Życzenia dla Mamy i Taty
„Homonimowe igraszki” - II edycja
Podziękowanie za udział w II Wojewódzkim Konkursie Logopedycznym pt. „Homonimowe igraszki”, czyli plastyczno – językowe zabawy słowem”.
Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5-6 letnich i starszych. Celem jego było wzbogacenie zasobu słownictwa, rozwijanie mowy, rozbudzanie twórczości plastycznej i wyobraźni dzieci.
Zadaniem dzieci było przedstawienie w formie plastycznej słów o takim samym brzmieniu – homonimów- słowa, które ma to samo brzmienie, lecz kilka znaczeń.
Agnieszka Kawka
„Zabawa z gliną” - warsztaty plastyczne w kl. 3 A
„Zabawa z gliną” - warsztaty plastyczne w kl. 3 A . Warsztaty lepienia z gliny to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Praca z gliną rozwija zdolności manualne, uczy cierpliwości, wytrwałości, planowania i organizacji pracy, dostarcza pozytywnych emocji. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się co to jest glina, jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z niej. Zajęcia dały dzieciom dużo radości i satysfakcji, a może będą początkiem nowej pasji.
Elżbieta Lizińczyk
18
Tęczowa łąka- zajęcia terenowe w klasie I c
Klasa I c uczestniczyła w zajęciach terenowych, których celem było poznanie ekosystemu łąki oraz zjawisk atmosferycznych występujących w przyrodzie. Dzieci poznawały warunki życia zwierząt i roślin żyjących na łące. Miały okazję poobserwować zachowanie mrówek, pszczół, motyli, pająków i ptaków. Na swojej drodze napotkały polną mysz, która spłoszona szybko uciekła. Podziwiały kolorowe kwiaty, poznawały popularne zioła, widziały różnorodne gatunki traw. Miały okazje wsłuchać się w odgłosy przyrody. Kontynuacją zajęć było omówienie zjawisk przyrodniczych. Po powrocie do szkoły, dzieci malowały tęczową łąkę oraz nauczyły się wiersza o tęczy.
Barbara Zdulska
16
Światowy Dzień Pszczoły w grupie 6-latków
20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół.
Z tej okazji dzieci z grupy sześciolatków włączyły się
w działania, których celem było budzenie świadomości
na temat pożyteczności pszczół.
Podążając za myślą A. Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat.
Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu i cykl życia pszczoły, mogły również zaobserwować życie toczące się na łące w bajce „Mała pszczółka”. Zabawy ruchowe, muzyczne i malowanie gipsowych pszczółek podkreśliły atrakcyjność zajęć . Nie mogło również zabraknąć degustacji miodu.Wychowawca Grażyna Włoch
5
KONKURSY ZTU 2024 - profilaktyka
W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł corocznie organizowane są konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2024 roku przygotowano 2 konkursy indywidualne oraz 1 konkurs zespołowy.
Prace konkursowe można wysyłać według poniższego regulaminu lub przynosić do pedagoga szkolnego, pani Ilony Majkowskiej do 21 czerwca 2024 r.
BLIŻEJ SIEBIE I INNYCH, Z DALA OD UŻYWEK! – KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI
- Rodzaj konkursu: konkurs indywidualny.
- Adresaci konkursu: uczniowie oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych.
- Zadanie konkursowe:odnosi się do hasła przewodniego kampanii. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy, która kojarzy mu się zmotywem przewodnim kampanii „Bliżej siebie i innych, z dala od używek”. Uczestnik ma przedstawić, w jaki sposób rozumie/interpretuje hasło „Bliżej siebie i innych, z dala od używek”. Liczymy na kreatywne podejście do tematyki.
- Technika wykonania pracy:prace plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką, pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym przez uczestnika materiale. Mogą zatem być narysowane, namalowane, wyklejone przy użyciu plasteliny, kolorowego papieru, krepy, uformowane zmodeliny, wykonane zkasztanów, żołędzi, zapałek, guzików itp. Prace mogą też zostać wykonane za pomocą grafiki komputerowej (tabletu graficznego). Prace literackie: forma dowolna; praca może liczyć najwyżej trzy strony A4 znormalizowanego druku (5400 znaków).
- Cele konkursu:głównym celem konkursu jest zachęcenie uczniów do przyjrzenia się swoim talentom, zastanowienia się nad swoimi zaletami, wzbudzenie kreatywności. Celem konkursu jest docenienie trudu uczniów iich zaangażowanie wwykonanie pracy.
- Termin nadsyłania prac:do 30 czerwca 2024
- Gdzie wysłać pracę:1) na adres: Stowarzyszenie Producentów iDziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań; 2) na adres e-mail: blizejsiebie@trzezwyumysl.pl
- Rozstrzygnięcie konkursu:31 sierpnia 2024
- Nagrody: gry, książki, zestawy muzyczne
NIE CZAS NA NUDĘ! WYKREŚLANKA – KONKURS LOGICZNY
- Rodzaj konkursu: konkurs indywidualny.
- Adresaci konkursy: uczniowie szkół podstawowych.
- Zadanie konkursu:zadaniem uczestnika konkursu jest znalezienie wśród liter 15 słów związanych tematycznie z programem ZTU, a następnie ułożenie hasła.
- Cele konkursu:celem konkursu jest utrwalenie treści zawartych w kartach pracy programu ZTU
- Termin nadsyłania prac:do 30 czerwca 2024
- Gdzie wysłać pracę:1) na adres: Stowarzyszenie Producentów iDziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań. 2) na adres e-mail: wykreslanka@gmail.com
- Rozstrzygnięcie konkursu:31 sierpnia 2024
- Nagrody:słuchawki, głośniki bezprzewodowe JBL oraz zestawy klocków LEGO
GRAMY O SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ, BLIŻEJ SIEBIE I INNYCH, Z DALA OD UŻYWEK – KONKURS KREATYWNY
- Rodzaj konkursu: konkurs zespołowy.
- Adresaci konkursu: uczniowie szkół podstawowych.
- Zadanie konkursowe:zadanie grupy konkursowej polega na wymyśleniu i wykonaniu gry (planszowej, karcianej lub innej), w której zasady będą odzwierciedlać przedstawione hasło konkursowe.
- Technika wykonania pracy:dowolna
- Cele konkursu: wzbudzenie wśród uczniów kreatywności, poszerzenie ich wiedzy, zachęcenie do pracy w grupie, nauka współpracy i kompromisów.
- Termin nadsyłania prac:do 30 listopada 2024
- Gdzie wysłać pracę:1) na adres: Stowarzyszenie Producentów iDziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań.
- Rozstrzygnięcie konkursu:31 grudnia 2024
- Nagroda:projektor multimedialny dla klasy/grupy oraz nagrody rzeczowe dla uczniów.
Wycieczka klasy 5a do Kielc
Dnia 17 maja 2024 roku klasa 5a i uczestniczyła w wycieczce do Kielc. Pierwszym punktem programu była wizyta w Radiu Kielce. Od jego pracowników dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o jego powstaniu, historiii działalności. Jedną z bardziej interesujących rzeczy, o której usłyszeliśmy, była informacja o przygotowaniu - wyciszeniu pomieszczeń, żeby miały odpowiednią akustykę.Mieliśmy możliwość przebywania w salach nagraniowych, z których na żywo prowadzone są programy. Ciekawym doświadczeniem była możliwość czytania z promptera - tak, jak to robią na co dzień dziennikarze tj. - informacji o pogodzie, bieżących wydarzeniach, czy też (coś dla chłopaków) relacjonowania meczu piłki nożnej. Radio Kielce jest otwarte na debiutantów, wspiera młode talenty, jak również w swoich progach gości tak znane gwiazdy jak Lady Pank czy Sanah. Po wizycie w Radiu pojechaliśmy do Manufaktury Czekolady, w której własnoręcznie wytwarzaliśmy lizaki. Poznaliśmy też historię tego miejsca, w którym podczas wojny odbywały się tajne komplety, czyli potajemne nauczanie. Następnie udaliśmy się do Muzeum Zabawyi Zabawek, gdzie mogliśmy zobaczyć mnóstwo eksponatów z lat młodości naszych babć, czy rodziców. Dowiedzieliśmy się, jak i z jakich materiałów kiedyś produkowano zabawki. A na koniec coś dla męskiej części naszej wyprawy - wizyta na Stadionie Korony Kielce.Dzień był bardzo intensywny, ale czas spędziliśmy wspaniale!
Helena Szymanowska.
