Lidia Wilk
W świetlicy nie ma nudy
- 53
Konkurs Piosenki Wiosennej "Parostatkiem w piękny rejs"
24 marca 2023r. uczennica klasy 4a, Małgorzata Woźniak, brała udział w Konkursie Piosenki Wiosennej "Parostatkiem w piękny rejs". Konkurs został zorganizowany przez PSP W Strzelcach Małych oraz Publiczne Samorządowe Przedszkole w Masłowicach. Małgosia zajęła w swojej kategorii wiekowej 2 miejsce. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!!!
Opiekun: Wioletta Mieruszyńska
Poznajemy świat ptaków
Uczniowie klasy 6a na lekcjach biologii przygotowywali plakaty propagujące wiedzę na temat bocianów białych w ramach programu" Poznajemy ptaki"
Prace zostały zaprezentowane w formie gazetki.
Barbara Kraś
Młodzież zapobiega pożarom
Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W Turnieju wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Z naszej szkoły w Turnieju wzięło udział 23 uczniów, a po czterech reprezentowało SP w Górach Mokrych i ZSP w Przedborzu.
W kategorii klas VI – VIII pierwsze miejsce zajął Maksymilian Strojkowski, drugie – Wiktoria Kacprzyk z SP w Górach Mokrych, a trzecie Sonia Malenda.
Maksymilian Strojkowski będzie reprezentował naszą szkołę podczas powiatowego etapu turnieju. Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.
We love animals
"We love animals"- to kolejnyp rojekt realizowany na zajęciach języka angielskiego w klasie V a.
Każda z dziewczynek przedstawiła swoje ulubione zwierzątko domowe. Uczennice doskonaliły swoje umiejętności w zakresie krótkiej wypowiedzi pisemnej i ustnej oraz wykazały się zainteresowniem i chęcią opieki nad własnycm ulubieńcem.
2Ewa Woźniak
Dzień Pizzy - Klasa 1A
Dzień Pizzy w klasie I a okazją do nauki, zabawy i integracji dzieci i rodziców
22 marca 2023 roku uczniowie i rodzice z wychowawczynią spędziły wspólnie zajęcia realizując
szkolny projekt : "Dzień pizzy okazją do nauki, zabawy i integracji dzieci i rodziców".
Uczniowie wcześniej zapoznali się z informacjami dotyczącymi pochodzenia, przygotowania oraz
rodzajów tego dania, a nastepnie mieli okazję przy pomocy rodziców w klasie przygotować swoją
wymarzoną pizzę. I wreszcie - spróbować , jak smakuje.
Dziękuję uczniom i rodzicom za wspólne przygotowanie zajęć :)
Było smacznie zdrowo, kolorowo i przyjemnie. Sami zobaczcie!34
21 marca obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA.
21 marca obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ DZIECI Z ZESPOŁEM DOWNA.
Uczeń klasy OA - ALEKSANDER LIZIŃCZYK- wspólnie ze swoimi rówieśnikami świętował ten dzień.
Oluś - dziękujemy, że jesteś....
2
Projekt "Famous people"
Uczniowie z klasy 3B wykonali plakaty związane ze sławnymi osobami opatrzone tytułem „Famous people”. Do każdej osoby został wykonany krótki opis dotyczący wyglądu zewnętrznego w języku angielskim, wykorzystujący słownictwo i struktury z poznanego rozdziału. Dominowały osoby związane ze sportem, aktorstwem oraz muzyką. Materiały wykorzystane do zrobienia prac również zaskakiwały kreatywnością oraz wyobraźnią uczniów. Dzięki przygotowanym projektom uczniowie usystematyzowali poznane struktury gramatyczne oraz słownictwo.
Marcin Ryszka
Klasa 3a włączyła się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.
- 2
Barbara Zdulska
Pierwszy dzień wiosny w KLASIE 2 A 🌷🦋🐞
- 11
Elżbieta Lizińczyk
Konkurs - Powiatowy Dzień Języków Obcych
W ramach Powiatowego Dnia Języków Obcych zorganizowane zostaną następujące konkursy:
1. Konkurs PORTRET MONARCHINI – TRIBUTE TO QUEEN ELIZABETH II.
Każda z uczestniczących szkół może zgłosić maksymalnie 2 prace przygotowane w formacie nie większym niż A2 i wykonane przez 1 ucznia.
Uczeń samodzielnie według własnego pomysłu dowolną techniką wykonuje portret.
Bardzo prosimy o utwardzenie pracy, tj. podklejenie jej np. kartonem, żeby praca mogła stać na sztaludze oraz podanie z tyłu imienia, nazwiska i nazwy szkoły.
Wszystkie prace będą prezentowane podczas Powiatowego Dnia Języków Obcych, a laureaci zostaną zaproszeni na wręczenie nagród w dniu imprezy. O laureatach szkoły zostaną poinformowane do 21 kwietnia 2023.
