• Maraton Pisania Listów 

     • Po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Amnesty International -  Maraton Pisania Listów. Przeprowadziliśmy ją w dniach  od 01 do 11 grudnia. Napisaliśmy 80 listów do Premiera Australii, za pośrednictwem Ambasady Australii w  Warszawie w sprawie podjęcia odpowiednich i zgodnych z prawami człowieka działań na rzecz klimatu, aby chronić wyspy Cieśniny Torresa i prawa człowieka rdzennych mieszkańców. Apelowaliśmy aby jak najszybciej zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i wypełnić podjęte na poziomie światowym zobowiązania do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5ºC w zgodzie z najlepszymi dostępnymi badaniami naukowymi. 

      Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała od Amnesty International podziękowania. 

       

      Joanna Rutowicz

     • Bieg "Tropem Wilczym"

     •  

                    Dnia 01.03.2024r. (piątek) w naszej szkole odbędzie się XII edycja biegu

                                                                                „Tropem Wilczym”.

      Celem biegu jest:

      -propagowanie działalności Żołnierzy Wyklętych, bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego w latach 1945-1963, osób represjonowanych lub takich, które ryzykowały własnym życiem lub internowaniem z powodu pomocy udzielanej żołnierzom walczącym z komunizmem w Polsce.

      - Edukacja historyczna.

      - Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.

      Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w tym biegu .

      Bieg klas 0-3 – klasę zapisuje wychowawca. Każda klasa biegnie osobno . Po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

      Mile widziane transparenty .

      Klasy 4-8 zapisy na bieg u nauczycieli wychowania fizycznego – bieg odbędzie się w Parku Miejskim.

       

     • Rozstrzygnięcie konkursu „Józef Piłsudski w moich oczach”

     •    W dniu 26 stycznia 2024 r. rozstrzygnięty został konkurs organizowany pod hasłem „Józef Piłsudski w moich oczach”.

      Jest to już kolejna edycja tego konkursu, którego celem jest przybliżenie sylwetki jednego z najwybitniejszych Polaków - Józefa Piłsudskiego. Jego zasług w dziele odbudowy państwa polskiego. Na konkurs wpłynęły aż 32 przepiękne prace ukazujące naszego bohatera w różnych sytuacjach, tworzone też różnymi technikami!

      Oto wyniki konkursu:

      I miejsce:

      ·        Antoni Kaźmierczak kl. VI a

      ·        Patrycja Madejska kl. 7a

      II miejsce:

      ·        Gabriela Piłat kl. 7a

      ·        Maria Sosnowska kl. 7a

      III miejsce

      ·        Maja Kozłowska kl. 7a

      ·        Igor Madejski kl. 4a

      ·        Aleksandra Zawada kl. 7a

      wyróżnienia:

      ·        Jakub Bernacki kl. 7a

      ·        Igor Kałuziński kl. 7a

      ·        Bartosz Karbownik kl. VI b

      ·        Anna Krakowska  kl. 4b

      ·        Filip Strojkowski kl. 7a

      ·        Małgorzata Woźniak kl. V a

       

      Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję!

      Organizator konkursu - Sylwia Prymus

     • Karnawał

     • Karnawał to miła,pełna wrażeń i zabaw tradycja.Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 26 stycznia 2024 roku.

      Na pięknie udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny,biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów,żołnierzy, Batmany. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było jej głównym celem.

     • Piesza wycieczka przyrodnicza – Zimowe Ptakoliczenie

     • Koniec stycznia to już tradycyjnie czas, kiedy z inicjatywy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w całej Polsce odbywa się akcja ich zimowego liczenia. W ramach tej akcji 26 stycznia 2024 roku pracownicy Przedborskiego Parku Krajobrazowego w sali konferencyjnej  naszej szkoły przedstawili godzinną prezentacją dotyczącą idei Zimowego Ptakoliczenia, opisu wróbla – Ptaka Zimy 2024 oraz charakterystyki podstawowych cech rozpoznawczych gatunków ptaków. Bezpośrednio po prezentacji i po krótkim wstępie wyjaśniającym zasad obserwacji i obsługi lornetki uczniowie wraz z opiekunami, Panią Justyną Nicoś, Barbarą Kraś i Iwoną Karbownik zaopatrzeni w atlasy i lornetki wyruszyli na spacer. Młodzi przyrodnicy bacznie obserwowali otoczenie oraz wypatrywali i rozpoznawali przelatujące ptaki. W trakcie wycieczki przewodnicy uzupełniali specjalnie przygotowaną kartę obserwacji, a następnie w formie elektronicznego formularza otrzymane wyniki zostały przesłane do organizatora czyli OTOP-u.

      Celem ogólnopolskiej akcji jest zliczanie napotkanych na obranej trasie ptaków, co pozwala na tworzenie i uzupełnienie bazy danych na temat zmian liczebności populacji poszczególnych gatunków ptaków w Polsce, na przestrzeni kolejnych lat.

      Zimowe Ptakoliczenie miało charakter edukacyjny. Organizatorzy wycieczki przekazali mnóstwo informacji o napotkanych gatunkach ptaków, m.in.: jak je rozpoznać, czym się żywią, w jakich siedliskach występują najczęściej.

       

      Opr. i zdj. Iwona Karbownik

     • Maraton Pisania Listów

     • Po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Amnesty International - Maraton Pisania Listów. Przeprowadziliśmy ją w dniach od 01 do 11 grudnia. Napisaliśmy 80 listów do Premiera Australii, za pośrednictwem Ambasady Australii w Warszawie w sprawie podjęcia odpowiednich i zgodnych z prawami człowieka działań na rzecz klimatu, aby chronić wyspy Cieśniny Torresa i prawa człowieka rdzennych mieszkańców. Apelowaliśmy aby jak najszybciej zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i wypełnić podjęte na poziomie światowym zobowiązania do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5ºC w zgodzie z najlepszymi dostępnymi badaniami naukowymi.

      Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała od Amnesty International podziękowania.

       

      Joanna Rutowicz

     • Podsumowanie Akcji „Pomagamy Ani”

     • W dniach 18 - 19 stycznia 2024 r. w naszej szkole zorganizowana została akcja zbiórki pieniędzy na rzecz leczenia naszej starszej uczennicy  Ani.

      Podczas aukcji w sklepiku szkolnym można było wziąć udział w loterii maskotek. Dla koneserów słodkości  sprzedawane były  pyszne ciasta, babeczki, słodkie desery, galaretki, czekoladowe mikołaje i wiele jeszcze innych pyszności przygotowanych przez naszych wspaniałych uczniów oraz ich rodziców, którym z całego serca dziękuję za wsparcie.

      Akcja przerosła wszelkie oczekiwania, ponieważ udało się zebrać aż 3200 zł!!! Pieniądze zostały wpłacone na konto Ani siepomaga.

       

      Organizator zbiórki na terenie szkoły-Sylwia Prymus

     • Konkurs „Nie ma większej miłości niż ta, kiedy ktoś życie oddaje swoje…” w naszej szkole

     • W październiku 2023 r. nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, pt. „Nie ma większej miłości niż ta, kiedy ktoś życie oddaje swoje…”.

      Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na kultywowanie pamięci w wymiarze rodziny. Poszerzenie wiedzy o Holokauście i polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej.

      Nasz uczeń Adam Nowak napisał na ten konkurs piękną pracę pt. „Krótka historia przedborskich Żydów”.

      W styczniu 2024 r. praca została wysłana do organizatora.

      Za Adasia trzymamy mocno kciuki!

      Sylwia Prymus

     • Wspólne kolędowanie

     • Wspólne kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który przetrwał do dziś i łączy pokolenia. To piękna tradycja. Warto pielęgnować ten polski zwyczaj i przekazywać go dzieciom. W tym celu dnia 19 stycznia 2024 roku w murach naszej szkoły rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Kolędy wspólnie śpiewali uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dziękujemy za niezapomniany, nastrojowy i wzruszający wieczór.

     • Dzień Babci i Dziadka w klasie 0

     • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

      Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


      Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z kl 0 w  dniu 19 stycznia 2024r specjalnie dla Babci i Dziadka przygotowały  program artystyczny. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyni zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.To był naprawdę wyjątkowy występ ,pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze wnucząt z uśmiechem przypominały piękne aniołki, które w preznecie  dla dziadków przygotowane zostały z pomocą rodziców-taty Jasia K i Dawidka W. - ślicznie dziękujemy.

      Grażyna Włoch

     • Ogłoszenie - Pomagamy Ani

     • W dniu 18.01.2024 r. w naszej szkole odbędzie się akcja charytatywna "Pomagamy Ani". Podczas akcji sprzedawane będą ciasta, babeczki, pierniczki. Zebrane pieniądze będą przekazane na leczenie naszej byłej uczennicy Ani, która cierpi na malformację tętniczo-żylną.

      Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o przyniesienie wypieków w dniu 18.01. o godz. 8:00 do pokoju nauczycielskiego.

       

      https://www.siepomaga.pl/anna-bernacka

       

      Sylwia Prymus

     • Pierwszaki w bibliotece szkolnej

     • W grudniu biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas pierwszych  A i C. Celem spotkań było wyjaśnienie zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki do książek.

      Życzę  naszym pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką.

      Monika Ilnicka


      "Mała książka - wielki człowiek"
      "Mała książka - wielki człowiek" to projekt skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

      Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

      Kampania została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiającej swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury - tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

      Uczniowie otrzymali nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów, w skład których wchodzą: książka "Wnuczka antykwariusza”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!" oraz kreatywny alfabet.

     • Projekt z języka angielskiego i niemieckiego pt. „Tradycje bożonarodzeniowe w Anglii i w Niemczech”

     • 21 grudnia 2023 r. odbył się finał projektu z języka angielskiego i niemieckiego pt. „Tradycje bożonarodzeniowe w Anglii i w Niemczech."

      W projekcie wzięli udział uczniowie z klasy 7A. Głównym celem projektu było rozwijanie umiejętności mówienia w języku angielskim i niemieckim. Wykorzystano do tego celu narzędzia TIK, takie jak tablica interaktywna. Piękne dekoracje świąteczne oraz przygotowane przez uczniów pierniczki, a także śpiewanie kolęd urozmaiciły wspólnie spędzony czas.
      Projekt zakończył się przeprowadzonym quizem w języku angielskim i niemieckim z wiedzy o tradycjach świąt Bożego Narodzenia w Anglii i w Niemczech przy użyciu smartfonów.

      Uczniów przygotowali:
      pani Iwona Jeżewska, pani Halina Kruk oraz pan Marcin Ryszka

     • Lekcje kulturowe z języka angielskiego w klasach: 0, 1A, 1B, 2B, 3B oraz 4B z wykorzystaniem narzędzi TIK oraz techniki grywalizacji

     • W dniach 18.12.2023 r. - 21.12.2023 r. odbyły się lekcje kulturowe z języka angielskiego na temat Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. Dzieci poznały nowe słownictwo dotyczące świąt oraz miały możliwość przećwiczenia słówek z wykorzystaniem monitora interaktywnego/tablicy interaktywnej oraz gier/quizów. Lekcji towarzyszyły również znane dzieciom piosenki świąteczne/kolędy. 
      Dzięki interaktywnym grom i quizom dzieci mogły utrwalać nowe słownictwo związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Quizy pozwalały na zabawę i jednoczesne przypomnienie ważnych informacji dotyczących zwyczajów świątecznych.
      Natomiast największą atrakcją były okulary wirtualnej rzeczywistości (ClassVR). Dzięki okularom VR dzieci miały możliwość przeniesienia się do magicznych miejsc związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Podczas tej interaktywnej przygody mogły zwiedzać wirtualne domy udekorowane świątecznymi ozdobami, uczestniczyć w tradycyjnych brytyjskich i polskich zwyczajach świątecznych, a nawet przenieść się na brytyjski jarmark bożonarodzeniowy. Lekcje kulturowe z użyciem okularów wirtualnej rzeczywistości dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń i pomogły im w bardziej angażujący sposób przyswajać informacje na temat tradycji świątecznych w Wielkiej Brytanii i w Polsce.

      Marcin Ryszka

       

      Klasa 0

      Klasa 1A

      Klasa 1B

      Klasa 2B

      Klasa 3B

      Klasa 4B

  • Logowanie

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 23.06.2024
  • Librus Synergia
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Fiszkoteka.pl