• Koło Plastyczne

• Koło plastyczne

Na zajęcia koła plastycznego w roku szkolnym uczęszcza 17 uczniów i uczennic gimnazjum. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (czwartek i piątek po lekcjach). Celem zajęć jest poszerzenie i ugruntowanie poznanych wiadomości na temat najwybitniejszych dzieł plastycznych, rozwijanie wiedzy o kulturze, historii i sztuce oraz indywidualny rozwój działalności kreacyjnej ucznia w wybranych dziedzinach (rysunek, malarstwo, papieroplastyka), rozwijanie warsztatu twórczego ucznia, rozwijanie wrażliwości, kształtowanie osobowości oraz inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki.

Najciekawsze prace wykonywane na zajęciach prezentowane są na szkolnych wystawkach. Prezentowane prace mają za zadanie motywować innych uczniów do większej aktywności twórczej oraz służyć jako wzorzec inspiracji plastycznej i warsztatu technicznego dla pozostałych uczniów.

W ramach zajęć koła wykonywane są też elementy okolicznościowych dekoracji i gazetki szkolne. Uczniowie pomagali w przygotowywaniu dekoracji na bal karnawałowy organizowany przez Radę Rodziców.

Uczniowie uczestniczący w zajęciach koła przygotowują się do udziału w konkursie przedmiotowym z wiedzy o sztuce.

Wyniki konkursu przedmiotowego z wiedzy o sztuce - sekcja plastyki

Dnia 5 listopada 2010 roku odbyły się eliminacje szkolne konkursu wiedzy o sztuce. W pierwszym etapie wzięło udział czterech uczniów i uczennic klas I-III gimnazjum. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowali się uczniowie, którzy rozwiązali test i uzyskali powyżej 75% możliwych do otrzymania punktów:

- Błażej Motyka

- Edyta Nicoś

- Michał Gaj

W eliminacjach rejonowych uczniowie rozwiązywali zadania testowe oraz pisali wypracowanie na jeden z pięciu tematów znajdujących się w zestawie zadań konkursowych. Uczniowie reprezentujący nasze gimnazjum uzyskali następujące wyniki:

- Edyta Nicoś 60 pkt (80%)

- Błażej Motyka 40 pkt (53,33%)

- MichałGaj 50 pkt (66,66%)

Do etapu wojewódzkiego konkursu zakwalifikowała się uczenica klasy trzeciej Edyta Nicoś.

Eliminacje wojewódzkie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce - sekcja plastyki, odbyły się 28 lutego i 1 - 2 marca 2011 r. Eliminacje wojewódzkie były przeprowadzone w jednoczęściowej formie ustnej. Uczestnicy konkursu losowali zestaw czterech reprodukcji z dziedziny architektury, rzeźby i malarstwa spośród dzieł sztuki światowej i polskiej. Ocenie podlegała analiza pod względem treściowym i formalnym oraz interpretacja dzieła.

Laureatem konkursu został każdy uczeń, który na stopniu wojewódzkim uzyskł minimum 90% liczby punktów, a zarazem zajął jedno z pierwszych pięciu miejsc. Finalistą został każdy uczestnik konkursu, który zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich i wziął w nich udział.

Edyta Nicoś została finalistą konkursu.