• Podsumowanie akcji Bohateron w naszej szkole

• W dniu 5 marca 2024 r. miało miejsce podsumowanie akcji Bohateron w naszej szkole.

Przypomnę, że jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje:  Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

Za pośrednictwem kampanii promowane są  patriotyczne postawy i tożsamość narodowa w Polsce i poza jej granicami, a także tworzona jest wspólnota pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.

Nasza szkoła już po raz czwarty przystąpiła do tej jakże szlachetnej akcji. Od połowy września 2023 r. do 19 października 2023 r. w klasach 4-8 odbywały się prelekcje na temat Postania Warszawskiego. Młodzież poznawała biogramy wybranych uczestników. W dowód wdzięczności uczniowie przygotowali ponad 100  laurek z podziękowaniem dla naszych bohaterów.

Wszyscy uczniowie, którzy przygotowali laurki dla naszych bohaterów, zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomami od organizatora akcji.

Koordynator akcji na terenie szkoły - Sylwia Prymus

• „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

• Miło nam poinformować , iż nasi uczniowie zajęli II miejsce w Etapie Parkowym XXIII edycji Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Gratulacje dla opiekuna Pani Barbary Kraś. Ogromne podziękowania dla dyrektora oraz pracowników Przedborskiego Parku Krajobrazowego.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2024 r. obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany uroczysty apel pod kierunkiem p. Sylwii Prymus i Ewy Grabowskiej podczas, którego uczniowie naszej szkoły przypomnieli kim byli żołnierze wyklęci oraz zaprezentowali sylwetki niektórych z nich.

Podczas apelu tematyczne piosenki przeplatały się z okolicznościowymi wierszami oraz filmami biograficznymi bohaterów dzisiejszej uroczystości.

Zasłuchana młodzież miała niepowtarzalną okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek z życia TYCH NIEZŁOMNYCH, których los jakże okrutnie doświadczył.

• Karnawał

• Karnawał to miła,pełna wrażeń i zabaw tradycja.Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 26 stycznia 2024 roku.

Na pięknie udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny,biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów,żołnierzy, Batmany. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było jej głównym celem.