W sytuacjach trudnych rodzi się naturalna potrzeba zwracania się do Boga ze szczerą modlitwą. Cały świat a szczególnie Polska, modli się do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca Maryio powstrzymanie koronawirusa i ochronę naszych rodzin. Wspólna modlitwa jednoczy nas każdego dnia o godz. 20.30, kiedy to odmawiamy w rodzinach Różaniec. Poza tym mogą to być inne modlitwy, na przykład zaproponowana przez biskupa Romana Pindla: Panie Jezu, Lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia. Znamy też modlitwy: Ufam Tobie czy Aniele, Boży stróżu mój. Zachęcam do wspólnej modlitwy,ale też wzajemnej troski i życzliwości. Bogusława Grabowska
Modlitwa
Dzień Bezpiecznego Internetu
Nasza szkoła włączyła się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
DBI 2020 odbył się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Podczas tegorocznych obchodów zachęcaliśmy wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.
Na lekcjach informatyki uczniowie zapoznali się z problematyką oraz wykonali plakaty na dany temat.
Agnieszka Kawka
Drogi Czytelniku!
Drogi Czytelniku!
Masz teraz niezwykłą okazję, by przeczytać wiele interesujących pozycji książkowych. Niestety – z wiadomych przyczyn - nie wypożyczysz ich w naszej szkolnej bibliotece. Jednak zachęcam Cię, byś przejrzał swoją domową biblioteczkę i zasoby internetowe – na pewno znajdziesz coś dla siebie.
A może skusisz się na prowadzenie „Dziennika czytelnika”? Umieść w nim wrażenia z przeczytanych książek, informacje o bohaterach, najciekawszych przygodach, miejsce akcji, rysunki, elementy świata przedstawionego oraz swoją opinię o lekturze. Pamiętaj o stronie tytułowej - umieść tam swoje imię, nazwisko i klasę. Tych kartek może być wiele, ponieważ zakładam, że przeczytanych książek będzie więcej niż jedna! Oczywiście reszta należy do Ciebie. Wymyśl jak „zmontować’’ dziennik. Zepniesz do spinaczem? Zszyjesz? Włożysz kartki do skoroszytu? W koszulki?
Co jeszcze dołączysz do dziennika? Może dodatkowe obrazki inspirowane lekturą? Może ciekawostki o autorze spinane na dodatkowych kartkach? Wycinki z gazet nawiązujące do przeczytanych książek? Opowiadania na ich podstawie? Opisy postaci? „Wywiady” z bohaterami?
Na pewno masz wiele wspaniałych pomysłów? Koniecznie je wykorzystaj! Pisz, rysuj, ale przede wszystkim czytaj! A po powrocie (oby szybkim!) do szkoły koniecznie pokaż mi swój dziennik!
Będę czekać
Życzę zdrowia i pasjonujących lektur!
Do miłego zobaczenia!
Pani Monika
Ważna informacja dla nauczycieli
Propozycje materiałów dydaktycznych i narzędzi
Lekcje z internetu? Rusza gov.pl/zdalnelekcje
#zostańwdomu i…? Poucz się online. Zawieszenie zajęć w szkołach to nie wakacje, ani ferie. Warto ten czas dobrze wykorzystać. Jak? Możliwości jest wiele.
Tematy na każdy dzień i przedmiot, ale i propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów i ze szkół podstawowych, i średnich – wszystko to nauczyciele już dziś znajdą na www.gov.pl/zdalnelekcje.
Zgodnie z podstawą i porą
Co powiecie na utrwalenie porównywania ułamków? Jeśli nie ułamki, to może odcinki w graniastosłupach lub sinusy, cosinusy i tangensy kąta ostrego?
Na naszej stronie znajdziecie propozycje dla uczniów ze wszystkich klas szkoły podstawowej, ale i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Zgodne z podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystanie w trakcie zdalnego nauczania.
– Chcemy ułatwiać i podpowiadać. Aby znalezienie interesujących materiałów na naszej stronie było prostsze ułożyliśmy je w formie swoistego planu lekcji dla wszystkich klas, niezależnie od etapu edukacji – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Stale przeczesujemy internet w poszukiwaniu ciekawych zasobów. To, co znajdziecie na naszej stronie to efekt tych poszukiwań. Zdajemy sobie sprawę, że to nie wszystko, że w sieci można znaleźć więcej wartych uwagi treści. Dlatego jeśli je znacie i uważacie, że warto aby znalazły się na www.gov.pl/zdalnelekcje, dajcie znać.
