Rajd rowerowy "Szlakiem Królewskich Łowów"
Rajd rowerowy "Szlakiem Królewskich Łowów", który odbył się 11.10.2013r., a został zorganizowany przez Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, był kolejną propozycją aktywnej formy poznawania walorów Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Uczestnikami tegorocznej edycji rajdu byli członkowie Klubu Turystyki Rowerowej przy PTTK w Przedborzu oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum w Przedborzu. Trasa rajdu prowadziła przez leśne ścieżki doliny rzeki Pilicy i malownicze szlaki wzniesień Pasma Przedborsko – Małogoskiego.
W miejscach postojowych zorganizowano pogadanki, których zadaniem było przekazanie najistotniejszych informacji dotyczących: Przedborskiego PK, form ochrony przyrody, historii osadnictwa w rejonie Przedborza, rzeki Pilicy i jej turystycznego wykorzystania, infrastruktury turystycznej Pasma Przedborsko - Małogoskiego oraz historii łowiectwa za czasów Kazimierza Wielkiego. Przystanek z poczęstunkiem zaplanowano na terenie rezerwatu Murawy Dobromierskie. Główne miejsce postojowe zorganizowano w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”. Uczestnicy rajdu mieli możliwość zwiedzenia ośrodka i zjedzenia posiłku ufundowanego przez organizatorów rajdu. Udana, zdaniem uczestników, impreza zakończyła się w godzinach popołudniowych na rynku w Przedborzu.








.jpg)






.jpg)
.jpg)
.jpg)






.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)