2. Konkurs na filmik „Dlaczego warto uczyć się języków?”.
Filmik może trwać maksymalnie 2 minuty i zawierać dialogi bądź napisy w języku angielskim, niemieckim lub francuskim i być wykonanym przez zespoły maksymalnie 2 osobowe. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 2 zespoły.
Ocenie będzie podlegała oryginalność podejścia do tematu, efekty, poziom języka i elementy humorystyczne.
Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane w czasie Powiatowego Dnia Języków Obcych, a laureaci zaproszeni na wręczenie nagród w dniu imprezy.
Informacja o laureatach zostanie przekazana danej szkole do 21 kwietnia 2023 roku.
3. Konkurs „FOREIGN MASTERCHEF”
Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie potrawy charakterystycznej dla wybranego kraju frankofońskiego, anglo- lub niemieckojęzycznego i zaprezentowanie jej krótko przed jury w języku danego kraju (krótki opis składników i sposobu przygotowania).
Potrawę należy przygotować w trzech porcjach. Uczestnicy będą prezentować swoje potrawy podczas Powiatowego Dnia Języków Obcych. Ocenie będą podlegały walory smakowe, estetyka prezentacji oraz poprawność językowa podczas prezentacji.
Każda szkoła do konkursu może zgłosić maksymalnie dwa zespoły dwuosobowe.
4. Konkurs z wiedzy o krajach frankofońskich, anglo– i niemieckojęzycznych
Uczestnicy tego konkursu będą pracować w 2-osobowych zespołach, które należy zgłosić w formularzu zgłoszeniowym (jeden zespół z danej szkoły). W zadaniu będzie liczył się spryt, spostrzegawczość i wiedza.
Zgłoszenia do etapu szkolnego do wtorku 28 marca 2023. Prace plastyczne oraz filmiki prosimy dostarczyć do nauczycieli języków obcych do wtorku do 28 marca.
Konkurs
Noc Sów w Przedborskim Parku Krajobrazowym
W piątkowy wieczór 17 marca 2023 roku w biurze Przedborskiego Parku Krajobrazowego grupa 17 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu wraz z opiekunami Panią Justyną Nicoś, Barbarą Kraś i Iwoną Karbownik wzięła udział w akcji „Noc Sów”
Działanie podzielono na dwie części, stacjonarną i terenową. W biurze parku przedstawiono młodzieży cele i zadania, jakie wyznaczyli pomysłodawcy akcji, czyli „Stowarzyszenie Jestem na pTak”. Potem przeprowadzono prelekcję przybliżającą uczestnikom zagadnienia związane z biologią sów i zaprezentowano wybrane gatunki, prezentując ich cechy rozpoznawcze oraz głosy. Podsumowaniem części teoretycznej był konkurs z nagrodami. Pierwsze trzy osoby, które potrafiły rozpoznać gatunek sowy po głosie, zostały dodatkowo nagrodzone publikacjami albumowymi. Dużą popularnością wśród uczestników cieszyły się symboliczne pamiątki w postaci sówek namalowanych na niewielkich otoczakach, które były efektem wcześniejszych działań edukacyjnych parku. Kolejna część zajęć to spacer doliną Pilicy na obrzeżach miasta Przedborza. Pomimo podjętych prób wabienia sów, nie udało się tym razem usłyszeć głosu odpowiadającego ptaka. Brak sukcesu w części terenowej nie zniechęcił młodzieży do dalszej współpracy z parkiem. Już zapowiedziano chęć uczestnictwa w kolejnych, planowanych przez PPK działaniach.
Iwona Karbownik
9
Dzień Kolorowej Skarpety
Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa
Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.
Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).
Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.
Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.
BohaterOn w Twojej Szkole - dumni z powstańców
BohaterOn w Twojej Szkole - dumni z powstańców
22W październiku 2022 r. nasz szkoła przystąpiła do projektu organizowanego pod hasłem „BohaterOn w Twojej Szkole - dumni
z powstańców”, upamiętniającej 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i pielęgnującej pamięć o uczestnikach tego wydarzenia.Zadaniem uczestników było przygotowanie laurek z życzeniami dla powstańców. Laurki wraz z życzeniami zostały umieszczone na portalu dumnizpowstancow.pl.
Dziś uczestnikom projektu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.
Koordynator projektu na terenie szkoły-
Sylwia Prymus
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – kolejna nowość w bibliotece szkolnej
Emi to dziewczynka taka jak Ty! Wraz z mamą, tatą i labradorem Czekoladą mieszka w dużym mieście w domu Na Bateryjce. Emi ma zwariowanych przyjaciół: Anielę, która nie cierpi księżniczek, muzykalną Faustynę, Franka-mądralę, czarującego Lucka i wielu innych. Pewnego dnia dziewczyny zakładają tajny klub. Jego motto brzmi: NIGDY WIĘCEJ NUDY!