- Warto korzystać z rzetelnych, merytorycznych źródeł. Na stronie epodreczniki.pl znajdują się materiały do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół, które uwzględniliśmy w przykładowych planach lekcji. Chcemy, aby w czasie zawieszonych zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiedzy i powtórzenia dotychczasowych lekcji. Dla nauczycieli może to być okazja do zdobywania nowych kompetencji – podkreśla minister edukacji Dariusz Piontkowski.
Naszą intencją jest to, aby uruchomiona dziś strona była nie tylko inspiracją dla nauczycieli, ale by także realnie ułatwiła im pracę, stąd m.in. koncepcja „planu lekcji” z propozycjami treści na każdy dzień. Nie trzeba z niego korzystać. Zostawiamy nauczycielom pełną dowolność w wyborze i wykorzystaniu opublikowanych lekcji i tematów.
Drugim sposobem wyboru materiałów jest po prostu wyszukanie ich spośród treści edukacyjnych przypisanych dla poszczególnych przedmiotów.Propozycje tematów i dopasowanych do nich materiałów online - staraliśmy się dobrać zgodnie z obecnym etapem roku szkolnego. Pomagali nam w tym eksperci Ministerstwa Edukacji Narodowej i NASK.
I o wiośnie, i o tańcach
I tak nauczyciele dzieci z klas 1-3 znajdą tam materiały, dzięki którym wspólnie ze swoimi uczniami powitają wiosnę. Szóstoklasiści na muzyce będą mieli szansę poznać (jeśli jeszcze ich nie znają) różne współczesne style muzyczne. Nauczyciele ósmoklasistów będą za to mogli z nimi powtórzyć czas Past Simple i popracować nad wzbogaceniem słownictwa. Na naszej stronie opublikowaliśmy propozycje tematów lekcji dla wszystkich klas i wszystkich przedmiotów. Poza językiem angielskim, można tam znaleźć propozycje na lekcje niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego. Nie zapomnieliśmy też o takich przedmiotach jak np. podstawy przedsiębiorczości, czy edukacja dla bezpieczeństwa.
WAŻNE! Wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne!- Materiały, które już dziś mogą znaleźć nauczyciele to propozycja zajęć na najbliższe dni. Warto jednak regularnie zaglądać na www.gov.pl/zdalnelekcje. Będziemy tam dodawać kolejne tematy i kolejne zasoby – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Nic nie stoi na przeszkodzie, by z jej zasobów korzystali także uczniowie i ich rodzice – dodaje szef MC.
Materiały i narzędzia
Kiedy już znajdziecie interesujące Was zajęcia i propozycje ich tematów, warto zmobilizować swoich uczniów. W tym i kolejnym tygodniu nie spotkacie się w szkole, jak więc się z nimi skomunikować? Oczywiście przez internet. A tu możliwości jest wiele. Aby utworzyć zdalną klasę nie musicie ściągać i instalować płatnych aplikacji. Czasem najskuteczniejszy okazuje się popularny i darmowy komunikator internetowy. O tym, z jakich jeszcze narzędzi mogą korzystać nauczyciele, piszemy w naszym poradniku Nauczycielu, poprowadź lekcje online!. Stale go uzupełniamy.
Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy nauczyciel jest nauczycielem informatyki i nie wszyscy muszą być ekspertami od komunikacji online. Dlatego wspólnie z NASK przygotowaliśmy proste tutoriale, w których krok po kroku tłumaczymy np. jak założyć grupę na portalu społecznościowym, czy też jak założyć swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje.Przenieś lekcje na… - obejrzyj nasze tutoriale. Wszystkie pomocne materiały znajdziecie też – oczywiście - na www.gov.pl/zdalnelekcje w zakładce Zdalna klasa. Do dzieła!
Działajmy razem przeciwko koronawirusowi!
