• Koło Teatralne

Koło teatralne

W zajęciach koła teatralnego uczestniczy14 osób. Na ustalonych spotkaniach realizuje się wcześniej przygotowany plan pracy. Zapoznano zainteresowanych uczniów z historią teatru. Przeprowadzono szereg ćwiczeń uwzględniających mimikę, gest, głos, dźwięk, dykcję. Improwizowano krótkie scenki-indywidualnie lub w grupie. Przygotowywano do odbioru dzieła literackiego przez czytanie i wygłaszanie z pamięci fragmentów prozy i poezji z tekstów literackich. Pomagano w przygotowaniu montażu słowno-muzycznego ,,Człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie innym” z okazji nadania gimnazjum w Przedborzu imienia Jana Pawła II. Przygotowano jasełka bożonarodzeniowe połączone z prezentacją multimedialną pt.: ,,Jestem kochany?!”. Zostały one zaprezentowane 17 grudnia 2010 r. o godz. 17-tej w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Przedborzu dla dzieci niepełnosprawnych i osób ze Świetlicy Integracyjnej. Dla gimnazjalistów jasełka przedstawiono 22 grudnia 2010 r. w Domu Kultury w Przedborzu. 12 stycznia 2011r. przedstawienie zaprezentowano w Domu Opieki Dziennej w Gaju dla osób niepełnosprawnych. 16 stycznia 2011 r. jasełka mogli obejrzeć mieszkańcy Przedborza i okolic w Domu Kultury w Przedborzu. Obecnie uczniowie przygotowują przedstawienie ,,Santo subito” z okazji beatyfikacji Jana Pawła II, które będzie można obejrzeć 29 kwietnia 2011 r. w Domu Kultury w Przedborzu.

Opiekunowie koła teatralnego:

Agnieszka Tomczyk