• Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

W naszej szkole w dniu dzisiejszym odbył się Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III.

• Wyniki Rodzinnego Konkursu na Wiosenny Wianek w klasie 2A

• W dniu 03 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród  dla laureatów klasowego, rodzinnego konkursu. Rozdania nagród dokonały: Pani Grażyna Strojkowska - dyrektor szkoły oraz Elżbieta Lizińczyk – nauczyciel.
            Uczniowie wraz z rodzicami wykonali przepiękne, wiosenne wianki. Do ich wytworzenia wykorzystali ekologiczne i barwne materiały o tematyce wiosennej. Technika wykonania wianków oraz ich wielkość była dowolna, według uznania i kreatywności uczestników.
            Komisja konkursowa w składzie:
            1.    Małgorzata Morawiec – nauczyciel plastyki i techniki PSP w Przedborzu
            2.    Grażyna Strojkowska – dyrektor PSP w Przedborzu
            3.    Justyna Nicoś – wicedyrektor PSP w Przedborzu
            przyznała następujące miejsca:

W kategorii wianek na głowę

1    miejsce:
            Gabriela Zacz vel Jacz
            Natalia Kobędza
            Wiktor Margas

W kategorii wianek na drzwi

1 miejsce:
            Adam Wyciszkiewicz
            Tymon Ziarkowski
            Zofia Małecka
            Kacper Lizińczyk
            Michał Jędrzejczyk
            Nina Górecka
            Julia Janowska
            Maja Ciszewska

2    miejsce:
            Adam Chwaściński
            Kevin Łopaciński
            Martyna Motyka
            Igor Sujka
            Władysław Szymanek

Serdecznie gratulujemy !!!
            Organizatorzy konkursu:
            Elżbieta Lizińczyk
            Halina Mikuszewska

• Konkurs - Powiatowy Dzień Języków Obcych - Etap szkolny

• Dnia 29.03.2023 r. odbył się etap szkolny konkursów w ramach Powiatowego Dnia Języków Obcych.
            Nauczyciele języka angielskiego wraz z nauczycielami plastyki wybrali najlepsze prace.

Konkurs PORTRET KRÓLOWEJ – TRIBUTE TO QUEEN ELIZABETH II.
            Blanka Świech, klasa 2B
            Zuzanna Strzelczyk, klasa 2B

Konkurs na filmik „Dlaczego warto uczyć się języków”.
            Zespół: Bartosz Karbownik, Franciszek Kałuziński, klasa 5B

Trzymamy kciuki za uczniów i czekamy na wyniki podczas następnego etapu.

• KONKURS „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - OBROŃCY NIEZŁOMNI”

• W związku z przypadającą na dzień 30 marca 2023 r.  113-tą rocznicą urodzin Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”  Przewodniczący Rady Miejskiej
            w Przedborzu
             oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego
            w Przedborzu zaprosili uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej
            w Przedborzu do udziału w konkursie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.

Celem  konkursu było:

1.     Upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, ze szczególnym uwzględnieniem bohaterów pochodzących z powiatu radomszczańskiego i piotrkowskiego, tj.

A)   Stanisława Sojczyńskiego pseud. „Warszyc”,

B)   Władysława Kołacińskiego pseud.  „Żbik”,

C)   Stanisława Karlińskiego pseud. „Burza”.

2.     Utrwalenie poczucia dumy z dziedzictwa narodowego.

3.     Pielęgnowanie polskości oraz rozwój i kształtowanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej mieszkańców. W szczególności pielęgnowanie i rozwijanie wiedzy i tożsamości lokalnej.

4.     Upowszechnianie wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II Wojnie Światowej.

5.     Kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego.

6.     Doskonalenie umiejętności samodzielnego poszukiwania, gromadzenia
            i selekcjonowania informacji pochodzących z różnych źródeł.

7.     Rozwijanie historycznych zainteresowań uczniów.

8.     Zachęcanie do samokształcenia i podejmowania odpowiedzialności za własny rozwój.

Do konkursu przystąpiło 19 uczestników. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce Maksymilian Strojkowski

II miejsce Krzysztof Jędrzejczyk

III miejsce Dominika Sarna

III miejsce Aleksandra Zawada

Zgodnie z założeniem uczniowie, którzy uzyskali wynik powyżej 90% otrzymują cząstkową ocenę celującą z historii, natomiast uczniowie z wynikiem powyżej 75% - odpowiednio ocenę bardzo dobrą.

Termin wręczania nagród oraz dyplomów zostanie ogłoszony. Zwycięzcom oraz laureatom serdecznie gratuluję!

Sylwia Prymus