Przez najbliższy czas musimy zrobić wszystko, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Stąd szerokie działania rządu – takie jak zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach. Odwołanie imprez masowych. Jest to możliwe dzięki specustawie w sprawie przeciwdziałania koronawirusowi.
Wiele jednak zależy od Ciebie!
- Unikaj skupisk ludzkich, jeśli możesz – udaj się na pracę zdalną.
- Myj często ręce, nie dotykaj bez potrzeby twarzy.
- Zwracaj uwagę innym na właściwe zachowania!
Wszystkie niezbędne i wiarygodne informacje można znaleźć na: gov.pl/koronawirus. Jeśli masz objawy towarzyszące koronawirusowi, zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub na infolinię NFZ pod: 800 190 590.
Źródło: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/lekcje-z-internetu-rusza-govplzdalnelekcje
Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura – propozycje dla uczniów i nauczycieli
Przydatne linki z materiałami edukacyjnymi
Strony z darmowymi arkuszami
Zachęcamy uczniów do obejrzenia lektur szkolnych
Informacja Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów
Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin
Drodzy Rodzice!!!
Informacja
Komunikat!!!
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
- zajęcia w szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;
- 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.
POZNAJEMY REGIONY POLSKI
POZNAJEMY REGIONY POLSKI
-Klasy 3b przez ostatnie tygodnie brała udział w realizacji projektu edukacyjnego „Poznajemy regiony Polski. Miał on na celu rozbudzić zainteresowania innymi polskimi regionami, poznanie różnorodności kulturowej ,tradycji, zabytków, legend, zwyczajów, muzyki, tańców , potraw itd..
Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każdy z zespołów wybrał region, nad którym pracował. Uczniowie otrzymali plan wykonania prezentacji. Następnie omówili zasady pracy w grupie i podzielili się zadaniami. Finałem projektu były plakaty tworzone w grupach. Na koniec wszyscy zaprezentowali efekty swojej pracy. Uczniowie zdobyli w ciekawy sposób wiadomości na temat swojego kraju i przy okazji świetnie się bawili.
Przygotowała- Grażyna Włoch1
Konkurs matematyczny NovaMath 2020
Informacja
Dzięki wsparciu, zrozumieniu i ogromnej życzliwości dyrektora szkoły pani Grażyny Strojkowskiej do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowości wydawnicze. Na półki także zawędrowały lektury szkolne, łącznie około 300 nowych pozycji.
Zarówno młodsi, jak i nieco starsi uczniowie mogą znaleźć coś dla siebie. Bibliotekarz nawiązał kontakt z łącznikami klasowymi, którzy rozpromowali wśród uczniów nowe tytuły książek.
Dziękuję pani Dyrektor, a uczniów zapraszam do biblioteki.
Zredagowała Monika Ilnicka
Wielki Maraton Czytelniczy
Wielki Maraton Czytelniczy
Za nami przedostatni test z przeczytanych lektur. Oto jego wyniki:
Miłej lektury! koordynator M. Maliszewska
Wielki Maraton Czytelniczy "Spotkacie Nowych Przyjaciół"
Dzień kobiet w Miejskim Domu Kultury
Dnia 8 marca 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu miały miejsce uroczyste obchody Dnia Kobiet. Młodzież z naszej szkoły pod kierownictwem pań: Sylwii Prymus i Wiolety Kowalskiej przygotowała przepiękny montaż słowno - muzyczny upamiętniający to święto. Tematyczne wiersze i piosenki, przeplatane aforyzmami o kobietach oraz humorystycznymi scenkami wręcz z życia wziętymi stanowiły całość naszego programu, który patrząc na reakcje publiczności oglądającym bardzo przypadł do gustu.
Sylwia Prymus
3
Dzień Kobiet 2020
W dniu 8 marca 2020 r., na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Przedborzu, odbyła się prezentacja programów artystycznych z okazji Dnia Kobiet. Program artystyczny rozpoczął się od występu zespołu wokalno-instrumentalnego z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu. Podziwiać można było również grupę taneczną pod kierunkiem Pani Anny Żak oraz uczniów PSP przygotowanych przez panie: Wioletę Kowalską i Sylwię Prymus. Po zakończeniu wszystkich występów Panowie wręczali Paniom tulipany, składając najserdeczniejsze życzenia.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie