 17 maja 2021 r.
Po powrocie do szkoły otrzymacie loginy oraz hasła do elektronicznego systemu rekrutacji VULCAN.
Zapraszamy do obejrzenia webinarium dostępnego w serwisie YouTube:
Akcja Rekrutacja - Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego?
https://www.youtube.com/watch?v=gNfrvORM4IM
WEBINARIUM ODBĘDZIE SIĘ 13 MAJA 2021 R. O GODZINIE 17:00.
Wydarzenie w ramach obchodów
Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek
Zapraszam na spotkanie online dla dzieci z Anną Onichimowską, autorką książek wydanych przez Wydawnictwo Literatura, m.in.
„ Dzień czekolady”
„ Duch Maciek detektywem”
„ Duch starej kamienicy”
„ Najwyższa góra świata”
Spotkanie odbędzie się 11 maja 2021 roku o godz 10:00. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „ Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim”. Organizatorami spotkania są DKK działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.
Aby dołączyć do wydarzenia:
- kliknij w link lub skopiuj go przeglądarki
https://wbpwlodzi.clickmeeting.com./spotkanie-on-line-z-anna-onichimowska
- wpisz Twoje imię
- wpisz Twój adres e-mail
Gotowe!
Wszystko czego potrzebujesz to najaktualniejsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Safari, Edge lub Opery.
Krótko przybliżę Wam osobę Anny Onichimowskiej J
Anna Onichimowska jest autorką ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, licznych słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych.. Zadebiutowała w 1980 roku zbiorem wierszy dla dzieci „ Gdybym miał konia” . Otrzymała wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Jej utwory wydawane są również po węgiersku, francusku, słoweńsku, litewsku, koreańsku, niemiecku, szwedzku, włosku i chińsku. W latach 1995 – 2003 pełniła funkcję prezesa Polskiej Sekcji IBBY. Od 2014 40ku mieszka w Lundzie (Szwecja). Więcej o Autorce znajdziecie:
Książki Anny Onichimowskiej dostępne są w bibliotece szkolnejJ
Zapraszam i życzę udanego spotkania J
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Monika Ilnicka
Znamy już wyniki kolejnej edycji maratonu. W tym roku szkolnym w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 7752 uczniów z 309 szkół. W naszej placówce na poziomie klas IV- VI do współzawodnictwa przystąpiło 21 osób. Najwyższą liczbę punktów otrzymał Krzysztof Jędrzejczyk z kl. VI b i tym samym( podobnie jak w ubiegłym roku) stał się laureatem konkursu. Klasy VII- VIII reprezentowała grupa w ilości 15 osób. Wśród nich najlepszy okazał się Krzysztof Woźniak z kl. VII d, który otrzymał wyróżnienie. Obu chłopcom serdecznie gratuluję!
szkolny opiekun
Wielkiego Maratonu Czytelniczego
Małgorzata Maliszewska
Wielki Maraton Czytelniczy w klasach II-III „ Spotkacie nowych przyjaciół”
Zakończyła się kolejna edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego, w której wzięło udział 3370 uczniów z całej Polski. Wielki Maraton Czytelniczy był dużym wyzwaniem dla uczniów i okazał się wielkim sukcesem. Maraton trwał od września 2020r. do marca 2021r., co miesiąc trzeba było przeczytać jedną książkę wyznaczoną przez komisję konkursową i odpowiedzieć na pytania z treści książki.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom wytrwałości i jego ukończenia.
Z radością i dumą informuję, że wśród grona uczestników szczególnie wyróżniły się następujące osoby, które zdobyły tytuł LAUREATA
- Oliwia Kudlińska
- Helena Szymanowska
- Nina Idziak
Pozdrawiam Was serdecznie, dziękuję za wspólne spotkania i życzę wielu kolejnych ciekawych chwil z książką. Do zobaczenia za rok !
Zwycięzcy maratonu otrzymają nagrody książkowe.
szkolny opiekun
Wielkiego Maratonu Czytelniczego
mgr Monika Ilnicka
Konstytucja 3 maja została zawarta bardzo dawno temu,
W tamtych czasach pomogło go państwu naszemu.
Państwo Polskie zmieniło się na lepsze,
A teraz my mówimy i tym pociesznie.
Konstytucja ta zawarta została w 1791 roku,
A my,żeby więcej o tym wiedzieć pędzimy na lekcje historii w podskoku.
Dała ona więcej praw chłopom i reformy wprowadziła,
To takie uczucie jakby ona większe ziemie zdobyła.
Nasza szkoła pamięta o tej dacie,
I każdy z nas ją zna jak pacierz.
Co roku w szkole organizujemy uroczystości,
I pamiętamy o panującym wtedy jego królewskiej mości.
Powered by aSc EduPage