• PROJEKT MY TOWN (MOJE MIASTO)

• W październiku uczniowe klasy 2B wykonali plakaty dotyczące tematyki „My Town”, czyli „Mojego Miasta”. Celem projektu było zaprezentowanie najczęściej występujących miejsc w swoim mieście. Uczniowie na dodatkowych zajęciach systematycznie wzbogacali słownictwo dotyczące miejsc w mieście oraz towarzyszących im konstrukcjach gramatycznych typu there is/there are. Miejsca w mieście zostały zaprezentowane na plakatach i opatrzone stosownymi podpisami w języku angielskim oraz wybranymi konstrukcjami gramatycznymi. Dominowały takie miejsca jak: biblioteka, supermarket, plac zabaw, kościół, piekarnia, posterunek policji czy też szkoła. Materiały wykorzystane do zrobienia prac zaskakiwały kreatywnością oraz wyobraźnią uczniów. Dzięki temu projektowi uczniowie usystematyzowali wiedzę poznaną na zajęciach z języka angielskiego oraz poszerzyli swoje słownictwo.

Marcin Ryszka

• PROJEKT FANTASY WORLDS (POSTACIE ZE ŚWIATA FANTAZJI)

• W październiku 2023 r. uczniowie z klasy 3B wykonali plakaty o świecie fantazji. Każdy projekt posiadał wymyślone postaci ze świata fantazji, np. postać króla, królowej, księcia, księżniczki, rycerza, czarownicy, czarodzieja lub smoka, a każda ilustracja opatrzona została krótkim opisem w języku angielskim, wykorzystującym słownictwo i struktury z poznanego rozdziału.
            Uczniowie nie tylko wzorowali się na postaciach z podręcznika „Explore Treetops 3", ale i również na postaciach z bajek, książek i filmów. Materiały wykorzystane do zrobienia prac również zaskakiwały kreatywnością i wiedzą dotyczącą świata fantazji. Dzięki przygotowanym projektom uczniowie rozwinęli swoją wyobraźnię oraz usystematyzowali poznane struktury i słownictwo.

Marcin Ryszka