Klasa 0 a - uczymy się i bawimy
Klasa 0 a - uczymy się i bawimy
28 października 2017r. została zorganizowana wycieczka dla klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas 1-3 gimnazjum. W wycieczce brało udział 50 osób. Uczniowie wraz z opiekunami : panią Sylwią Prymus , Joanną Rutowicz, Lilianą Mąkosa i Katarzyną Kamińską, pojechali o godz. 9:00 do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na film dokumentalny pt. ,,Habit i zbroja” .
Opowiada on dzieje powstania państwa zakonnego i Rzeczpospolitej Polskiej toczących ze sobą gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne. Film obejmuje lata od XIII do XVI wieku. Akcja rozpoczyna w XIII wieku w Palestynie , gdzie powstał Zakon Najświętszej Maryi Panny Domu Niemieckiego. W czasie filmu poznajemy proces kolonizacji ziem pruskich nad Bałtykiem ,a także budowę państwa zakonnego oraz czasy jego świetności. Możemy również zdobyć informacje na temat wojny zakonu z Rzeczpospolitą ,która miała miejsce w XV wieku (wraz z bitwą pod Grunwaldem- 1410r.). Akcja filmu kończy się likwidacją państwa zakonnego na mocy podpisanego II pokoju toruńskiego w 1466r. oraz przystąpienia jego mieszkańców do Rzeczpospolitej Obojga Narodów w tzw. hołdzie pruskim. W filmie widzimy wcielone sceny ,które obrazują codzienne życie zakonne, sztuki walki i szczegóły stroju rycerskiego. Ponad to odkrywamy tajniki ówczesnej architektury.
Narratorem jest znany polskiej publiczności aktor szekspirowski, filmowy i telewizyjny, Stacy Keach. Zdjęcia do filmu nagrano w Polsce i na Litwie m.in. na zamku w Malborku, w litewskich wioskach i skansenach czy na zamku w Trokach. Dostrzegamy sceny animacyjne i sceny specjalne np. do multiplikowania postaci rycerzy. Ważną rolę odegrały grupy rekonstrukcyjne, które wykazały duże zaangażowanie. Produkcja miała miejsce w Polsce , Litwie i Niemczech.
Ten wyjazd był niezwykle pouczający ,przez co mogliśmy poszerzyć wiedzę na temat państwa zakonnego i dowiedzieć się wiele nowych rzeczy. Film trwał 1h 30 min .Do szkoły wróciliśmy o godz. 12:45.
Każdego roku, 26 września, obchodzony jest na naszym kontynencie Europejski Dzień Języków. Najważniejszym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową, a także zachęcanie do nauki języków obcych. W tym dniu bardziej niż na co dzień uświadamiamy sobie jak ważna jest i ile korzyści przynosi nauka języków obcych. W tym roku uczniowie klasy 3A przygotowali prace dotyczące krajów, w których używa się języka angielskiego. Uczniowie poradzili sobie z tłumaczeniem nazw krajów na język angielski, nie tylko europejskich, ale i również z całego świata, przygotowali mapy, np. mapę Wielkiej Brytanii, atlasy państw, flagi, czy też puzzle dotyczące krajów Unii Europejskiej.


Na lekcji języka angielskiego został również poruszony temat nauki języków obcych, m.in. dlaczego warto uczyć się języków obcych. Została zaprezentowana ku temu wystawa opatrzona aktualnymi danymi statystycznymi, m.in. znajomość języka angielskiego w krajach Unii Europejskiej, ciekawostki językowe, językowa mapa Europy. Uczniowie dowiedzieli się również jak podstawowe, używane na co dzień zwroty grzecznościowe, powitania są używane w innych językach obcych, np. uczniowie poznali zwrot „Dzień dobry” w różnych językach obcych. Fakty oraz ciekawostki, zarówno w języku angielskim, jak i polskim, zostały umieszczone na wystawie szkolnej, tak by każdy mógł zaczerpnąć interesujących informacji. Mam nadzieję, że ta inicjatywa przyczyni się do popularyzacji języków w naszej szkole.

.jpg)

Opracował: mgr Marcin Ryszka
Aż 23 uczniów z klas IV – VII, przy współpracy ze mną i panią Ewą Woźniak, pracowało nad tegoroczną wystawę na Dzień Języków Obcych w Szkole, przypadający 26 września. Wystawa została również wykorzystana jako scenografia do poniedziałkowego przedstawienia (9 września). W tym roku jej tematem były klasyczne kreskówki wyprodukowane przez stare, znane brytyjskie lub amerykańskie wytwórnie jak Hanna Barbera czy Walt Disney Company. Stąd tytuł: „Classic Cartoons”.

Technika prac jak zwykle była dowolna czyli wydruk, kalkowanie, rysunek odręczny czy wycinanka. Wystawę uzupełniliśmy maskotkami i t-shirtem. A kto trafił na wystawę? Kaczor Donald, wujek Scrooge i jego kuzyni, Kaczor Daffy, Myszka Mickey i Minnie, pies Pluto i Goofie, Popeye, Smurfy, Gumisie, Flinstonowie, Simpsonowie, Pixie i Dixie, Chip and Dale, kot Garfield, Scoobie – Dobie – Doo, królik Bugs i z nowszych – Atomówki. Zapewne przy większej ilości chętnych wystawa mogłaby być jeszcze bogatsza, bo wiele postaci nie zostało wykorzystanych. Nie pamiętacie już Różowej Pantery, Woozlie, Jelonka Bambi czy Opowieści z Zielonego Lasu. Pomyślcie tylko, że najstarsza z postaci na naszej wystawie – Mickey Mouse, powstała w 1929 roku i jest wykorzystywana do dziś.



„Znajomy język obcy” to hasło tegorocznego dnia języków obcych, który co roku przypada 26 września.
Także w naszej szkole uczniowie już od najmłodszych lat zapoznają się z językiem angielskim a w klasie siódmej poznają pierwsze słowa i zwroty w języku niemieckim.
W tym roku uczniowie z klas trzecich zapoznali się z mapą Europy, a potem samodzielnie przygotowali flagi wybranych państw europejskich, których część zdobiła nasz budynek.
W klasie IIIc, IVa i Vb zadałam pytanie: „Dlaczego uczymy się języków obcych i czy warto poznawać języki obce?” Takie były odpowiedzi:




Klasa IV a pod kierunkiem Pani Ewy przygotowała lekcje otwartą dla klas zerowych w dniu 26 września. Temat lekcji: „It’s magic.” Uczniowie uczniom zaprezentowali piosenkę a następnie obejrzeli film i wspólnie ćwiczyli nowe słowa, wyczarowując wciąż nowe przedmioty z magicznego worka. W nagrodę za wspaniałą pracę udało się wyczarować dla dzieci balony i słodycze.











Klasy starsze szkoły podstawowej zorganizowały pod kierunkiem Pana Łukasza wystawę pt.: „Famous Cartoons”. Znalazły się tutaj zdjęcia i samodzielnie wykonane przez uczniów postaci z amerykańskich i brytyjskich kreskówek.


Wszyscy uczniowie mogli zapoznać się z wybranymi przez Panią Elę przysłowiami w języku angielskim i niemieckim.


Dzięki takim akcjom, jak dzień języków obcych można wprowadzać uczniów w świat języków całego świata.
Dziękuję wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy pomagali w naszej szkolnej podróży językowej!!!
Ewa Woźniak
Z okazji Dnia Głośnego Czytania ustanowionego przez Polską Izbę Książki Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach przygotowała Festiwal Pięknego Czytania - akcję promującą czytelnictwo. Konkurs odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku 29 września 2017 r. Uczestnicy mieli za zadanie głośno odczytać przygotowany wcześniej fragment prozy polskiego pisarza. Naszą szkołę reprezentowała Małgorzata Francuz - uczennica klasy III B (gimnazjum), która pięknie odczytała cytat z "Lalki" B. Prusa, za co otrzymała Nagrodę Specjalną Organizatora Festiwalu. Małgosi serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

27 września 2017 r.

Z tej okazji właśnie młodzież działająca w Kole Historycznym naszej szkoły postanowiła zorganizować apel poświęcony bohaterom tamtych wydarzeń. Apel rozpoczęliśmy projekcją krótkiego, ale jakże wymownego filmu pt. „Niezłomni”, pokazującego w zarysie trudne losy państwa polskiego. Następnie uroczyście odśpiewaliśmy hymn państwowy.




Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się
w poniedziałek, 4 września 2017 r. o godzinie 9:00.
Na zakończenie roku szkolnego w III d postanowiliśmy całą klasą wyruszyć do Chęcin.
W słoneczny wtorek 20 czerwca przekroczyliśmy bramę Zamku Królewskiego w Chęcinach. Załoga zamku przywitała nas w historycznych strojach. Taniec dam zamku, wystrzał z broni historycznej, z włóczni, łuku, przymierzanie zbroi rycerskich to część atrakcji.
Zwiedzanie lochu, baszt, skarbca, oglądanie tarcz heraldycznych rozbudziło w nas wyobrażnię i poczuliśmy klimat dawnych czasów. Przenosząc się w jeszcze odleglejszy okres, dotarliśmy do Centrum Nauki Leonardo da Vinci . Tam odkryliśmy , że biologia, chemia to fascynujące dziedziny życia. Mogliśmy zobaczyć niezwykłą wystawę dedykowaną człowiekowi oraz wszystkie procesy zachodzące w każdym z nas.
Każdy obejrzał swój szkielet, żyły, które znajdują się w dłoni i innne ciekawostki związane z naszym funkcjonowaniem. Wszyscy chętnie sprawdzali swoją sprawność umysłową i fizyczną.
Chętnie tam jeszcze wrócimy !
Przygotowała : Grażyna Włoch



,,Ptasie radio"Juliana Tuwima w wykonaniu uczniów kl. III d sprawiło dużo radości uczniom kl.O.
Cała klasa bardzo się postarała , aby młodszym kolegom sprawić niespodziankę. W ciągu całego roku szkolnego systematycznie prezentowali swoim kolegom różne utwory literackie .
W ramach projektu ,, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"
w czerwcu podczas zajęć plastyczno-technicznych przygotowali maski ptaków, nauczyli się tekstu wiersza i postanowili zaprezentować swoje umiejętności przed najmłodszą grupą. Inscenizację zaprezentowali 2 czerwca. Znany utwór ,,Ptasie radio" wszystkim dzieciom bardzo się spodobał . Okazało się , że ten wiersz można bardzo pomysłowo i humorystycznie zaprezentować. To też uczynili uczniowe klasy trzeciej . Podziękowania były bardzo długie i gromkie.



Przygotowała : Grażyna Włoch

3 marca 2017 roku uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego ZUCH. Konkurs ten organizowany jest przez Centrum Edukacji Szkolnej. W naszej szkole przygotowaniem uczniów do konkursu zajęli się nauczyciele języka angielskiego (Ewa Woźniak, Anna Rabenda oraz Marcin Ryszka) i rodzice. Najmłodsi musieli zmierzyć się z 21 zadaniami. Wyniki są następujące:
KLASY TRZECIE
| L. P. |
Nazwisko i imię |
klasa |
Miejsce w szkole |
MIEJSCE W POLSCE i liczba punktów |
| 1 |
Auguścik Natalia |
IIIa |
16 |
36 105/210PKT |
| 2 |
Karbownik Maria |
IIIa |
6 |
16 165/210PKT |
| 3 |
Mularczyk Pamela |
IIIa |
9 |
21 150/210PKT |
| 4 |
Mularczyk Wanessa |
IIIa |
15 |
35 107/210PKT |
| 5 |
Pawelak Krzysztof |
IIIa |
2 |
9 185/210 |
| 6 |
Rzepecka Natalia |
IIIa |
13 |
27 132/210 |
| 7 |
Małecka Aleksandra |
IIIb |
2 |
10 182/210 |
| 8 |
Kałuzińska Anna |
IIIB |
14 |
28 127/210 |
| 9 |
Sosnowska Magdalena |
IIIb |
7 |
18 157/210 |
| 10 |
Jaworska Aleksandra |
IIIb |
8 |
20 151/210 |
| 11 |
Bień Zuzanna |
IIIb |
1 |
6 195/210 |
| 12 |
Koska Maja |
IIIC |
15 |
42 86/210 |
| 13 |
Bernacki Jakub |
IIIb |
7 |
18 158/210 |
| 14 |
Zbysz Marta |
IIIb |
10 |
22 147/210 |
| 15 |
Kieruzal Oliwia |
IIIb |
6 |
16 165/210 |
| 16 |
Budziński Kamil |
IIIc |
12 |
25 137/210PKT |
| 17 |
Drzewowska Lena |
IIIc |
15 |
38 98/210PKT |
| 18 |
Łączek Maja |
IIIc |
15 |
38 99/210PKT |
| 19 |
Banasik Aleksandra |
IIIc |
13 |
27 130/210 |
| 20 |
Gaj Sebastian |
IIIc |
8 |
20 151/210PKT |
| 21 |
Błotnicka Aleksandra |
IIIc |
11 |
24 141/210PKT |
| 22 |
Jankowska Wiktoria |
IIIc |
12 |
25 137/210PKT |
| 23 |
Konieczny Mateusz |
IIId |
8 |
20 153/210PKT |
| 24 |
Młynarczyk Kacper |
IIId |
8 |
20 152/210 |
| 25 |
Suliga Szymon |
IIId |
7 |
18 158/210 |
| 26 |
Cieślik Kamila |
IIId |
5 |
14 169/210 |
| 27 |
Rudecki Hubert |
IIId |
10 |
23 144/210PKT |
| 28 |
Woźniak Krzysztof |
IIId |
1 |
6 195/210 |
| 29 |
Zając Adam |
IIId |
4 |
15 176/210 |

Uczestnicy klasy III d

Klasa IIIa

Klasa IIIc
KLASY DRUGIE
| L. p. |
Nazwisko i imię |
klasa |
Miejsce w szkole |
MIEJSCE W POLSCE /punkty |
| 1 |
Szalacha Julia |
IIa |
5 |
19 /punkty 156/210 |
| 2 |
Sarna Dominika |
IIa |
1 |
4 /punkty 200/210 |
| 3 |
Strojkowski Maksymilian |
IIa |
12 |
30 /punkty 121/210 |
| 4 |
Krakowiak- Sitka Noel |
IIa |
Miejsce w szkole 8 |
23 /punkty 143/210 |
| 5 |
Dorozinski Bartosz |
IIa |
Miejsce w szkole 11 |
29 /punkty 126/210 |
| 6 |
Kałuzinski Patryk |
IIa |
Miejsce w szkole 4 |
17 /punkty 161/210 |
| 7 |
Strojkowski Igor |
IIa |
Miejsce w szkole 11 |
28 /punkty 129/210 |
| 8 |
Sobczyk Alan |
IIa |
10 |
28 /punkty130/210 |
| 9 |
Gaj Patrycja |
IIa |
9 |
26 /punkty134/210 |
| 10 |
Dudkiewicz Nikodem |
IIa |
12 |
38 /punkty97/210 |
| 11 |
Juszczyk Marta |
IIb |
3 |
16 /punkty 163/210 |
| 12 |
Kuleta Maciej |
IIb |
2 |
7 /punkty 190/210 |
| 13 |
Ludwikowska Maria |
IIb |
11 |
40 /punkty 91/210 |
| 14 |
Rabenda Olga |
IIb |
|
19 /punkty 156/210 |
| 15 |
Stępnik Maja |
IIb |
6 |
21 /punkty 148/210 |
| 16 |
Zabost Antoni |
IIb |
12 |
33 /punkty 112/210 |
| 17 |
Gaj Alan |
IIb |
13 |
52 /punkty 57/210 |
| 18 |
Wilkus Marcel |
IIc |
12 |
34 /punkty 109/210 |
| 19 |
Grygiel Klaudia |
IIc |
13 |
40 /punkty 93/210 |
| 20 |
KRZYsztof Borciuch |
IId |
13 |
46 /punkty 75/210 |
| 21 |
Dudkiewicz Cyprian |
IId |
7 |
21 /punkty 150/210 |
| 22 |
Gajda Dawid |
IId |
11 |
21 /punkty 150/210 |
| 23 |
Glenda Oliwia |
IId |
8 |
23 /punkty144/210 |
| 24 |
Kądziela Kinga |
IId |
13 |
42 /punkty 86/210 |
| 25 |
Kowalska Nikola |
IId |
10 |
27 /punkty 132/210 |
| 26 |
Kwiatkowska Anna |
IId |
10 |
27/punkty 132/210 |
| 27 |
Majchrzak Martyna |
IId |
11 |
28/ punkty 128/210 |
| 28 |
Miszkowska Weronika |
IId |
13 |
40/punkty 93/210 |
| 29 |
Mularczyk Maja |
IId |
8 |
23 /punkty 141/210 |
| 30 |
Pawelak Oliwia |
IId |
12 |
35 /punkty108/210 |
| 31 |
Sztandera Kacper |
IId |
13 |
55 /punkty48/210 |
| 32 |
Wawrzos Krzysztof |
IId |
13 |
44/punkty 81/210 |
| 33 |
Wawrzyniak Beniamin |
IId |
12 |
35 /punkty107/210 |
| 34 |
Wieckowska Małgorzata |
IId |
9 |
26 /punkty 134/210 |
| 35 |
Wilkowska Zuzanna |
IId |
8 |
23/ punkty 144/210 |
| 36 |
Wnuk Dawid |
IId |
11 |
29 /punkty125/210 |
Ewa Woźniak


























