„Z językami zajdziesz dalej” to hasło tegorocznego dnia języków obcych, który co roku przypada 26 września.
W tym roku pierwszą część przedstawienia z tej okazji przygotowali uczniowie z klas piątych. Były to prezentacje wybranych krajów europejskich w języku polskim i angielskim. W drugiej części starsi uczniowie przeczytali wiersz Juliana Tuwima Pod tytułem „Lokomotywa”. Zrobili to w niezwykły sposób, ponieważ utwór ten przeczytali w czterech językach ( Artur Zuchmański i Kamila Bilska- po polsku, Agnieszka Mazurek i Emilia Rutowicz -po angielsku, Jakub Banansik, Mateusz Dziuba, Mateusz Zasobniak, Julia Zabost i Jakub Nowicki -po niemiecku i Krzysztof Woźniak -po rosyjsku. Na szkolnym korytarzu zaś pojawiła się tablica ze słowem „dziękuję” wypowiedzianym na 25 sposobów po angielsku.
A zatem uczmy się języków obcych, bo łatwiej nam będzie zrozumieć mieszkańców innych krajów i ich kulturę!
Dziękuję…, Thank you…,Danke…, Spasiba…
Ewa Woźniak
Iwona Jeżewska
W ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego uczniowie klasy 2B zostali zapoznani z ideą Europejskiego Dnia Języków. Poznali różne ciekawostki dotyczące języków europejskich, w tym języka angielskiego oraz dowiedzieli się dlaczego warto uczyć się języków obcych. Dzieci miały okazję dowiedzieć się ile średnio osób mówi w języku angielskim, a także jakie są najpopularniejsze języki obce. Uwieńczeniem lekcji była wystawa na temat Europejskiego Dnia Języków, w której zawarte były informacje pogłębiające znajomość tematyki.
Marcin Ryszka
.jpg)