30
6-latki w Bibliotece Miejskiej w Przedborzu
Grupa sześciolatków w ramach dni „Tygodnia Bibliotek”, odwiedziła
Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Przedborzu .
Podczas tego bibliotecznego spotkania, przedstawiciele z Chóru Seniora
wraz z Małgosią Błońską przeczytali dzieciom wybrane wiersze Juliana Tuwima,
oraz Jana Brzechwy
Pani Małgosia grała na gitarze, co bardzo wszyskich ucieszyło i wprawiło w śpiewający nastrój.
Na koniec przedszkolaki pokolorowały malowankę i zjedli przygotowane słodkości
Dziękujemy za spotkanie ;)
Grazyna Włoch
5
29.05.2024r . MOVE Week w naszej szkole .
Już 27 maja rozpoczyna się trzynasta edycja Europejskiego Tygodnia Ruchu (MOVE Week), którego celem jest promocja aktywności fizycznej.
W ostatni tydzień maja na terenie całej Europy będą odbywały się wydarzenia sportowe, promujące aktywny styl życia. Od swojej pierwszej edycji, MOVE Week zgromadził ponad 4 miliony uczestników i stał się jednym z największych na świecie wydarzeń sportowych promujących korzyści z regularnej aktywności fizycznej.
Dlaczego warto dołączyć do MOVE Week?– Biorąc udział w tego typu wydarzeniach, zwiększasz świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej, czy przedszkolnej. Wszystko po to, by ruch stał się nieodłącznym elementem codzienności.– Pokazujesz, że aktywność fizyczna jest fajna, po prostu.– Promujesz zdrowy styl życia i wyrabiasz dobre nawyki.– Jednoczysz oraz budujesz społeczność uczniowską i przedszkolną.
MOVE Week to ogólnoeuropejska inicjatywa, będąca integralną częścią kampanii NowWeMOVE, organizowanej przez ISCA (International Sport and Culture Association), a której celem jest walka z epidemią bezruchu.
Wydarzenie koordynowane jest w Polsce po raz kolejny przez Fundację V4Sport, w tym roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Osób Wspierających Aktywność Jesteśmy dla WAS, w ramach projektu Creating Future Together – Razem Tworzymy Przyszłość.
Projekt w 2024 r. jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz środków UE.
E-wycieczka do Londynu
Uczniowie z klasy 4B oraz 7A pod opieką pana Marcina Ryszki mieli okazję uczestniczyć w wirtualnej e-wycieczce do Londynu.
Wycieczka odbyła się w następujących dniach:
Klasa 4B – 06.05.2024 r., 07.05.2024 r. oraz 08.05.2024 r.
Klasa 7A – 07.05.2024 r., 08.05.2024 r. oraz 13.05.2024 r.
Plan e-wycieczki:
- Dzień pierwszy – historia Londynu, najważniejsze informacje oraz najciekawsze atrakcje turystyczne.
- Dzień drugi – wirtualne zwiedzanie Londynu.
- Dzień trzeci – podsumowanie, quizy na temat Londynu.
W celu realizacji tego projektu wykorzystano następujące narzędzia:
- Oprogramowanie do prezentacji Microsoft PowerPoint;
- Program Google Earth Pro do wyświetlania na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej zdjęć satelitarnych, lotniczych, panoram zrobionych z poziomu ulicy oraz różnego rodzaju informacji geograficznych i turystycznych;
- Mapy Google (Google Maps);
- Filmy o Londynie z kanału YouTube „Poznaj Kraje”;
- Filmy sferyczne nagrane w technologii 360 stopni z kanału YouTube „BBC London”;
- Okulary wirtualnej rzeczywistości (ClassVR);
- Tablicę interaktywną;
- Wirtualną tablicę Padlet;
- Smartfony;
- Serwisy internetowe umożliwiające grywalizację: blooket.com, quizizz.com;
- Kody QR.