Rada Rodziców, Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Przedborzu serdecznie dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji XV Festynu Szkolnego odbywającego się w dniu 3 czerwca 2017 roku.
W sposób szczególny podziękowanie składamy następującym darczyńcom:
Miłosz Naczyński
BURMISTRZ MIASTA PRZEDBORZA
Artur Dziuba
AGENCJA USŁUG OŚWIATOWYCH ,,ART”
Przedbórz, ul. Rynek
Agnieszka i Rafał Cygan
METAL - TECHNIKA
Przedbórz, ul. Radomszczańska
Anna, Ireneusz Jędrzejczyk
ANN – MET - Sklep Przemysłowy
Przedbórz, ul. Mostowa
Grzegorz Wilk
NAPRAWA CIĄGNIKÓW I MASZYN ROLNICZYCH
Przedbórz, ul. Częstochowska
Wiesława Herczyńska
RESTAURACJA PARKOWA
Barbara Mościńska
Sklep ogólnoprzemysłowy- Przedbórz
Sławomir Lara
Firma Usługowo-Handlowa
Przedbórz, ul. Trytwa
Renata i Grzegorz Trzeciak
PIEKARNIA ELEKTROWNIA WIATROWA
Przedbórz, ul. Radomszczańska 50
Dorota i Artur Piwowarczyk
FUH INTERMEDIA
Przedbórz, ul. Trytwa
Adam Margas
TARTAK ZUZOWY s.c.
Antoni Różycki
PIEKARNIA – CUKIERNIA
Przedbórz, ul. Mostowa
Beata Naczyńska
Zakład Rehabilitacyjny
Przedbórz, ul. Leśna
P.H. HURT – DETAL „DEJA”
Słupia Konecka
Pijanów
Robert Dziuba
PPHU BUDOWLANE „ROD”
Przedbórz, ul. Rynek
Wiesław Kawka
PPHU WODKAN
Przedbórz, Konecka 43a
Anna i Piotr Trzeciak
Bar nad Zalewem
Przedbórz
Anna i Grzegorz Gaj
PROPGAZ
Przedbórz, ul. Piotrkowska
Jarosław Maliszewski
SKLEP SPOŻYWCZY
Przedbórz, ul. Warszawska
Eugeniusz Klaus
AUTORYZOWANA STACJA OBSŁUGI SAMOCHODÓW „ASOS”
Przedbórz, ul. Radomszczańska
Halina Żurawska
Przedbórz
ul. Trytwa
Ochotnicza Straż Pożarna
Przedbórz
Pizzeria „Włoski Pomidor”
Tomasz Kaźmierczak
Przedbórz, ul. Radomszczańska 72
Zakład Wodno - Kanalizacyjny w Przedborzu
Przedbórz
ul. Spacerowa 6
Anna i Marek Bełtowscy
Stacja Paliw „ELBA” sp.j.
Przedbórz, ul. Konecka 50
Nadleśnictwo Przedbórz
Przedbórz
ul. Konecka 50
Krystian Majkowski
Usługi Transportowe - Przedbórz
Krystyna Mazurek
Zakład Mechaniczny „Rolland”
Brzostek
Tomasz Łopaciński
PPHU „TOM-POL”
Kajetanów
Katarzyna Małecka
Kwiaciarnia FLORIS
Przedbórz
Kowalik Paweł
Ogrodzenia
Brzostek
Szkółka Krzewów Ozdobnych WICIK
Sławomir Wicik
Przedbórz - Gaj
Spawex
Elżbieta Rutowicz
Przedbórz – Jabłonna
Wyrób Zniczy
Barbara i Robert Francuz
Przedbórz
ul. Cmentarna
Robert i Joanna Maliszewscy
Przedbórz
ul. Pocztowa
Sprzedaż gazów JAZZ – GAZ
Genowefa Muszczak
Przedbórz, ul. Częstochowska
Bank Spółdzielczy w Przedborzu
Naprawa samochodów Sławko
Sobczyk Sławomir
ul. Leśna 15, Przedbórz
Piekarnia Smoląg
Przedbórz
ul. Konecka
PSB Mrówka
Ireneusz Auguścik
Przedbórz, ul. Konecka
Apteka
Edyta Niewiadomska – Jasiczek
Przedbórz, ul. Mostowa 26 f
Jubiler Skorupski
Przedbórz
ul. Warszawska
Estetic Wiola
Salon Kosmetyczny
Przedbórz
ul. Konecka
Sklep przemysłowy
Magdalena Grześkiewicz
Przedbórz, ul. Trytwa
Kwiaciarnia
Agata i Michał Strojkowscy
Przedbórz, ul. Kościelna
Firma Piramida
Przedbórz
ul. Trytwa
Wyrób lodów
Dorota, Wojciech Marianowicz
Przedbórz
Sklep motoryzacyjny
Świech Anna
ul. Trytwa, Przedbórz
Salon fryzjerski
Jaszcz Monika
ul. Pocztowa, Przedbórz
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Medicus
Monika i Tomasz Perońscy
Policzko, Przedbórz
Husgvarna
Sobczyk Paweł
ul. Częstochowska, Przedbórz
Grabalski Paweł
Przedbórz
Awemak –
Michał Szczuraszek
Auto naprawa, holowanie – „Mario”
Mariola i Mariusz Madejscy
Cukiernia „Tysia”
Justyna Rzepecka
DZIĘKUJEMY
Dni Przedborza 2017 - Występ klasy III B - 17/06/2017 r.
Eruption "One Way Ticket"
Przygotował: mgr Marcin Ryszka
Dni Przedborza 2017 - Występ klasy III C - 17/06/2017 r.
"Play Grandpa Play"
Przygotowali: mgr Marcin Ryszka, mgr Liliana Mąkosa
Dni Przedborza 2017 - Występ klasy III C - 17/06/2017 r.
Opus "Live is Life"
Przygotowali: mgr Marcin Ryszka, mgr Liliana Mąkosa
W związku z realizacją Narodowego Programu Rozwoju czytelnictwa w naszej szkole uczniowie klasy IV a uczestniczyli w projekcie klasowym pt. ,,Podróże z książką”.
Odbyli zajęcia biblioteczne, zapoznali się z księgozbiorem biblioteki. Wśród dzieci odbył się sondaż na temat czytelnictwa .
Na podstawie klasowej dyskusji i sondażu uczniowie wykonali plakaty promujące czytelnictwo, wypowiedzieli się , dlaczego lubią czytać, jakie książki najchętniej czytają i dlaczego .
Dzieciom bardzo podobało się wspólne czytanie książki pt.
,,10 niesamowitych przygód Neli”.
Dzięki książce mogły poznać wiele ciekawych miejsc np. Boliwię, Tajlandię, Zanzibar, zlokalizować poznane miejsca na mapie świata, mogły dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat nieznanych zjawisk występujących w przyrodzie, poznać nieznane w naszych stronach owoce i warzywa, zwyczaje ludności, kulinarne upodobania, odbyć ,,rejs ‘’ po rzece Amazonce.
Po każdym przeczytanym fragmencie odbywał się mini Quiz.
Po przeczytaniu książki uczniowie wykonali prace plastyczne. Tematem prac były najciekawsze przygody bohaterki - Neli, niesamowite i niecodzienne sytuacje, zjawiska, nietypowe obiekty i odwiedzane przez nią miejsca. Z prac powstała kolorowa wystawka.
Dzieci wykonały również samodzielnie pomysłowe zakładki do książek, które wykorzystają czytając lektury i nie tylko lektury.
Gaj Bartek został wytypowany do udziału w Festiwalu Pięknego czytania i zajął w nim czwarte miejsce- Gratulacje za piękne czytanie!
Zdulska Barbara







