
Dnia 22 marca 2018r. 27 osobowa grupa młodzieży z SKKT-PTTK istniejącego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu wzięła udział w Rajdzie „ Pierwszy dzień wiosny”. Na starcie rajdu w miejscowości Petrykozy zgłosiło się 200 uczestników z różnych szkół, należących do oddziału PTTK w Żarnowie. Tam pan prezes Włodzimierz Szafiński przywitał wszystkich młodych turystów rozdając im okazjonalne znaczki rajdowe i notesiki. Następnie cała grupa ruszyła w stronę rzeki Drzewiczki gdzie pożegnaliśmy zimę paląc i wrzucając do wody Marzannę – symbol zimy. Grupa turystów pieszych z prezesem Zarządu O/PTTK w Żarnowie Włodzimierzem Szafińskim na czele, ruszyła w asyście jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Białaczowie na około 8 kilometrową trasę rajdową. Metą rajdu była Szkoła Podstawowa im H.Ch. Andersena w Petrykozach, gdzie czekał na piechurów poczęstunek turystyczny. Uczniowie tej szkoły pod kierunkiem opiekunki pani Alicji Grabskiej, przygotowali dekorację , krótki program artystyczny oraz prezentację multimedialną ukazującą 10-cio lecie istnienia SKKT PTTK w Petrykozach. Na zakończenie imprezy przeprowadzono losowanie nagród oraz każdy uczestnik otrzymał drobny upominek z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, a drużyny dyplom uczestnictwa.



.jpg)












































































