Uczniowie poznali najważniejsze informacje dotyczące Londynu, zapoznali się z jego historią i zwiedzili najważniejsze atrakcje turystyczne, m. in.:
- Wieżę zegarową Big Ben;
- Wiktoriański zwodzony most Tower Bridge nad Tamizą;
- Najsłynniejszy z placów stolicy Anglii – Trafalgar Square;
- Muzeum Historii Naturalnej – Natural History Museum;
- Galerię sztuki w Londynie – The National Gallery;
- Piccadilly Circus – miejsce rozpoznawalne na całym świecie, głównie dzięki reklamom świetlnym takich firm jak np. SANYO, McDonald’s czy Coca-Cola;
- London Eye – koło obserwacyjne (diabelski młyn);
- Pałac Buckingham – oficjalną siedzibę monarchów brytyjskich oraz największy na świecie pałac królewski wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję;
- Westminster Abbey – Opactwo Westminsterskie – najważniejszą, obok katedry w Canterbury i katedry św. Pawła w londyńskim City, świątynię anglikańską.
- The Palace of Westminster – Pałac Westminsterski – siedzibę brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów oraz urzędów z nimi związanych;
- Tower of London – budowlę legendarną – jeden z najstarszych symboli brytyjskiej monarchii, który na stałe zapisał się w historii jako więzienie bez drogi ucieczki. Dziś pełni funkcję muzeum i należy do głównych atrakcji turystycznych Londynu;
- The British Museum – Muzeum Brytyjskie, największe muzeum Wielkiej Brytanii i jedno z największych na świecie;
- Hyde Park – jeden z kilku parków królewskich w Londynie.
Oprócz tego uczniowie zobaczyli filmy sferyczne na kanale YouTube, np. z Pałacu Buckingham przy wykorzystaniu oryginalnych materiałów z renomowanej brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC.
Prawdziwą atrakcją dla uczniów było zwiedzanie atrakcji turystycznych Londynu przy użyciu okularów wirtualnej rzeczywistości (ClassVR). Korzystając z okularów wirtualnej rzeczywistości (ClassVR), uczniowie mieli możliwość przeniesienia się bezpośrednio do tych miejsc, doświadczając ich w sposób, który był niemal jak prawdziwy. Mogli spacerować po historycznych uliczkach, podziwiać architekturę z bliska i zagłębić się w bogatą historię i kulturę miasta. To nie tylko uczyniło naukę bardziej atrakcyjną i interaktywną, ale także pomogło uczniom lepiej zrozumieć i docenić bogactwo kulturowe Londynu.
Wycieczka została zakończona podsumowaniem oraz quizami na platformie blooket.com przy użyciu smartfonów oraz papierowych kodów QR z platformy quizizz.com.
Opracował: Marcin Ryszka
2Klasa 4B
Klasa 7A
Wycieczka do Stajni "Zacisze"
10 maja uczniowie klasy 3 A wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Stajni "Zacisze" w Nosalewicach. Właścicielka wspaniale oprowadziła nas po swoim gospodarstwie, przekazała wiele ciekawych informacji o koniach. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób o nie dbać, karmić oraz utrzymywać w dobrej kondycji i zdrowiu.Dzieci miały również możliwość obserwacji zachowania koni na wybiegu. Nie zabrakło też wspólnej zabawy, pieczenia kiełbasek i biesiadowania w otoczeniu pięknej przyrody.
Elżbieta Lizińczyk
11
Przedstawienie ekologiczne „Sąd nad człowiekiem” PSP w Przedborzu
"Sąd nad człowiekiem" to przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Przedborzu z okazji Dnia Ziemi. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych, piątych i czwartych, którzy przygotowali spektakl pod opieką nauczycieli: p. Barbary Kraś, p. Iwony Karbownik, p. Barbary Zdulskiej i p. Weroniki Dębskiej, p. Małgorzaty Morawiec, p. Małgorzaty Błońskiej . Celem naszych działań było zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem naszej planety Ziemi. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Spektakl sprawił, że mogliśmy podziwiać niezwykłe talenty naszych uczniów. Po spektaklu czekała na naszych artystów nagroda- pizza w Ciao Bella.
Barbara Kraś
Spotkanie profilaktyczne z Tomaszem Sobanią
W dniu 25 kwietnia 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu odbyło się spotkanie profilaktyczne naszej młodzieży z klas 5a,5b,6a,6b,7a,7b,8a (123 osoby) z bardzo pozytywnym, młodym człowiekiem Tomaszem Sobanią – biegaczem ekstremalnym, podróżnikiem i pisarzem. Wychodząc naprzeciw problemom społeczno-zdrowotnym obserwowanym wśród młodzieży i zagrożeniom jakie niosą ze sobą różne używki. A w tym papierosy, alkohol, narkotyki oraz zagrożenia behawioralne przedstawił program, który ma na celu wspieranie wszelkie działania profilaktyki uzależnień w szkołach podstawowych pt.: „Biegnij dalej”, swojego autorstwa. Opowiadał o tym, jak chłopak z małego miasteczka na Śląsku spełnia swoje marzenia i osiągnął sukces. Przekonuje, że w młodym wieku można robić o wiele więcej niż tylko siedzieć przed komputerem czy sięgać po inne używki. Od dziecka miał wielkie marzenia, a że czytał bardzo dużo książek, to pierwsze dziecięce marzenie zaowocowało wydaniem w wieku siedemnastu lat książki pt. "Speculo".
Dwa lata później wydał "Nowy świt", a jeszcze później książkę "7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19-latka”. Jego trzecia książka to opowieść o tym, jak biegając codziennie na dworzec, żeby zdążyć na pociąg, odkrył wielką pasję do biegania, potem, wyznaczając sobie coraz większe cele, w wieku dziewiętnastu lat przebiegł trzysta kilometrów Szlakiem św. Jakuba w ciągu siedmiu dni.
Rok później pobiegł jeszcze dalej - z Zakopanego do Gdyni w osiemnaście dni. Od tej pory niektórzy nazywają Go polskim Forrestem Gumpem.
W 2021 roku pobiegł z Częstochowy do Rzymu i na koniec spotkał się z papieżem Franciszkiem, któremu wręczył jedną z koszulek, w których biegł oraz list od Hani, 9- letniej dziewczynki, dla której, wzorem poprzednich biegów, zbierał w internecie pieniądze.
W 2022 roku pobiegł jeszcze dalej - z Gliwic do Barcelony i spotkał się dwa dni po zakończeniu biegu z Robertem Lewandowskim. Wspomniane biegi to dla niego świetne okazje do podróżowania, czyli realizowania kolejnej pasji. Jak dotąd odwiedził dwadzieścia cztery kraje świata, a największą podróżą w życiu był Rejs Darem Młodzieży przez Atlantyk w ramach Rejsu Niepodległości. W jego trakcie popłynął z Panamy do Gdyni przez Kolumbię, Stany Zjednoczone, Bahamy, Azory i Londyn. Zobaczył kawał świata i miał okazję być w miejscach, do których przeciętny śmiertelnik nigdy nie dotrze. Obecnie przygotowuje się do kolejnego biegu przez Stany Zjednoczone trasą Forresta Gumpa. Jego dewiza „nie ma rzeczy niemożliwych”, „czym trudniej tym łatwiej”.
Po spotkaniu młodzież miała możliwość zadać indywidualnie pytania, zrobić z biegaczem sobie zdjęcie.
organizator - Ilona Majkowska
15
Wizyta przedszkolaków w szkole
Dzisiaj odwiedziły naszą szkołę dzieci z Samorządowego Przedszkola - była to grupa sześciolatków z wychowawczynią Panią Moniką Lipińską. Celem ich wizyty było poznanie nauczycieli, dyrekcji, budynku szkolnego i atmosfery pracy w szkole. Dzieci wraz z uczniami klasy 3 A wzięły udział w zajęciach plastycznych. Przyszli uczniowie opuszczali szkołę z pamiątkową pracą w dłoniach i obietnicą, że chętnie wrócą do naszej szkoły. Do zobaczenia w klasie pierwszej.
Elżbieta Lizińczyk
18
Klasa I c na wycieczce
30 kwietnia dzieciaki z klasy I c zwiedziły Muzeum Ziemi Kieleckiej w Tokarni.
Mogły poczuć sielski , niepowtarzalny klimat polskiej wsi. Uczniowie oglądali stare młyny, chaty chłopskie, aptekę, starą szkołę, narzędzia i przedmioty, którymi posługiwano się podczas codziennych zajęć. Poznali ginące zawody. Dzieci wzięły udział w warsztatach garncarskich. Ten punkt programu był dla nich szczególnie inspirujący. Tworzenie glinianych form na kole garncarskim pod kierunkiem garncarza rozbudziło wyobraźnię dzieci. Nie zabrakło też dobrej, wspólnej zabawy i rywalizacji podczas poznawania dawnych gier i zabaw.
Wyjazd dostarczył dzieciom sporo wiedzy, ale przede wszystkim niezapomnianych wrażeń i wiele radości. Uczniowie zakupili mnóstwo pamiątek. Zmęczeni i zadowoleni wrócili do domu.
Barbara Zdulska
18
233 rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja w naszej szkole
3 maja 2024 r. obchodziliśmy 233 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji - naszej konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji młodzież działająca w kole historycznym naszej szkoły pod bacznym okiem p. Sylwii Prymus oraz Wiolety Kowalskiej przygotowała uroczysty program artystyczny. Uroczystości rozpoczęliśmy naszym przepięknym tańcem narodowym - polonezem, zatańczonym przez uczniów klasy 5a i 7a. Następnie okolicznościowe wiersze przeplatane tematycznymi piosenkami oraz solowymi występami naszego wirtuoza Franciszka Czuryłło, który zagrał na trąbce kilka utworów, uświetniły dalszą część akademii, którą w dniu rocznicy oglądali
w Miejskim Domu Kultury mieszkańcy Przedborza wraz z zaproszonymi gośćmi, a 6 maja 2024r. uczniowie naszej szkoły.Sylwia Prymus
17
„Krajobrazy świata”
„Krajobrazy świata” to wystawa przyrodnicza poświęcona pięknu otaczającej nas przyrody. Uczniowie, nauczyciele, rodzice, oglądając przepiękne obrazy z puzzli, umieszczone na głównym holu naszej szkoły, mają możliwość przenieść się wprost do urokliwych zakątków świata, takich jak: Chongqing w Chinach, Chicago, Machu Picchu, Budapeszt, Londyn, Barcelona i wiele innych.
Intencją autora wystawy jest przekazanie oglądającym prace, subtelnych, ciepłych emocji, którymi promieniują te urokliwe „obrazy natury”.
Prace zostały wykonane przez:
Zuzannę Grześkiewicz, Lenę Gaj, Melanię Krakowiak- Dziubę, Jana Pietrzyka, Maję Skowron, Helenę Szymanowską, Adama Szymczyka, Małgorzatę Woźniak, Igora Chojnackiego, Piotra Domagalskiego, Alana Jędruszka, Dominika Marjana, Antka Menartowicza, Jakuba Olejnika, Huberta Ożarka, Szymona Syndybała, Bartosza Szczygła, Jakuba Wołczyka, Julię Koń, Bartosza Karbownika, Natana Królickiego, Daniela Kwiatkowskiego, Krzysztofa Gaja, Leę Krakowiak-Dziubę, Nikolasa Krakowiak-Sitkę, Marię Sosnowską, Aleksandrę Zawadę, Filipa Magierę, Filipa Szymczyka oraz Aleksandrę Kocimską.
Dziękuję Wam pięknie! :)
Opr. i zdj. Iwona Karbownik
Wielki Maraton Czytelniczy 2023/2024 dotarł do mety!
W tegorocznej edycji szkolnej wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły z klas II – VII. Gratuluję serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu i dziękuję za wytężoną, całoroczną pracę! Dziękuję również rodzicom i opiekunom wspierającym swoje pociechy!
Szczegółowe informacje dotyczące wyników Maratonu zostaną opublikowane po przesłaniu wyników przez organizatorów.
Do zobaczenia za rok:)
Monika Ilnicka
20 lat Polski w Unii Europejskiej
1 maja 2024 r. obchodzić będziemy 20 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego wraz z opiekunem p. Sylwią Prymus przygotowała uroczysty program artystyczny, którego celem było upamiętnienie jakże ważnej dla Polski rocznicy.
Poprzez ten program chciałam na wesoło opowiedzieć historię wspólnoty. Wędrując z tańcem i piosenką po Europie pokazać jej różnorodność i piękno.
Sylwia Prymus
51
DZIEŃ ZIEMI W KL.0A
Nasze działania:
- wykonanie prac plastyczno -technicznych ; wiosenne drzewa, globusik-kula ziemska
z serduszkami, plakat z materiałów ekologicznych;- sadzenie nowych roślinek;
- udział w VII edycji akcji #SprzątamyDlaPolski.
Głównym celem tych przedsięwzięć jest skuteczna walka z zanieczyszczeniami terenów zielonych oraz uświadamianie dzieci, jak dbać o najbliższe otoczenie- planetę Ziemię .Grażyna Włoch
14