Aktualności

          • Obóz zimowy w Zawoi

          •  

            W dniach 22-26.02.2010r. 18-to osobowa grupa członków SKKT-PTTK przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Przedborzu przebywała na obozie zimowym w miejscowości Zawoja.

            Podczas kilkudniowego pobytu w górach młodzież podziwiała piękne widoki górskie, podczas wycieczek po najbliższej okolicy.

            Kilku najstarszych uczestników z przewodnikiem górskim, zdobyło najwyższe wzniesienie Beskidu Żywieckiego- Babią Górę oraz drugie wzniesienie- Małą Babią Górę.

            Przebywaliśmy również w Orawskim Muzeum Etnograficznym, w którym na 10 hektarowej powierzchni zgromadzone są stare, orawskie chałupy, drobne fabryczki i zakłady. W muzeum tym uczestniczyliśmy również w zajęciach dydaktycznych „Od ziarna do chleba”. W trakcie trwania tych zajęć mieliśmy okazję młócić zboże cepem, użyć kamiennego żarna do przygotowania mąki oraz wyrabiać ciasto na podpłomyki, czyli moskole. Następnie wszyscy samodzielnie uformowaliśmy placki i upiekliśmy je na starej, węglowej kuchni. Zasiedliśmy przy wspólnym stole, smacznie je zjedliśmy, popijając je orawskim capucino.

             

            Podczas pobytu mieliśmy okazję przebywać w Babiogórskim Parku Narodowym i uczestniczyć w prelekcji przyrodniczej.

            Atrakcją pobytu w górach był również codzienny, popołudniowy pobyt na stoku, gdzie uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie.

            Podczas drogi powrotnej zwiedziliśmy w Suchej Beskidzkiej zamek zwany „Małym Wawelem” oraz Karczmę Rzym. Następnie dotarliśmy do Krakowa i tam udaliśmy się tradycyjnie na Stare Miasto.

             

          • „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

          •  

            Projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” był odpowiedzią na konkurs ogłoszony wiosną 2008 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

            Koncepcja projektu oparta jest na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a zadaniem nauczyciela jest te zdolności dostrzec, rozwijać i wspierać. Rolą dorosłego jest stać się przewodnikiem dziecka oraz zadbać o to, aby nauka była radosną przygodą, a nie uciążliwym obowiązkiem.

            Głównym celem projektu jest wdrażanie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Jest on oparty na koncepcji amerykańskiego psychologa i neurologa H. Gardnera i zgodnie z jego tezą dziecko posiada 8 typów inteligencji: językową, ruchową, matematyczno-logiczną, wizualno-przestrzenną, przyrodniczą, muzyczną, interpersonalną, intrapersonalną. Wszystkie inteligencje są równouprawnione, żadna nie jest ważniejsza od innej.

            W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie klasy Iib brali udział w realizacji projektu. W dniu 18 grudnia 2009 roku odbyła się uroczysta prezentacja efektów zakończona inscenizacją pt. „Na ratunek lasom”.

          • Mistrzostwo jest nasze!!!

          • Dziewczęta z naszej szkoły podstawowej w rozegranym dziś turnieju piłki siatkowej zdobyły MISTRZOSTWO POWIATU RADOMSZCZAŃSKIEGO!!!!! Gratulujemy.
          • Mistrzostwa powiatu dziewcząt

          • 9 lutego 2010 roku w naszej szkole odbędą się mistrzostwa powiatu w piłkę siatkową dziewcząt, w których udział weźmie 8 drużyn. Turniej rozpocznie się o godzinie 9:00.
          • Zawody o puchar Dyrektora ZSG

          • 16 grudnia 2009 roku w naszej szkole odbędą się zawody w piłkę siatkową o puchar Dyrektora ZSG w Przedborzu. Uczestnikami będą drużyny z Dobromierza, Fałkowa, Strzelec Małych i Przedborza. Naszym zawodnikom życzymy osiągnięcia jak najlepszego wyniku.
          • Pożegnanie

          • Miniony tydzień był najsmutniejszym dla naszej szkoły w całym 2009 roku. We wtorek 8 grudnia zmarł nagle wspaniały wychowawca, nauczyciel wychowania fizycznego Pan Grzegorz Lizińczyk. Dzisiaj przepełnieni głębokim smutkiem towarzyszyliśmy mu w Jego ostatniej drodze. Grzegorz - na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci...
          • III Rajd Śladami Kazimierza Wielkiego i Piastowskich Łowów

          • Dnia 26.09.09r. odbył się „ III Rajd Śladami Kazimierza Wielkiego i Piastowskich Łowów ”. Członkowie SKKT-PTTK przy ZSG w Przedborzu zorganizowali rajd, na który przybyli uczniowie ze szkół w: Aleksandrowie, Białaczowie, Dąbrowie nad Czarną, Klewie, Petrykozach, Skotnikach, Żarnowie, Radomsku, Woli Krzysztoporskiej oraz w Bujnach.Więcej
          • Wywiadówka!!!

          • W dniu 24 września 2009 roku odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami uczniów. Rodziców uczniów szkoły podstawowej zapraszamy na godzinę 16, a rodziców uczniów gimnazjum na godzinę 17.
          • ... i po wakacjach :)

          • Po zasłużonym odpoczynku pora wrócić do pracy. Jutro - 1 września 2009 początek nowego roku szkolnego. Uroczyste rozpoczęcie o godzinie 9. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, a nauczycielom sukcesów w pracy zawodowej.
          • Wycieczka do Legolandu

          • W dniach 10-14.06 2009 roku odbyła się wycieczka
            Berlin (Niemcy) - Legoland (Dania). Brało w niej udział 44 uczestników i 3 opiekunów - p. M. Maliszewska (kierownik), p. A. Bobras, p. J. Rutowicz. Więcej
          • III Konferencja Ekologiczna "W pogoni za nartnikiem" - sprawozdanie

          • W dniach 14-15 maja 2009r. w Przedborzu w ramach programu „W pogoni za nartnikiem” odbyła się III Konferencja Ekologiczna. W konferencji wzięli udział uczniowie prowadzący badania jakości wody rzeki Pilicy ze szkół gimnazjalnych z Przedborza, Warki, Białobrzegów i dwie szkoły z Tomaszowa Mazowieckiego oraz zaproszeni goście: eurodeputowany Janusz Wojciechowski, przedstawiciele władz samorządowych: starosta powiatu radomszczańskiego Mieczysław Zyskowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu dr Ireneusz Kraś, burmistrz miasta Przedborza Miłosz Naczyński, sekretarz Wojciech Karbownik, dyrektor PPK Witold Sobolewski, przedstawiciele nadleśnictwa oraz sanepidu. Więcej
          • "Dziś cały ogród kwitnie dla Was"

          • Każdego roku 26 maja obchodzimy Dzień Matki natomiast 23 czerwca świętujemy Dzień Ojca – uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej w Przedborzu połączyli te święta tak, aby mogli uczcić je i świętować razem. Więcej