• Uroczysta gala finałowa  konkursu wojewódzkiego Żołnierze Wyklęci -niezłomni obrończy Rzeczypospolitej”

•  W dniu  19 maja 2022 r. o godz. 11.00 w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbyła się uroczysta  gala finałowa  konkursu wojewódzkiego Żołnierze Wyklęci -niezłomni obrończy Rzeczypospolitej”.

Nasz uczeń - Maksymilian Strojkowski, jako finalista konkursu, na tę gale został zaproszony i uhonorowany dyplomem oraz upominkami.

Maksiowi jeszcze raz serdecznie gratuluję sukcesu.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• Z przyjemnością informuję, że biblioteka PSP w Przedborzu jest beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025 i uzyskała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3.0 w wysokości 15 000  zł z przeznaczeniem na zakup nowości czytelniczych i uzupełnienia listy lektur oraz realizację działań promujących czytelnictwo.

• WMC- wyniki

•  Do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach przystąpiło 8201 uczniów. W grupie wyróżnionych znaleźli się: Aleksandra Zawada z kl. V a i Maksymilian Strojkowski z kl. VII a. Serdecznie gratuluję uczniom. Uroczyste zakończenie tegorocznego WMC odbędzie się 14 czerwca 2022 r. w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

koordynator mgr M. Maliszewska

• Wizyta uczniów klas pierwszych w OSP w Przedborzu

• Z zaciekawieniem uczniowie uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego poznali specyfikę pracy strażaków oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dowiedzieli się również jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia, jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy naszym strażakom za wspaniale przeprowadzone spotkanie.

• Zasadź kwiatka w...

• Konkurs – „Zasadź kwiatka w ...”

Drodzy Uczniowie,

ogłaszam konkurs pod hasłem „Zasadź kwiatka w …”. Motywem przewodnim konkursu jest wykonanie kompozycji roślinnej i posadzenie kwiatka w ciekawym i nieszablonowym pojemniku.

Kompozycje proszę przynosić na lekcje geografii bądź bezpośrednio do opiekuna konkursu Iwony Karbownik do dnia 27 maja 2022r.

• ,,PAMIĘTAMY O BOHATERACH”

• Wyniki  konkursu ,,Dziennika Łódzkiego”  i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Zasady konkursu były proste, należało  odwiedzić jedno z  Miejsc Pamięci Narodowej - pomnik/mogiłę znajdujące się na terenie podległym  Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi,  zrobić zdjęcie i umieścić je wraz z opisem na stronie internetowej gazety.  Należało też w kilku zdaniach odpowiedzieć na pytanie konkursowe -  Dlaczego warto pamiętać o bohaterach.

W konkursie wyróżnione zostały prace - Marii i Bartosza Karbowników  – są zamieszczone na stronie ,,Dziennika Łódzkiego”, natomiast Patrycja i Krzysztof Gaj otrzymali dyplomy za odwiedzenie Miejsca Pamięci Narodowej.

Joanna Rutowicz

• Konkurs 80-sekund na 80-lecie AK

• Uczniowie klas ósmych wzięli udział w wojewódzkim  konkursie filmowym „80 sekund na 80 rocznicę Armii Krajowej”.

Przedmiotem konkursu było stworzenie autorskiego klipu filmowego, którego tematem było uczczenie 80 rocznicy powstania Armii Krajowej, jej idei, bohaterów, działalności oraz tradycji i spuścizny.

Film pt. Chwała bohaterom zrealizowany przez Krzysztofa Woźniaka pod kierunkiem pani Ewy Woźniak otrzymał wyróżnienie.

W imieniu Komitetu Obchodów  80 Rocznicy Utworzenia AK sekretarz Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Łódź zaprosił autora filmu wraz z opiekunem na Galę z okazji 80 rocznicy utworzenia AK, która odbyła się w Łodzi 25 marca 2022 roku.

• Ogłoszenie - nabór uzupełniający do oddziału przedszkolnego

• Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu ogłasza nabór uzupełniający do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023.

Deklaracje znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce Rekrutacja oraz do pobrania w sekretariacie szkoły w godz. 8:00 - 15:00.

• Uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

•          W dniu 3 maja 2022 r. obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia pierwszej w Polsce, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej -- Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji młodzież z naszej szkoły pod czujnym okiem p. Sylwii Prymus przygotowała akademię upamiętniającą to, jakże ważne wydarzenie w historii naszego kraju.

Podczas akademii odśpiewane zostały patriotyczne piosenki związane z wydarzeniami 3 maja oraz wyrecytowane były okolicznościowe wiersze.

Całość przepleciona była występami solowymi Oli Banasik, która grając na flecie przepięknie ubarwiła nasz program. Punktem kulminacyjnym natomiast była retrospekcja podczas, której król S. A. Poniatowski wraz ze szlachtą pokazał w jakich okolicznościach oraz jakiej atmosferze konstytucja była uchwalana.