• Noc Nietoperzy w Przedborskim Parku Krajobrazowym

     • Dnia 14 września 2023 r. młodzież ze szkoły Podstawowej w Przedborzu pod opieką
      nauczycieli p. Iwony Karbownik, p. Justyny Nicoś i p. Barbary Kraś wzięła udział w akcji Noc
      Nietoperzy Spotkanie przebiegało w dwóch etapach:
      - I etap- wykład p. Maurycego Ignaczaka -chiropterologa -pracownika Oddziału Terenowego
      Sieradzkich Parków Krajobrazowych, przedstawiający świat latających ssaków zakończony
      quizem z nagrodami,
      - II etap- obserwacje terenowe nietoperzy nad rzeką Pilicą.
      Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć ciekawe fotografie różnych gatunków nietoperzy oraz
      poznać ich zachowania w środowisku. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, jaką
      stworzyli pracownicy Przedborskiego Parku Krajobrazowego.

      Iwona Karbownik
      Barbara Kraś

     • Rajd Szlakiem Królewskich Łowów

     • Dnia 18.09.2023 r. odbył się Rajd Rowerowy Szlakiem Królewskich Łowów zorganizowany    w ramach obchodów 35 – lecia powstania Przedborskiego Parku Krajobrazowego, pod patronatem Starostwa Powiatowego w Radomsku. Na starcie rajdu, który został zorganizowany w na placu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu wszystkich zebranych powitali pracownicy Przedborskiego Parku Krajobrazowego, na czele z panem Dariuszem Sommerfeldem, który wprowadził wszystkich zebranych w tematykę rajdu, przypomniał o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Trasa rajdu liczyła 30 km. i wiodła przez następujące miejscowości: Łączkowice, Pratkowice, Rudkę, Krzętów, Mrowinę, Dobromierz, Rączki, Biały Brzeg, Chałupy, Przedbórz. W trakcie rajdu uczestnicy zostali poczęstowani słodka bułką,       a na zakończenie imprezy na terenie siedziby PPK zostało przygotowane ognisko z pieczonymi kiełbasami i kaszankami. Po ognisku pan  Dariusz Sommerfeld przeprowadził konkurs z nagrodami podsumowujący wiadomości, które zostały przedstawione podczas trwania rajdu.

     • #BiegFairPlayPKOl 2023!

     • https://olimpijski.pl/wp-content/uploads/2023/08/FB_v1-1024x1024.jpg

       

      15 września w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Fair Play. Wychowawcy w klasach przeprowadzili pogadanki na temat zachowania Fair Play w sporcie jak i w życiu codziennym.  Następnie odbył się #BiegFairPlayPKOl 2023! Był to klasowy bieg sztafetowy w którym uczestniczyły wszystkie klasy z naszej szkoły . Łącznie pobiegło 350 uczniów i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przygotowanie przepięknych plakatów i zachęcenie tak ogromnej ilości osób do wzięcia udziału w wyżej wymienionym biegu.

       

       

       

     • Bezpieczeństwo na drodze

     • Pierwszaki z klasy I C - 13 września poznawały zasady obowiązujące pieszych w poruszaniu się po drogach, chodnikach, poboczach. Uczyły się jak bezpiecznie  i prawidłowo przechodzić przez pasy oraz jak zachować się, gdy jest sygnalizacja świetlna. Pod okiem nauczycieli trenowały odpowiedzialne, bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Rozpoznawały znaki drogowe znajdujące się w pobliżu szkoły.

                                                                                                          Barbara Zdulska

     • Przyłącz się do akcji #BiegFairPlayPKOl 2023!

     • Polski Komitet Olimpijski zaprasza wszystkich uczniów w całej Polsce do wzięcia udziału w III edycji #BieguFairPlayPKOl w dniach 7-15 września! W naszej szkole bieg ten odbędzie się 15 września 2023r.Przed symbolicznym biegiem nauczyciele przeprowadzą krótką prelekcję na temat zasad Fair - Play.

      Celem akcji jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu. Zapraszamy do udziału!

       

     • Koło Historyczne i Klub Europejski 2023/2024

     • Koło Historyczne i Klub Europejski 2023/2024

       

      Koło Historyczne

       

      W związku ze zbliżającą się Beatyfikacją Rodziny Ulmów nasz szkoła postanowiła włączyć się w obchody towarzyszące tej, jakże ważnej uroczystości. W związku z tym w okresie od czerwca do września 2023 r.
      w naszej szkole podjęłam różne działania na rzecz upowszechnienia wiedzy
      o Polakach, którzy podczas II wojny światowej, z narażeniem życia, ratowali osoby narodowości żydowskiej.

               Zaczynając od początku - w poszczególnych klasach przeprowadziłam prelekcje na temat rodziny Ulmów, ich tragiczna historia stała się przyczynkiem do pogłębienia wiedzy na temat losów społeczności żydowskiej w Przedborzu. Począwszy od ich pojawienia się w naszym mieście, po tragiczne wydarzenia II wojny światowej.

      Aby pogłębić wiedzę na ten temat odwiedziliśmy lokalne Muzeum Ludowe, gdzie zgromadzonych jest dużo pamiątek związanych z tą społecznością. Następnie odwiedziliśmy cmentarz żydowski. Uczniowie zapoznali się też
      z historią przedborskiej rodziny Ważyńskich, która podobnie jak rodzina Ulmów z narażeniem życia ratowała Żydów podczas II wojny światowej.

      Historia naszych lokalnych bohaterów w ramach prelekcji został przybliżona uczniom oraz została opisana i na tablicy przygotowanej na tę okoliczność przedstawiona, obok historii rodziny Ulmów.

      Sylwia Prymus

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024                  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego    w Przedborzu miało uroczysty charakter.

      W uroczystości udział wziął Przewodniczący Rady Miejskiej w Przedborzu Krzysztof Zawisza. Dyrektor szkoły Grażyna Strojkowska życzyła uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, bezpieczny i pracowity, a nauczycielom – wielu sukcesów w pracy z dziećmi i satysfakcji z wykonywanej pracy. 

     • Gratulacje

     • Miło nam poinformować, że mamy kolejnych laureatów w Konkursie,, Szanujmy nasze środowisko'' realizowanym w ramach projektu TIMSS 2023 Międzynarodowe Badanie Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych. Są nimi uczniowie klasy czwartej: Maja Strzelczyk, Małgorzata Woźniak i Alan Jędruszek. Gratulujemy kreatywności!

     • Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Bądź bezpieczny”

     • W poniedziałek 26 czerwca odbyło się oficjalne podsumowanie konkursu „Bądź bezpieczny”, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Radomsku przy współudziale z Komendą Powiatową Policji w Radomsku, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku oraz Nadleśnictwa Radomsko.

      Konkurs skierowany był dla uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Radomszczańskiego. Celem konkursu było przede wszystkim upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu ogólnorozumianego bezpieczeństwa.

       

      Bartosz Karbownik zajął II miejsce w kategorii wiekowej (klasy IV-VI)

       

      Gratulujemy kolejnego sukcesu!

     • Uroczystość pożegnania uczniów klasy VIII

     • 23 czerwca 2023r. o godz.12:00 odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania uczniów klasy VIII. W uroczystości wzięli udział uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice uczniów oraz zaproszeni goście. Akademia rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów klas VIII oraz wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII. Część oficjalną rozpoczęło przemówienie dyrektora szkoły Pani Grażyny Strojkowskiej skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli. Kierując słowa do naszych absolwentów podkreśliła, że właśnie przeszli przez wszystkie szczeble szkolnej drabiny, po to, aby rozpocząć nowy etap w swoim życiu, do którego każdy miał szansę dobrze się przygotować…

      W związku z zakończeniem roku szkolnego i rozpoczynającymi się wakacjami Burmistrz Miasta Przedborza Pani Wiesława Janosik podziękowała uczniom i nauczycielom za całoroczną pracę i życzyła wszystkim udanego wakacyjnego wypoczynku. Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczała uczniom klas VIII wyróżniającym się w nauce i zachowaniu świadectwa , liczne nagrody i dyplomy. Szczególnym elementem uroczystości było wręczenie nagród drużynie brązowych medalistek Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt . Nie byłoby tego sukcesu bez pomocy sponsorów, dzięki którym mogliśmy reprezentować naszą szkołę, miasto i gminę , powiat oraz województwo łódzkie na Mistrzostwach Polski. Dziękujemy serdecznie firmom i osobom prywatnym, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a byli nimi: Starostwo Powiatowe w Radomsku;Urząd Miejski w Przedborzu;Bank Spółdzielczy w Przedborzu; AGRO-MASZ; ROL-EX; GRANO-SYSTEM; EURO-MASZ ; ART Artur Dziuba; Pan Krzysztof Włodarczyk ;Hutownia Materiałów Budowlanych "Juszczyk" Ręczno;Państwo Agnieszka i Piotr Świech ;Państwo Marta i Arkadiusz Nowak; Państwo Wioleta i Mariusz Kowalscy . Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów. Następnie dyplomy oraz świadectwa ukończenia szkoły otrzymali wszyscy absolwenci.

      Życzymy absolwentom wielu sukcesów, a przede wszystkim, wiary w swoje możliwości na dalszych etapach swojej edukacji.

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

     • Życzymy wszystkim uczniom słonecznych i bezpiecznych wakacji i zapraszamy do obejrzenia I części relacji zdjęciowej z dzisiejszej uroczystosci.

     • Mamy brąz Mistrzostw Polski!!!!!

     • Ostatni dzień na Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt za nami. W jedynym dziś rozegranym meczu pewnie pokonaliśmy SP 340 Warszawa(mistrz województwa mazowieckiego) 3:0 po 3 bramkach Nikoli Kowalskiej. Dzisiejsza wygrana przyniosła nam ogromny sukces, którym jest zajęcie III miejsca w Polsce. W sumie w Turnieju odnieśliśmy 4 zwycięstwa, 3 remisy i porażkę w pierwszym meczu z późniejszymi złotymi medalistkami ( bardzo żałujemy, że ten mecz przyszło nam zagrać jako pierwszy, bo później mogło być różnie). Drużyna brązowych medalistek Mistrzostw Polski zagrała w składzie: Martyna Majchrzak, Nikola Kowalska, Weronika Miszkowska, Kaja Kozłowska, Magdalena Żurawska, Kinga Kądziela, Małgorzata Więckowska, Oliwia Glenda, Maja Mularczyk, Oliwia Pawelak, Patrycja Gaj i Maja Cichocka. Najlepszą bramkarką Turnieju została wybrana Martyna Majchrzak. Brawo Dziewczyny!!! Nie byłoby tego sukcesu bez pomocy sponsorów, dzięki którym mogliśmy reprezentować naszą szkołę, miasto i gminę na Mistrzostwach Polski. Dziękujemy serdecznie firmom i osobom prywatnym, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a byli nimi:

      Bank Spółdzielczy w Przedborzu;

      AGRO-MASZ;

      Urząd Miejski w Przedborzu;

      ROL-EX;

      GRANO-SYSTEM;

      Starostwo Powiatowe w Radomsku;

      ART Artur Dziuba;

      Pan Krzysztof Włodarczyk ;

      Hutownia Materiałów Budowlanych "Juszczyk" Ręczno;

      Państwo Agnieszka i Piotr Świech ;

      Państwo Marta i Arkadiusz Nowak;

      Państwo Wioleta i Mariusz Kowalski .

      Dziękujemy bardzo Miejskiemu Klubowi Sportowemu Pilica Przedbórz za to, że dziewczyny stanowiące o sile naszej drużyny mogą bezpłatnie trenować i podnosić swoje umiejętności.

      Jeżeli kogoś pominęliśmy to przepraszamy i dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

      WIELKIE GRATULACJE DLA DZIEWCZĄT!!! JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!! SUPER TURNIEJ NA ZAKOŃCZENIE NAUKI W NASZEJ SZKOLE, ŻYCZYMY POWODZENIA W DALSZEJ EDUKACJI!!!

     • Podziękowanie

     • Podziękowanie dla wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej im.Kazimierza Wielkiego w Przedborzu za przygotowanie uczniów do współzawodnictwa sportowego. To dzięki Waszej pracy osiągnęliśmy II miejsce we Współzawodnictwie Szkół Powiatu Radomszczańskiego dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2022/23.

     • Konkurs Zuch Roczny 2023 - wyniki

     • 26 kwietnia 2023 r. odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu konkurs „Zuch z języka angielskiego”.

      Ogólnopolski Konkurs Zuch z języka angielskiego został zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Testy konkursowe składały się z 21 pytań o różnej skali trudności, w związku z czym każdy uczestnik mógł wykazać się znajomością podstawowego słownictwa, rozumienia prostych konstrukcji językowych, krótkich zdań oraz typowych wyrażeń. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 2 i 3.
      W całej Polsce liczba uczestników była następująca:
      Klasy 2: 1017
      Klasy 3: 1111
      Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 210.
      Największy sukces wśród uczniów z klas 2 odniosła Zuzanna Strzelczyk z klasy IIB, zajmując 4. miejsce w Polsce, uzyskując wynik 203 punktów (96.67%).
      W klasach 3 największe osiągnięcia odnieśli: Fabian Mularczyk z klasy IIIB, zajmując 4. miejsce w Polsce z wynikiem 204 punktów (97.14%) oraz
      Alan Ciszewski z klasy IIIB, zajmując 5. miejsce w Polsce z wynikiem 210 punktów (95.71%).
      Wszyscy wymienieni uczniowie zostali uhonorowani Dyplomami Laureata oraz nagrodami książkowymi.
      Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania.
      Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a zwłaszcza laureatom.

      Marcin Ryszka

     • Wycieczka do Warszawy

     •    14 czerwca 2023 roku uczniowie  kl.III b  wraz z opiekunkami  udali się na  wycieczkę do Warszawy.  Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy, pomnik Syrenki, Bazyliszek
       i piękne zabytkowe kamienice. Następnie  zwiedziliśmy Zamek Królewski podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym oraz zabytki w pięknych salach zamku. Potem powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Niebawem znaleźliśmy się przy Barbakanie. Mieliśmy okazję wejść do środka tej baszty i spacerować po średniowiecznych murach..

        Następnie udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobiłPałac na Wodzie oraz  Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali się także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza  Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu.

         Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.
      Wychowawca Grażyna Włoch

     • Wycieczka do EC 1 w Łodzi

     • Dnia 15 czerwca 2023 uczniowie klas: 0 a, 1 b, 2 a, 2 b wybrali się do EC 1 w Łodzi. ,,Ulica Żywiołów" porwała dzieci w wir zabawy, rozpaliła emocje, wzmocniła relacje i dała radość ze wspólnego odkrywania świat poprzez obcowanie z żywiołami: wodą, ogniem, powietrzem, ziemią i życiem. To niesamowite, kolorowe miejsce stwarza możliwość nauki przez zabawę. Polecamy! Anna Żak, Monika Wysocka, Elżbieta Lizińczyk i Ewelina Łabendowicz.

     • Turniej szachowy o Puchar Szkoły

     • 19 czerwca 2023 roku odbył turniej szachowy o Puchar Szkoły Podstawowej im. K. Wielkiego. Zwycięzcą został Kacper Kowalski z klasy 7a - gratulujemy. Oto wyniki turnieju:

      Runda I

      Aleksander Pięt 6b - Kacper Peroński 7a   2:0

      Alan Ziółkowski 6b - Tomasz Koń 6b   2:0

       

      Runda II

      Kacper Kowalski 7a - Alan Jędruszek 4b   2:0

      Alan Ziółkowski 6b - Paweł Skowron 5a   0:2

       

      PÓŁFINAŁY

      Filip Szymczyk 6b - Paweł Skowron 5a   1,5:0,5

      Kacper Kowalski 7a - Aleksander Pięt 6b   2:1

       

      MECZ O 3MIEJSCE

      Aleksander Pięt 6b - Paweł Skowron 5a   0:2

       

      FINAŁ

      Filip Szymczyk 6b - Kacper Kowalski 7a 0:2

       

       

       

     • Rajd rowerowy po Przedborskim Parku Krajobrazowym

     • Dnia 15.06.2023 r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez pracowników Przedborskiego Parku Krajobrazowego. O godz. 9:00 16-osobowa grupa uczniów pod opieką pani Justyny Nicoś, pani Doroty Warzyńskiej-Badury, pana Andrzeja Kazimierczaka, pana Dariusza Sommerfelda i pana Dariusza Bienia wyruszyła na trasę rajdu, która wiodła przez Groblę, Taras, Faliszew, Józefów Stary, Papiernię, Zuzowy. Podczas trwania rajdu uczniowie podziwiali piękne tereny Przedborskiego Parku Krajobrazowego, zostali zapoznani z różnymi formami ochrony przyrody oraz poznali wiele ciekawostek przyrodniczych. Na zakończenie w siedzibie Przedborskeigo Parku Krajobrazowego zostało zorganizowane ognisko z pieczeniem kiełbasek.

      Justyna Nicoś

     • Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”

     • Konkurs przebiegał pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, organizatorem była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorami: Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

      Tegoroczna edycja Konkursu plastycznego przebiegała pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy” i poświęcona była popularyzowaniu wśród najmłodszych zasad prawidłowego stosowania i magazynowania niebezpiecznych substancji w gospodarstwie rolnym, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw itp., oraz ochronie środowiska naturalnego.

      Prace plastyczne przesłało 38 146 uczniów z 3 184 szkół podstawowych z terenów wiejskich. Zgodnie z regulaminem Centralna Komisja Konkursowa dokonała wyboru 50 najlepszych prac spośród 96 zakwalifikowanych do etapu centralnego przez Wojewódzkie Komisje Konkursowe.

      15 czerwca w Teatrze Lalka w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs, w której wziął udział uczeń klasy Vb naszej szkoły.

      Bartosz Karbownik otrzymał wyróżnienie w II kategorii wiekowej (klasy IV-VIII).

      Wcześniej odebrał nagrodę za zajęcie II miejsca w wojewódzkim etapie konkursu.

      Wszyscy gratulujemy Bartoszowi wspaniałych nagród.

      M. Morawiec

  • Logowanie

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 23.06.2024
  • Librus Synergia
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Fiszkoteka.pl