Dnia 08.06.2017r. w Kamieńsku odbyły się zawody w piłkę siatkową organizowane przez PGE SKRA Bełchatów na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowała jedna drużyna dziewcząt i jedna drużyna chłopców. Wszystkie grupy reprezentowały bardzo wysoki poziom. Po rozegraniu wszystkich meczy drużyna chłopców zajęła II miejsce a dziewczęta IV.
Na wszystkich rozgrywanych meczach był obecny siatkarz PGE SKRY Bełchatów Bartosz Bednorz .



Opracował : Andrzej Kazimierczak
17 maja 2017 r. o godz. 8.55 w sali konferencyjnej naszej szkoły zebrali się nauczyciele, uczniowie( klasy IV a, IV b, VI b, VI c) i reprezentanci klas IV- VI- uczestnicy konkursu:
Gaj Bartłomiej z kl. IV a,
Peroński Bartłomiej z kl. V a,
Rutowicz Emilia z kl. IV b,
Strzelczyk Wiktoria z kl. VI b,
Tomalka Julia z kl. VI c,
Walczak Wiktoria z kl. V b,
Żurawska Paulina z kl. VI a.
Oceniała uczestników komisja w składzie:
p. dyrektor Grażyna Strojkowska, polonistka p. Maria Kularska, anglista p. Łukasz Czuryłło.
Jury po wysłuchaniu czytających przyznało tytuł Mistrza Pięknego Czytania uczennicy kl. VI b- Wiktorii Strzelczyk. Uczennica otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Pozostali uczestnicy komiksy.
W trakcie obrad jurorów uczennice kl. VI c- Marta Kuder i Anna Łyszczarek zaprezentowały zebranym koleżankom i kolegom prezentację multimedialną na tema historii ksiązki pt. Opowieść o książce".
Taka impreza czytelnicza zorganizowana została w naszej szkole po raz pierwszy. Mam nadzieję, że się podobała i zachęci do czytania, bo przecież, cyt." Kto ,czyta ksiązki, żyje wielokrotnie".
mgr M. Maliszewska
polonistka
Powered by aSc EduPage