• WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO W WARSZAWIE

     • 16 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy IV b wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Warszawie, która była nagrodą za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Spotkania ze Sztuką” organizowanym przez Fundację PGE.

      Indywidualną nagrodę w konkursie otrzymał Fabian Mularczyk za wykonanie kopii obrazu Józefa Chełmońskiego pt.”Kuropatwy na śniegu”. Oryginał tego obrazu oraz wiele innych znanych dzieł sztuki polskiej XIX wieku uczniowie mieli okazję zobaczyć podczas wizyty w muzeum.

      Obejrzeli również Kolekcję Sztuki Egipskiej oraz wzięli udział w bardzo ciekawej lekcji: „W Egipcie Faraonów”. Dowiedzieli się między innymi: Co znajdowało się w piramidach? Dlaczego Egipcjanie mumifikowali ciała zmarłych? Jak i kiedy odczytano hieroglify? Każdy z uczniów mógł na własne oczy zobaczyć prawdziwą mumię oraz zapisać swoje imię używając pisma hieroglificznego. Poruszane tematy budziły duże zainteresowanie.

      Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Placu Zamkowego z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim. Następnie Rynek Starego Miasta, gdzie po środku placu stoi pomnik Warszawskiej Syrenki.

      Uczniowie pełni wrażeń późnym wieczorem wrócili do domu.

       

      Małgorzata Morawiec

     • #sadziMy

     • Dnia 12 kwietnia klasa 3B uczestniczyła w akcji #sadziMy i otrzymała od Nadleśnictwa Przedbórz sadzonki drzew.

      Ewelina Łabendowicz

     • #sadziMY

     • Dnia 12 kwietnia Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu przyłączyła się do akcji #sadziMY- wielkiego narodowego sadzenia drzew. W roku stulecia leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Klasa 6a wraz z nauczycielem geografii otrzymała od pracowników Nadleśnictwa Przedbórz sadzonki świerka, brzozy, jarzębu i derenia.
      Lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Dostarczają najbardziej ekologiczny i uniwersalny surowiec – drewno, który ma ponad 30 tysięcy zastosowań.
      Sadźmy!
      Opr. i zdj. Iwona Karbownik

     • Wystawa „Skarby Ziemi”

     • W piątek 12 maja uczniowie naszej szkoły mogli wysłuchać ciekawej prelekcji i obejrzeć przepiękne okazy kamieni i minerałów z kolekcji Stanisława Jantura. Tematyka pokazu okazała się bardzo ciekawa i uczniowie podziwiali niespotykane okazy agatów, krzemienia pasiastego, lapis lazuli, kalcytów, ametystów, malachitu, kwarcu i wiele innych. Wysłuchali także opowieści autora na temat budowy geologicznej Ziemi oraz o kolekcjonerskiej jego pasji. Nabyta wiedza jest tym bardziej przydatna, ponieważ poruszana tematyka pokrywa się z materiałem realizowanym na lekcjach.
      Opr. i zdj. Iwona Karbownik

     • Konferencja z doradztwa zawodowego

     • We wtorek 9 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się konferencja „Moja kariera. Planuję, decyduję, działam” skierowana do uczniów z klas siódmych i ósmej oraz uczniów z LO w Przedborzu. Celem wydarzenia było pobudzenie młodzieży do myślenia o przyszłości zawodowej oraz ułatwienie jej podjęcia decyzji związanych z wyborem zawodu i kierunkiem dalszego kształcenia.   Konferencję otworzyła Pani Grażyna Strojkowska – dyrektor szkoły, która powitała wszystkich uczestników, gości, nauczycieli, uczniów a następnie skierowała do młodzieży słowa wsparcia w planowaniu kariery zawodowej. Po części oficjalnej, Pani Halina Mikuszewska – szkolny doradca zawodowy, poprowadziła dalszą część konferencji. Jako pierwsza wystąpiła Pani Justyna Wieczorek- doradca zawodowy PUP w Radomsku z tematem: „Zawody przyszłości”. Drugim prelegentem była Pani Kinga Barczyńska – edukator Nadleśnictwa Przedbórz, która omówiła pracę w zawodach branży leśnej. Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku – Pan Dariusz Kaczmarek omówił procedury naboru, wymagane predyspozycje oraz specyfikę pracy w zawodzie policjant. Pani psycholog Ewelina Bienias omówiła temat: „Siła motywacji”. Ostatnim punktem konferencji była prezentacja oferty edukacyjnej Liceum Ogólnokształcącego w Przedborzu, której dokonali uczniowie pod kierunkiem Pani Eweliny Augustik. Na podsumowaniu konferencji skierowano podziękowania do wszystkich osób biorących udział w wydarzeniu, dyrekcji, prelegentów, nauczycieli oraz uczniów. Konferencję zorganizowała i koordynowała Pani Halina Mikuszewska. Zdjęcia: Małgorzata Gielec, PUP Radomsko

     • Warsztaty w Muzeum Ludowym Ziemi Przedborskiej

     • W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową, uczniowie biorący udział w zajęciach świetlicy szkolnej odwiedzili Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej. Uczestniczyli tam w warsztatach robienia palemek wielkanocnych. Wycieczka odbyła się w pierwszym dniu wiosny, dlatego dzieci przyniosły do Muzeum zrobioną wcześniej w świetlicy Marzannę. Po zajęciach uczniowie otrzymali słodkie prezenty.

       

      Joanna Rutowicz

     • Lekcje kulturowe z języka angielskiego w klasach: 1A, 1B, 2B, 3B z wykorzystaniem narzędzi TIK oraz techniki grywalizacji

     • W dniach 25.03.2024 r. - 27.03.2024 r. odbyły się lekcje kulturowe z języka angielskiego na temat Świąt Wielkanocnych w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Dzieci poznały nowe słownictwo dotyczące świąt oraz miały możliwość przećwiczenia słówek z wykorzystaniem monitora interaktywnego/tablicy interaktywnej oraz gier/quizów. Lekcjom towarzyszyły również piosenki wielkanocne.


      Marcin Ryszka

       

      Klasa 1A

      Klasa 1B

      Klasa 2B

      Klasa 3B

     • Biologia na talerzu w świątecznym wydaniu

     • Uczniowie klas 4-8 Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu na lekcji biologii i przyrody wykonywali prace przedstawiające motywy roślinne i zwierzęce wykorzystując produkty spożywcze. Prace były bardzo piękne i smaczne.

       

      Barbara Kraś

     • Wielkanoc

     • Wielkanoc to najważniejsze i najstarsze spośród wszystkich świąt chrześcijańskich. Upamiętnia mękę, śmierć oraz zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Klasy VIb i IVa przygotowały na zajeciach języka polskiego kartki z życzeniami, a zatem Wesołego Alleluja!!!

      Ewa Woźniak

     • Światowy Dzień Wody – 22 marca

     • To jedyna taka chwila w roku, kiedy świat jednoczy się wokół wody. To okazja nie tylko do świętowania, ale i do zastanowienia się nad tym ile i do czego zużywamy wodę? Czy wykorzystujemy ją z rozwagą? Jakie ona ma znaczenie dla nas, roślin, zwierząt i całego ekosystemu. Warto, abyśmy wszyscy docenili jej wartość i rolę w naszym życiu. Każdy z nas bez względu na dzień może rozpocząć działania zmierzające do jej oszczędzania i zachęcić do tego innych.

      W ramach Światowego Dnia Wody na lekcjach geografii zostały zrealizowane tematy związane z wodą. Uczniowie dowiedzieli się jakie znaczenie ma woda  w życiu człowieka oraz środowisku, jak wygląda mechanizm obiegu wody        w przyrodzie, jak woda trafia do naszych domów i jest zdatna do picia oraz jak oszczędzać wodę. Uczniowie prowadzili dyskusję na temat „Dlaczego nasz organizm potrzebuje wody?”, „Jakie właściwości ma woda?”, wykonali plansze edukacyjne i lapbooka, które zostały wystawione na głównym holu budynku gimnazjum, a także obejrzeli filmy pt. „Czy czeka nas największa susza od lat”  i „Wielka tajemnica wody”.

      Opr. Iwona Karbownik

       

     • Pierwszy Dzień Wiosny - wycieczka do Muzeum Ludowego

     • Uczestnicy świetlicy szkolnej z PSP w Przedborzu odwiedzili Muzeum w pierwszy Dzień Wiosny z symboliczną marzanną i wzieli udział w warsztatach tworzenia palemek.Serdecznie pozdrawiamy uczestników warsztatów.

     • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FORGET-ME-NOT”

     •         Dnia 15 listopada 2023 roku uczniowie z naszej szkoły kolejny już raz wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego „FORGET-ME-NOT”. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu na podstawie wcześniejszego zapoznania się z materiałami konkursowymi. Celem konkursu było: rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim, podniesienie umiejętności językowych, promowanie czytelnictwa, podniesienie samooceny uczniów.

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

      Szkolni koordynatorzy: Anna Rabenda, Halina Kruk, Marcin Ryszka i Ewa Woźniak

  • Logowanie

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 23.06.2024
  • Librus Synergia
  • Nasze media społecznościowe

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Fiszkoteka.pl