Strona główna

          • WYRÓŻNIENIE DLA SARY MULARCZYK W KONKURSIE PLASTYCZNYM

          • 9 czerwca 2026 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyło się rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego  XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. „Wioski bez troski”, nad którym honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
            Głównymi celami konkursu było:
            - promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich,
            - poszerzanie wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, 
            - rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.
            W bieżącym roku, w konkursie wzięło udział 5 080 uczniów ze 138 szkół podstawowych z  województwa łódzkiego. Wśród najlepszych znalazła się uczennica naszej szkoły.
             Sara Mularczyk z kl. IV b otrzymała wyróżnienie w II grupie wiekowej. GRATULUJEMY!!!
            Małgorzata Morawiec

          • "Biologia w obiektywie mikroskopu"

          • W ramach projektu unijnego uczniowie uczestniczący w zajęciach z biologii rozwijali swoje umiejętności badawcze, prowadząc obserwacje mikroskopowe oraz doskonaląc sprawne posługiwanie się mikroskopem. Odkrywanie fascynującego świata niewidocznego gołym okiem odbywało się pod opieką nauczyciela biologii.
            Pracę uczniów oraz najciekawsze momenty zajęć przedstawiono w krótkim filmie, który ukazuje ich zaangażowanie, dociekliwość i zainteresowanie naukami przyrodniczymi.
            Barbara Kraś

          • Warsztaty plastyczne pt. „Barwna łąka pełna życia”

          • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5B Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu uczestniczyli w warsztatach plastycznych pt. „Barwna łąka pełna życia”. Wspólnie wykonali piękną pracę przedstawiającą łąkę, rozwijając kreatywność, umiejętność współpracy oraz integrując się podczas wspólnego działania.

            W programie dnia znalazły się również gry planszowe, które dostarczyły wielu emocji i sprzyjały budowaniu relacji między uczniami. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem i sprzętem wykorzystywanym w pracy strażaków. Nie zabrakło także słodkiej niespodzianki – wspólnego wyjścia na lody.

            To był dzień pełen radości, ciekawych doświadczeń i dobrej zabawy.
            Barbara Kraś

          • NIEZWYKŁE SPOTKANIEZ DETEKTYWEM W KL. 2B

          • W ramach omawiania lektury „Detektyw Pozytywka” naszą klasę odwiedził pan Hubert Lewandowski, zawodowy detektyw.

            Podczas spotkania dzieci poznały tajniki tego zawodu i zobaczyły prawdziwy sprzęt detektywistyczny. Największą frajdę sprawiły im warsztaty, podczas których samodzielnie zabezpieczały swoje linie papilarne oraz robiły zdjęcia aparatem fotograficznym.

            W nagrodę za świetną pracę uczniowie otrzymali Dyplomy Małego Detektywa.

            Serdecznie dziękujemy panu Hubertowi Lewandowskiemu za poświęcony czas i fantastyczne, pełne wrażeń spotkanie.

            Elżbieta Lizińczyk

          • Wycieczka do pasieki „Bzycząca Pszczółka”

          • 3 czerwca 2026 roku uczniowie klasy II A wybrali się na wycieczkę do pasieki w Gembartówce. Na miejscu powitał nas pan Gabriel Maciąg – właściciel pasieki, który z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o życiu pszczół i pracy pszczelarza. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda codzienna opieka nad ulem, czym zajmuje się królowa pszczół, jak rozpoznać trutnia i robotnicę oraz dlaczego pszczoły są tak ważne dla przyrody i ludzi. Uczniowie mogli zobaczyć ule z bliska, poznać etapy produkcji miodu – od plastra do słoika – i spróbować tego pysznego przysmaku. Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie nagrody – małe słoiczki miodu. Mogły zakupić świece z wosku pszczelego i miód – piękną pamiątkę z tej wyjątkowej wycieczki. Nie zabrakło również chwili relaksu – spotkania z alpakami. Wycieczka do pasieki była nie tylko wspaniałą przygodą, ale także ciekawą lekcją przyrody, ekologii i pracy pszczelarza. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia.

            Przygotowała: Grażyna Włoch

          • Konkurs recytatorski poezji patriotycznej dla uczniów klas 1-3

          • 🇵🇱📖 18 maja odbył się szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla uczniów klas I–III. W wydarzeniu wzięło udział 40 młodych recytatorów, którzy z dużym zaangażowaniem prezentowali wybrane utwory o tematyce patriotycznej. Uczestnicy zachwycili jury i publiczność piękną interpretacją wierszy, poprawną dykcją oraz ekspresją artystyczną.

            Występy oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Paulina Nowak, Pani Jolanta Strojkowska, Pani Wioletta Kowalska oraz Pani Agnieszka Kawka. Komisja zwracała uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

            Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało następujące miejsca:

            🥇 I miejsce – Aleksandra Strzelczyk oraz Wojciech Jeziorski

            🥈 II miejsce – Helena Mąkosa oraz Mikołaj Gonera

            🥉 III miejsce – Hanna Zduńczyk oraz Zuzanna Jeziorska

            Wyróżnienia otrzymali:

            * Artur Włodarczyk,

            * Stefania Dobrzańska,

            * Dawid Wilk,

            * Aleksandra Gaj,

            * Jan Kwiatkowski.

            Konkurs był doskonałą okazją do rozwijania umiejętności recytatorskich, poznawania polskiej poezji patriotycznej oraz kształtowania postaw szacunku do historii i tradycji naszego kraju. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi, talentu i zaangażowania, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.☺️

            Organizatorzy: 

            Monika Ilnicka, Kamila Ziarkowska

          • Dzień Dziecka w naszej szkole! 

          • 🎈🎉 Dzień Dziecka w naszej szkole! 🎉🎈

            01.06.2026 r. świętowaliśmy jeden z najradośniejszych dni w roku! 😊💙 Z tej okazji wszystkim Dzieciom życzymy mnóstwa uśmiechu 😄, spełnienia marzeń ✨, wielu sukcesów 🌟 oraz niezapomnianych chwil pełnych zabawy i przyjaźni 🤸‍♀️🎨⚽.

            Niech każdy dzień przynosi Wam radość, nowe odkrycia i powody do dumy! 🥰

            Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! 🎁🍭🎈

          • Wielki Maraton Czytelniczy

          • Testem nr 6 zakończyliśmy udział w kolejnej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego.

            W tegorocznych eliminacjach szkolnych WMC wzięło udział 26 uczniów.

            Ostateczna weryfikacja oraz ustalenie progów punktowych nastąpi do 29 maja.

            Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego rozpocznie się w Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności 18 czerwca 2026 r. o godzinie 9:00.

            Gratuluję wytrwałości wszystkim uczestnikom, dobrnęliście do końca!

            Z niecierpliwością czekamy na zestawienie wyników i punktację finałową.

            Zapraszam do udziału w Wielkim Maratonie Czytelniczym w przyszłum roku szkolnym.

             

            Koordynator szkolny Monika ilnicka

          • 🎈 Dzień Dziecka w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu 🎈

          • W poniedziałek 1 czerwca nie będzie lekcji 😊Zamiast zeszytów i sprawdzianów czeka nas dzień pełen gier, zabaw i uśmiechów! 🎉🎲🎈

            Można przynieść ze sobą przekąski 🍪, napoje 🧃, koce 🧺 oraz ulubione gry planszowe ♟️. Jeśli pogoda dopisze ☀️, przed szkołą zorganizujemy wielki piknik 🌳🧺

            Wspólne atrakcje potrwają do godz. 12.35, później uczniowie wracają do domu 🏠. Świetlica działa bez zmian – w standardowych godzinach 😊

            Prosimy, aby dzieci ubrały się kolorowo 🌈 i wygodnie 👟 oraz koniecznie zabrały ze sobą dobry humor 😄To będzie jedyna rzecz obowiązkowa tego dnia! 🎊

          • Zielono mi

          • W dniu 27.05.2026 w PSP im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu odbyły się dzień zdrowego żywienia pod hasłem Zielono mi. Dzień ten miał na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz promowanie spożywania warzyw, owoców i produktów bogatych w witaminy. W ramach tego dnia, uczniowie przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki, przekąski,soki, musy, desery, które były sprzedawane przez cały dzień. Ponadto odbyły się też quizy wiedzy o zdrowiu i zdrowym odżywianiu, w dwóch kategoriach dla klas 1-3 i 4-7, w których udział wzięło 48 uczniów. Dzisiejszy dzień z pewnością należał do bardzo udanych ponieważ nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą o zdrowym odżywianiu co było widać w kreatywności, w przygotowaniu przepysznych , kolorowych i zdrowych przekąsek, deserów. Poniżej prezentujemy kilka zdjeć z dzisiejszego dnia zdrowego żywienia.

            Koordynatorzy: Marzanna Wtorek i Weronika Dębska

          • Wycieczka na ogródki działkowe

          • Po utrwaleniu i prezentacji ciekawych, pomysłowych prac ,, Mieszkańcy łąk i działek ogrodowych” w piątek 22 maja uczniowie klasy drugiej udali się na spacer - wycieczkę do ogródków działkowych w Przedborzu.

            Korzystając z pięknej pogody, dzieci mogły zaobserwować jak wyglądają działki o tej porze roku, rozpoznawały znane im drzewa i krzewy owocowe oraz warzywa. Państwo Dyk - właściciele działki, zaprosili dzieci na swoją działkę, opowiedzieli i pokazali, co na niej rośnie. Uczniowie pełni wrażeń i uśmiechu wrócili do szkoły

            Przygotowała Grażyna Włoch

          • Konkurs Ogólnopolski – XV Przegląd Pieśni Maryjnych i o Matce

          • 26 maja w Wielgomłynach odbył się Konkurs Ogólnopolski – XV Przegląd Pieśni Maryjnych i o Matce. W trakcie konkursu dzieci śpiewały pieśni maryjne oraz piosenki o matce. Naszą szkołę bardzo licznie reprezentowali zarówno soliści, jak i zespoły. Na scenie wystąpiły: Natalia Kobędza, Zuzia Michalska, Blanka Świech, Magda Świątkowska, Klaudia Tham, Maja Skowron, Marysia Skowron, Hania Poborska oraz Nadia Susło. W kategorii zespołów wystąpił duet: Maja i Marysia Skowron oraz nasz cały chór liczący 36 osób.  Wyszyscy pięknie zaprezentowali swoje utwory. Konkurs zakończyliśmy niemałym sukcesem. Chór zdobył pierwsze, a duet dziewczyn drugie miejsce. Maja Skowron jako solistka zajęła również drugie miejsce. Ponadto Amelka Nowicka wraz z mamą zajęły pierwsze miejsce w kategorii zespoły – dorośli. W tym dniu z Wielgomłyn wywieźliśmy w sumie cztery statuetki. 
            Klasy 1-3 reprezentowała Antonina Górska, która pięknie wykonała utwór "Gdy klęczę przed Tobą".
            Gratulacje dla wszystkich dzieci, które tak pięknie się zaprezentowały i przez to odniosły zasłużony sukces. 

            Wioletta Mieruszyńska

          • Edukacyjna Sieć Antysmogowa

          • Publiczna Szkoła Podstawowa w Przedborzu w roku szkolnym 2025/2026 aktywnie uczestniczy w programie Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA). Celem programu jest zwiększanie świadomości ekologicznej uczniów oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego i jakość powietrza.

            W ramach realizacji działań projektowych uczniowie uczestniczyli w licznych inicjatywach związanych z tematyką ochrony powietrza i ekologii. W szkole przygotowywano gazetki tematyczne poświęcone problemowi smogu, źródłom zanieczyszczeń oraz sposobom dbania o czyste środowisko. Uczniowie brali również udział w prelekcjach i zajęciach edukacyjnych dotyczących wpływu jakości powietrza na zdrowie człowieka i środowisko. Przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Ziemi pt Ziemia woła o pomoc

            Zagadnienia związane z ochroną powietrza były także realizowane podczas lekcji biologii, geografii, fizyki oraz chemii.

            Uczniowie brali udział w konkursach poświęconych tematyce ekologicznej oraz Olimpiadzie ESA . Nina Idziak i Bartosz Karbownik zostali finalistami Olimpiady 2026

            Dzięki podejmowanym działaniom uczniowie poszerzali swoją wiedzę ekologiczną, rozwijali świadomość prozdrowotną oraz uczyli się, w jaki sposób każdy z nas może przyczyniać się do poprawy jakości powietrza.

            Udział szkoły w programie Edukacyjna Sieć Antysmogowa jest ważnym elementem działań proekologicznych podejmowanych przez społeczność szkolną oraz okazją do kształtowania odpowiedzialnych postaw wśród dzieci i młodzieży.

            Barbara Kraś

          • Warsztaty przyrodnicze – poznajemy formy ukształtowania terenu

          • Uczniowie klas czwartych Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych poświęconych formom ukształtowania terenu. Pod opieką nauczyciela przyrody Barbary Kraś wykonywali samodzielne projekty dolin i kotlin, łącząc zdobywaną wiedzę z działaniem praktycznym i twórczą aktywnością.

            Zajęcia pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia przyrodnicze, rozwijały wyobraźnię przestrzenną, kreatywność oraz umiejętność obserwacji środowiska naturalnego. Aktywna forma pracy sprzyjała większemu zaangażowaniu uczniów i ułatwiała utrwalanie zdobytej wiedzy.

            Barbara Kraś

          • 🚴‍♀️🌿 22 maja odbył się rajd rowerowy zorganizowany wspólnie z Przedborskim Parkiem Krajobrazowym!

          • Uczestnicy mieli okazję aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, podziwiając piękno przyrody i malownicze trasy naszego regionu. Wydarzenie było również doskonałą okazją do promowania ekologicznego stylu życia oraz zachęcania do wybierania roweru jako przyjaznego środowisku środka transportu. 🌱♻️

            Podczas rajdu kierownik zespołu do spraw ochrony przyrody Przedborskiego Parku Krajobrazowego w Przedborzu - Pan Dariusz Sommerfeld przypomniał także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwracając uwagę na odpowiedzialność i ostrożność wszystkich uczestników ruchu drogowego. 🚦🚴‍♂️

            Na zakończenie rajdu wszyscy spotkali się przy ognisku na placu siedziby Przedborskiego Parku Krajobrazowego, gdzie był czas na odpoczynek, rozmowy i wspólne pieczenie kiełbasek. 🔥😊

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas!
            Iwona Karbownik

          • MOBILNE PLANETARIUM ☄️🪐💫

          • 19.05.2026r. naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. W zamkniętej kopule uczniowie oglądali pokaz filmowy pt. ,,Grawitacja i Czarne Dziury " Dzięki realistycznym efektom specjalnym, obrazie i dźwiękom, uczniowie pobudzili swoją wyobraźnię, a przede wszystkim zaspokoili ciekawość i wzbogacili się o nowe doświadczenia. ✨

            Iwona Karbownik i Karolina Soja

          • Wycieczka Edukacyjna do Małopolski

          • Uczniowie klasy IIIb z wychowawczynią Anną Żak wybrali się na wyjątkową wycieczkę edukacyjną do Małopolski. W Kopalni Soli „Wieliczka” poznali podziemne dziedzictwo, a w Krakowie zobaczyli arcydzieła malarstwa, w tym bezcenną „Damę z gronostajem” pędzla Leonarda da Vinci Muzeum Książąt Czartoryskich.

            Anna Żak

    • Logowanie

    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Librus Synergia
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Fiszkoteka.pl