• Góra Grosza - rozwiązanie konkursu klasowego

          • w XXIV Ogólnopolskiej edycji „Góry Grosza” zebraliśmy pieniądze, które pomogą zorganizować pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. 

            I miejsce zajęła klasa 4B - 281,11 zł

            II miejsce zajęła klasa 4A - 182,29 zł

            III miejsce zajęła klasa 7A - 74,86 zł

            W całej szkole zebrano i przekazano 918,82 zł na Towarzystwo Nasz Dom.

             

            Dziękujemy!!!

             

            Ilona Majkowska - koordynator akcji

          • Spotkanie z leśniczym w kl 0 - poznajemy mieszkańców lasu

          •  

            Dnia 23.02.2024r. naszą grupę odwiedzili pracownicy Nadleśnictwa Przedbórz
            pani Kinga Barczyńska i pan Piotr Kapuściński. Opowiedzieli nam o swojej pracy,
            o lesie i mieszkających w nim zwierzętach.

            Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać pożywienie i zwyczaje zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, jak wyglądają tropy wybranych zwierząt – dzika, jelenia, wilka, lisa, sarny, bobra, kuny.
            Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości były dla przedszkolaków niezwykłą lekcją przyrody.
            Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie.

            Wychowawca Grażyna Włoch

          • Miejsko-Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

          • 12 marca, odbyły się Miejsko-Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

            Turniej składał się z dwóch etapów – część pisemna i część ustna. Uczestnikami Turnieju były dzieci i młodzież z PSP w Przedborzu, SP w Górach Mokrych oraz ZSP w Przedborzu. W turnieju wzięło udział 35 uczniów, z podziałem na 3 kategorie wiekowe.

            Z naszej szkoły w I kategorii wiekowej wzięło udział 14 uczniów z klas 1-4:

            I miejsce zajęła Antonina Kot, klasa IA

            II miejsce zajęła Maria Skowron, klasa IIA

            III miejsce zajął Igor Sujka, klasa IIIA

             

            W II kategroii wiekowej wzięło udział 11 uczniów z klas 5-8:

            I miejsce zajął Kacper Peroński, klasa 8A

            III miejsce zajął Kacper Kowalski, klasa 8A

             

            Burmistrz Miasta Przedborza Wiesława Janosik z Kierownikiem Referatu Spraw Obywatelskich Anetą Furmańczyk wręczyła nagrody za zajęcie 3 pierwszych miejsc z największą liczbą punktów dla każdej z kategorii.

            Do etapu powiatowego zakwalifikowały się 3 osoby – 1 miejsca z każdej kategorii wiekowej.

          • Projekt „My toy shop”

          • W lutym 2024 roku uczniowie klasy 2B stworzyli plakaty dotyczące swojego sklepu z zabawkami. Celem projektu było opanowanie słownictwa związanego z zabawkami oraz umiejętność określania cen. Zabawki zostały zaprezentowane na plakatach i opisane stosownymi podpisami w języku angielskim. Materiały użyte do wykonania prac odzwierciedlały kreatywność i wyobraźnię uczniów. Projekt ten pozwolił uczniom na usystematyzowanie wiedzy zdobytej na zajęciach z języka angielskiego oraz na rozwinięcie ich słownictwa.

             

            Marcin Ryszka

          • Noc sów w Przedborskim Parku Krajobrazowym

          • Dnia 8 marca 2024 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu wzięli udział w akcji "Noc sów" pod opieką nauczycieli: p. Barbary Kras, p. Justyny Nicos i p. Iwony Karbownik zorganizowanej przez Przedborski Park Krajobrazowy. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją wygłoszoną przez pracownika parku p. Damiana Kuzdaka nt. życia sów. Po prelekcji odbył się quiz wiedzy o sowach. Ostatnim i najważniejszym punktem naszego spotkania były obserwacje terenowe. Wszyscy bacznie nasłuchiwali odgłosów sów. Jednak tym razem nie udało nam się żadnej wypatrzeć i usłyszeć. Uczestnicy spotkania mogli naprawdę dużo dowiedzieć się o życiu i zachowaniu tych pięknych ptaków. Mieliśmy okazję udzielić wywiadu dziennikarzowi telewizji Łódź. Była to wspaniała lekcja biologii w terenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Przedborskiego Parku Krajobrazowego za zorganizowanie tego wydarzenia.

            Aleksandra Zawada

             

            Zdjęcia: Iwona Karbownik

          • Dzień Kobiet 2024

          • 8 marca - Dzień Kobiet - wszystkim paniom składamy najlepsze życzenia ❤️

          • Podsumowanie akcji Bohateron w naszej szkole

          • W dniu 5 marca 2024 r. miało miejsce podsumowanie akcji Bohateron w naszej szkole.

            Przypomnę, że jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje:  Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

            Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

            Za pośrednictwem kampanii promowane są  patriotyczne postawy i tożsamość narodowa w Polsce i poza jej granicami, a także tworzona jest wspólnota pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok. 

            Nasza szkoła już po raz czwarty przystąpiła do tej jakże szlachetnej akcji. Od połowy września 2023 r. do 19 października 2023 r. w klasach 4-8 odbywały się prelekcje na temat Postania Warszawskiego. Młodzież poznawała biogramy wybranych uczestników. W dowód wdzięczności uczniowie przygotowali ponad 100  laurek z podziękowaniem dla naszych bohaterów.

            Wszyscy uczniowie, którzy przygotowali laurki dla naszych bohaterów, zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomami od organizatora akcji.

            Koordynator akcji na terenie szkoły - Sylwia Prymus

          • „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

          • Miło nam poinformować , iż nasi uczniowie zajęli II miejsce w Etapie Parkowym XXIII edycji Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Gratulacje dla opiekuna Pani Barbary Kraś. Ogromne podziękowania dla dyrektora oraz pracowników Przedborskiego Parku Krajobrazowego.

          • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          •  

            Narodowy Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych

             

                     1 marca 2024 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel pod kierunkiem p. Sylwii Prymus i Ewy Grabowskiej podczas, którego uczniowie naszej szkoły przypomnieli kim byli żołnierze wyklęci oraz zaprezentowali sylwetki niektórych z nich.

             

            Podczas apelu tematyczne piosenki przeplatały się z okolicznościowymi wierszami oraz filmami biograficznymi bohaterów dzisiejszej uroczystości.

             

            Zasłuchana młodzież miała niepowtarzalną okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia TYCH NIEZŁOMNYCH, których los jakże okrutnie doświadczył.

             

            Sylwia Prymus

          • Przedbórz moja mała ojczyzna. „Cudze chwalicie, swego nie znacie...”

          • 28 lutego uczniowie klasy 3 A wraz z wychowawczyniami i Panem Dariuszem Sommerfeldem wzięli udział w wycieczce pieszej po Przedborzu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem wysłuchały informacji o położeniu, historii, zabytkach miasta, o postaciach z nim związanymi oraz ciekawostkach geologicznych i przyrodniczych. W podziękowaniu za przekazaną wiedzę o naszej małej ojczyźnie, Pan Dariusz Sommerfeld otrzymał od nas piękną kartkę „Przedbórz” namalowaną przez Ninkę i Małgosię.

            Elżbieta Lizińczyk

          • Historia misia

          • Historia pluszowego misia ...
            20 lutego 2024r zajęcia w grupie zerówkowiczów związane były z ulubionym
            pluszakiem -misiem.
            Rozpoczeliśmy od opowieści o zabawce, ukochanej przez wiele pokoleń. Jaka jest
            historia pluszowego misia? Kiedy i gdzie są początki miękkiej zabawki, która stała
            się symbolem pocieszenia dla dzieci na całym świecie? Dlaczego pierwszy
            pluszowy miś miał na imię Teddy?
            Dzieci przyniosły swoje ukochane misie i opowiadały ich historie . Chętnie
            wykonali piękne prace plastyczne z użyciem: farb, kredek, kolorowego papieru
            oraz misie z plasteliny. To był radosny i pełen wrażeń dzień.
            Grażyna Włoch

          • Motoryka mała na zajęciach logopedycznych

          • Motoryka mała jest nieodłącznym elementem terapii logopedycznej. Istnieje ścisły związek pomiędzy rozwojem mowy a rozwojem ruchowym dziecka, a w szczególności rozwojem motoryki małej (precyzyjnej). Ośrodek ruchowy mowy oraz ośrodek ruchowy ręki leżą blisko siebie i są ze sobą powiązane funkcjonalnie w mózgowej organizacji czynności psychicznych. Rozwój czynności mówienia oraz mowy zależy od rozwoju motoryki całego ciała, a szczególnie od motoryki małej - precyzyjnej. Sprawne ręce to sprawny aparat mowy, a sprawny aparat mowy to prawidłowa artykulacja. Wszystkie zabawy rozwijające ruchy precyzyjne dłoni i palców działają stymulująco na rozwój mowy dziecka,  pobudzają ośrodki mowy w mózgu. Dzięki takim zajęciom uczniowie usprawniali prawidłową wymowę.

            Logopeda Agnieszka Kawka

          • Projekt „Famous people”

          • Uczniowie z klasy 3B wykonali plakaty związane ze sławnymi osobami opatrzone tytułem „Famous people”. Do każdej osoby został wykonany krótki opis dotyczący wyglądu zewnętrznego w języku angielskim, wykorzystujący słownictwo i struktury z poznanego rozdziału. Dominowały osoby związane ze sportem, aktorstwem oraz muzyką. Materiały wykorzystane do zrobienia prac również zaskakiwały kreatywnością oraz wyobraźnią uczniów. Dzięki przygotowanym projektom uczniowie usystematyzowali poznane struktury gramatyczne oraz słownictwo.

            Marcin Ryszka

          • Walentynki

          • Uczniowie klasy 2B i 3B w ramach kreatywnych zajęć językowych uczestniczyli w quizach oraz grach związanych z Walentynkami. Dzięki narzędziom TIK uczniowie z łatwością opanowali słownictwo tematyczne i bardzo chętnie wykonywali różne wyzwania.

             

            Marcin Ryszka

            Klasa 2B

            Klasa 3B

    • Logowanie

    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.07.2024
    • Librus Synergia
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Fiszkoteka.pl