Monika Ilnicka
Konkurs „Żołnierze wykleci - niezłomni obrońcy Rzeczpospolitej” w naszej szkole
Konkurs „Żołnierze wykleci - niezłomni obrońcy Rzeczpospolitej” w naszej szkole
Na przełomie lutego i marca 2023 r. w naszej szkole rozegrany został pierwszy etap konkursu plastycznego „Żołnierze wykleci - niezłomni obrońcy Rzeczpospolitej”.
Wojewódzki Konkurs pn. „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej” organizuje i przeprowadza Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przy współudziale Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego (zwane dalej CREWŁ) w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach i Zgierzu.
1. Celem Konkursu jest:
1) upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych;
2) budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego;
3) pielęgnowanie polskości oraz rozwój i kształtowanie świadomości narodowej, obywatelskiej
i kulturowej mieszkańców, a także pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej;
4) upowszechnienie wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II Wojnie Światowej;
5) kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego;
6) doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia
i selekcjonowania informacji z różnych źródeł.Zadaniem uczniów było namalowanie komiksu, którego bohaterem jest żołnierz niezłomny pochodzący z regionu łódzkiego. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 5 prac.
Organizator konkursu na terenie szkoły:
Sylwia Prymus
Ogłoszenie
Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego w Grach i Zabawach klas I – IV
Dnia 14 marca reprezentacja naszej szkoły składająca się z 40 uczniów wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Radomszczańskiego w Grach i Zabawach klas I – IV. Mimo iż nie zajęliśmy czołowego miejsca nasi uczniowie dali z siebie wszystko. Atmosfera była gorąca a rywalizacja zacięta do samego końca. W zawodach uczestniczyło 240 uczniów z 6 szkół. Jeszcze raz dziękujemy naszym wspaniałym sportowcom za fantastyczną zabawę.
Uczniowie którzy reprezentowali naszą szkołę:
Klasa I A
1. Adamczyk Marcelina
2. Maria Skowron
3. Chojnacki Fabian
4. Menartowicz Jan
5. Rak Hugo
Klasa I B
1. Szymanek Hania
2. Ryszka Zuzanna
3. Bień Jan
Klasa II A
1. Lewandowska Nadia
2. Lizińczyk Kacper
3. Szymanek Władysław
4. Łopaciński Kevin
5. Motyka Martyna
6. Kałuziński Radosław
Klasa II B
1. Świech Blanka
2. Zawada Marcelina
3. Dziuba Eliza
4. Kwiatkowski Wiktor
Klasa III A
1. Stacherska Sara
2. Milewska Michalina
3. Strzelczyk Kaja
4. Franciszek Dudkiewicz
5. Lewandowski Mateusz
6. Zając Cezary
Klasa III B
1. Rutowicz Kornelia
2. Trzeciak Nikola
3. Cygan Jonatan
4. Jaruga Kacper
Klasa IV A
1. Woźniak Małgorzata
2. Gaj Lena
3. Matuszczyk Lena
4. Ścisłowicz Michał
5. Kowalik Jakub
Klasa IV B
1. Stawiarska Alicja
2. Włodarczyk Weronika
3. Szczygieł Bartosz
4. Chojnacki Igor
5. Syndybał Szymon
1
Szkolny Turniej Szachowy nr 16
10 marca 2023 roku odbył się szesnasty Szkolny Turniej Szachowy. Oto jego wyniki:
-
Szymczyk Filip 6b 4p TB 7,5
-
Ziółkowski Alan 6b 3,5p TB 9
-
Pięt Olek 6b 3p TB 3,5
-
Karbownik Bartosz 5b 2p TB 0
-
Gaj Patrycja 8a 1,5p TB 0
Klasyfikacja po szesnastu turniejach:
-
Kowalski Kacper (7a) 105p
-
Szymczyk Filip (6b) 104p
-
Lizińczyk Piotr (6b) 97p
-
Pięt Olek (6b) 89p
-
Ziółkowski Alan (6b) 78p
-
Karbownik Bartosz (5b) 61p
-
Skowron Paweł (5a) 43p
-
Gaj Patrycja (8a) 38p
-
Sobczyk Michał (6b) 35p
-
Gaj Krzysztof (6a) 32p
-
Jędruszek Alan (4b) 13p
-
Peroński Kacper (7a) 10p
-
Rutowicz Bartłomiej (5b) 10p
-
Koń Tomasz (6b) 9p
-
Motyka Szymon (6a) 9p
-
Konieczna Natalia (7a) 8p
-
Zbysz Mateusz (5b) 3p
-
Derda Kuba (5b) 1p
Turnieje odbywają się on-line na platformie lichess.org – wszystkich chętnych zapraszamy do zabawy. Wystarczy założyć konto na lichess.org i dołączyć do klubu SP Przedbórz. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz klasę. Kolejny turniej odbędzie się 20 marca o godzinie 17:00
-
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie