W świątecznej atmosferze 17 grudnia 2021 r. w klasach pierwszych odbyło się spotkanie wigilijne.
Spotkanie wigilijne
- 33
16.12.2021 r.
16.12.2021 r. dzieci z klas drugich
Szkoły Podstawowej w Przedborzu
zostały zaproszone przez dyrekcję Muzeum Ludowego
w Przedborzu do wspólnego kultywowania pięknej tradycji bożonarodzeniowej – strojenia choinek ręcznie wykonanymi, ludowymi ozdobami.
Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z tradycjami, zwyczajami świątecznymi. Dzieci mogły zobaczyć tradycyjnie zastawiony stół wigilijny i posłuchać o tym , jak dawniej przygotowywano się do świąt Bożego Narodzenia. Niespodzianką dla dzieci okazała się podłaźniczka (choinka wieszana pod sufitem).
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor muzeum za zaproszenie, ciekawe i miłe spotkanie.
Grażyna Włoch, Barbara Zdulska
39
Zarządzenie w sprawie zawieszenia stacjonarnych zajęć
ZARZĄDZENIE NR 40/2021/2022 Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu z dnia 17 grudnia 2021 r. w sprawie zawieszenia stacjonarnych zajęć na czas oznaczonyi zmianie trybu nauczania na czasowy tryb zdalnyw Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzuod 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.
Na podstawie 18 ust. 2a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020r. poz. 1166), Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2021 poz. 2301 zarządza się, co następuje:
§ 1.
-
Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie stacjonarnych zajęć edukacyjnych w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu w okresie od dnia 20.12.2021 r. do dnia 9.01.2022 r. ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów.
-
W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o której mowa w ust. 1, zajęcia edukacyjne i inne zadania w oddziałach klasowych są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, głównie Microsoft Teams, dziennika elektronicznego Librus, o których mowa w przepisach rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493 z późniejszymi zmianami).
-
Lekcje odbywają się według planu godzin każdej klasy.
-
Wykorzystując Microsoft Teams godzina lekcyjna trwa 45 minut, w tym 30 minut bezpośrednio z nauczycielem przy monitorze plus 15 minut na konsultacje indywidualne z nauczycielem.
-
W oddziałach klasowych I-VIII zajęcia rewalidacyjne, logopedyczne ustalone wg wskazań w opiniach i orzeczeniach oraz zajęcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej: dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne realizowane są zdalnie.
-
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub brak możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, zajęcia (po zgłoszeniu) zorganizowane zostaną stacjonarnie w szkole.
-
Uczniom klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, na wniosek rodzica - umożliwia się opiekę świetlicową.
§ 2.
-
Biblioteka szkolna jest czynna w godzinach określonych na dzień 1 września 2021 r.
-
Świetlica szkolna jest czynna w godzinach określonych na dzień 1 września 2021 r.
-
Praca logopedy , pedagoga i specjalisty terapii pedagogicznej szkolnego pozostaje bez zmian, w godzinach określonych na dzień 1 września 2021 r. i dostosowana do potrzeb uczniów.
-
Praca nauczycieli wspomagających określona jest odrębnie dla każdego nauczyciela w porozumieniu z dyrektorem szkoły.
-
Od 20 grudnia do 9 stycznia 2022r. nauczyciele przedmiotów uczący w klasach I- VIII, zajęcia zdalne prowadzą ze szkoły lub (po zgłoszeniu dyrektorowi) z domu.
§ 3.
-
Uczniów i pracowników szkoły przebywających na terenie placówki obowiązuje reżim sanitarny i obowiązek przestrzegania wdrożonych procedur bezpieczeństwa.
-
Pracownicy administracji i obsługi w trakcie zdalnego trybu pracy szkoły pracują zgodnie z ustalonym i zatwierdzonym przez dyrektora szkoły harmonogramem.
-
Uczniowie odbywający naukę na odległość mają prawo do korzystania z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w formie zdalnej.
§ 4.
-
System nauczania zdalnego uwzględnia wszystkich uczniów.
-
Nauczyciele wszystkich przedmiotów przedstawiają (przypominają) swoim uczniom procedury i zasady pracy szkoły w trybie nauczania zdalnego a także sposoby oceniania w zdalnym trybie nauki .
-
Nauczyciele powiadamiają rodziców o zasadach współpracy zdalnej w czasie zagrożenia pandemią.
-
Podczas nauczania zdalnego należy uwzględnić możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia.
-
Nauczyciele prowadzą dokumentację procesu nauczania zgodnie z obowiązującymi przepisami.
-
Na bieżąco raz w tygodniu nauczyciel informuje dyrektora o wszelkich trudnościach w realizacji podstawy programowej.
-
Szczegółowe zasady pracy zdalnej określone są w złączniku do niniejszego zarządzenia.
§ 5.
-
Obowiązuje całkowity zakaz nagrywania zajęć lekcyjnych, konsultacji i spotkań prowadzonych w ramach kształcenia online.
-
Zobowiązuje się uczniów uczestniczących w lekcjach on-line do przestrzegania etykiety językowej i zachowanie kultury w komunikacji z nauczycielami. Uczniowie w czasie lekcji on-line nie jedzą.
-
Wszelkie uwagi, wnioski o organizacji i przebiegu zdalnego nauczania kierować należy z zachowaniem drogi służbowej.
-
Dyrektor szkoły pełni dyżur każdego dnia w godz. 10.00 - 14.00
-
W sprawach administracyjnych (wydawanie zaświadczeń, legitymacji, użyczenie sprzętu komputerowego, itp.) należy kontaktować się telefoniczne z sekretariatem szkoły (tel. 44 781 20 46 ).
§ 6.
Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń/ wiadomości w dzienniku elektronicznym LIBRUS
§ 7.
Zobowiązuje wszystkich do konsekwentnego przestrzegania zapisów tego zarządzenia.
§ 8.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Przedbórz, dn. 17 grudnia 2021 r.
Grażyna Strojkowska Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu
-
Konkurs plastyczny „Józef Piłsudski w moich oczach” rozstrzygnięty
W dniu 15 grudnia 2021 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu organizowanego pod hasłem „Józef Piłsudski w moich oczach”.
Do konkursu przystąpiło 22 uczniów, którzy przygotowali piękne prace plastyczne, w których ukazali naszego bohatera z różnych perspektyw. Jury pod przewodnictwem p. dyr. Grażyny Strojkowskiej dokonało oceny prac. Ponieważ ich wykonanie stało na bardzo wysokim poziomie, jury postanowiło przyznać kilka równorzędnych nagród.
Wyniki obrad są następujące:
I miejsce ex aequo zajęli:
Anna Kałuzińska
Julia Sujka
Maria Karbownik
II miejsce ex aequo zajęli:
Patrycja Gaj
Filip Strojkowski
II miejsce ex aequo zajęli:
Aleksandra Zawada
Aleksandra Małecka
Kamila Bilska
Wiktoria Jankowska
Pozostali autorzy prac uzyskują tytuł „wyróżniony”.
Zwycięzcom oraz wyróżnionym serdecznie gratuluję.
Sylwia Prymus
4
Rocznica wprowadzenia stanu wojennego
W niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano, Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.
Władze komunistyczne jeszcze 12 grudnia przed północą rozpoczęły zatrzymywanie działaczy opozycji i "Solidarności". W ciągu kilku dni w 49 ośrodkach internowania umieszczono około 5 tys. osób. W ogromnej operacji policyjno-wojskowej użyto w sumie 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, 1750 czołgów, 1900 wozów bojowych i 9 tys. samochodów.
Przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego trwały ponad rok i były prowadzone ze szczególną starannością. Kontrolował je m.in. naczelny dowódca wojsk Układu Warszawskiego marszałek Wiktor Kulikow oraz ludzie z jego sztabu. Na potrzeby stanu wojennego sporządzono projekty różnych aktów prawnych, wydrukowano w Związku Sowieckim 100 tys. egzemplarzy obwieszczenia o wprowadzeniu stanu wojennego, ustalono listy komisarzy wojskowych mających przejąć kontrolę nad administracją państwową i większymi zakładami pracy, a także wybrano instytucje i przedsiębiorstwa, które miały zostać zmilitaryzowane.
Prof. Andrzej Paczkowski w książce "Wojna polsko-jaruzelska" ocenia, że "Solidarność", opozycja i Kościół nie były przygotowane na wprowadzenie stanu wojennego. "Od lata 1980 r. - pisał prof. Paczkowski - panował w Polsce właściwie permanentny stan niepokoju, wzmagany przez pogłębiające się trudności życia codziennego. (...) Często powtarzające się okresy mobilizacji i wzrostu poczucia zagrożenia w pewnym sensie uczyniły ludzi obojętnymi na sygnały o planowanych działaniach władz".
W kierownictwie "Solidarności" na początku grudnia 1981 r. zdawano sobie sprawę z gwałtownego wzrostu napięcia, liczono jednak, że do konfrontacji z władzami komunistycznymi dojdzie dopiero po przyjęciu przez Sejm rządowej ustawy "O nadzwyczajnych środkach działania w interesie ochrony obywateli i państwa".
Decyzja o wprowadzeniu stanu wojennego zaakceptowana została 5 grudnia 1981 r. przez Biuro Polityczne KC PZPR. Gen. Jaruzelski otrzymał od towarzyszy partyjnych swobodę co do wyboru konkretnej daty rozpoczęcia operacji. W nocy z 8 na 9 grudnia 1981 r. w trakcie spotkania z przebywającym w Warszawie marszałkiem Kulikowem gen. Jaruzelski poinformował go o planowanych działaniach, nie podając jednak konkretnej daty ich rozpoczęcia.
W ramach operacji "Azalia" siły porządkowe MSW i WP zajęły obiekty Polskiego Radia i Telewizji oraz zablokowały w centrach telekomunikacyjnych połączenia krajowe i zagraniczne. Grupy milicjantów i funkcjonariuszy SB przystąpiły w ramach operacji o kryptonimie "Jodła" do internowania działaczy "Solidarności" i przywódców opozycji politycznej.
Oddziały ZOMO zajęły lokale zarządów regionalnych "Solidarności", zatrzymując przebywające tam osoby i zabezpieczając znalezione urządzenia łącznościowe i poligraficzne. Do miast skierowano oddziały pancerne i zmechanizowane, które umieszczono przy najważniejszych węzłach komunikacyjnych, trasach wylotowych, głównych skrzyżowaniach, gmachach urzędowych i innych obiektach strategicznych. Przeprowadzono aresztowania wśród niezależnych intelektualistów, w tym także wśród organizatorów i uczestników obradującego w Warszawie Kongresu Kultury Polskiej.
Główne uderzenie nastąpiło jednak w Gdańsku, gdzie w sobotę zebrała się Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" i gdzie w związku z tym przebywało wielu działaczy i doradców związkowych. W ciągu nocy zatrzymano w Gdańsku około 30 członków Komisji Krajowej i kilku doradców. Jednym z nich był Jacek Kuroń, który wspominając okoliczności swojego zatrzymania w gdańskim "Novotelu" w nocy z 12 na 13 grudnia pisał:
Usłyszałem zgrzyt klucza. Przyszli. Jechaliśmy później suką przez nocne miasto. Na ulicach stały czołgi i wozy pancerne. Nawet mnie nie skuli. Mój wierny stróż major Leśniak zapytał: - No i co, panie Kuroń, warto było? - Pamięta pan, majorze, jak trzy lata temu przyjechaliście wziąć mnie stąd, spod Gdańska? - odpowiedziałem pytaniem na pytanie. - Przyjechaliście wtedy w cztery fiaty. A dzisiaj, widzi pan sam, ile czołgów i wojska musieliście wyprowadzić na ulice, żeby mnie wziąć
(J.Kuroń "Gwiezdny czas").
W sumie w pierwszych dniach stanu wojennego internowano około 5 tys. osób, które przetrzymywano w 49 ośrodkach odosobnienia na terenie całego kraju. Łącznie w czasie stanu wojennego liczba internowanych sięgnęła 10 tys., w więzieniach znalazła się znaczna część krajowych i regionalnych przywódców "Solidarności", doradców, członków komisji zakładowych dużych fabryk, działaczy opozycji demokratycznej oraz intelektualistów związanych z "Solidarnością".
Wprowadzono godzinę milicyjną od godz. 22 do godz. 6 rano, a na wyjazdy poza miejsce zamieszkania potrzebna była przepustka. Korespondencja podlegała oficjalnej cenzurze, wyłączono telefony, uniemożliwiając między innymi wzywanie pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Większość najważniejszych instytucji i zakładów pracy została zmilitaryzowana i była kierowana przez ponad 8 tys. komisarzy wojskowych.
Zakazano wydawania prasy, poza "Trybuną Ludu" i "Żołnierzem Wolności". Zawieszono działalność wszystkich organizacji społecznych i kulturalnych, a także zajęcia w szkołach i na wyższych uczelniach.
Oficjalnie administratorem stanu wojennego była 21-osobowa Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego z gen. Wojciechem Jaruzelskim na czele.
14 grudnia rozpoczęły się niezależnie od siebie strajki okupacyjne w wielu dużych zakładach przemysłowych. Strajkowały huty, w tym największa w kraju "Katowice" oraz im. Lenina, większość kopalń, porty, stocznie w Trójmieście i Szczecinie, największe fabryki, takie jak: ,,WSK” w Świdniku, ,,Dolmel” i ,,PaFaWag” we Wrocławiu, "Ursus" czy ,,Zakłady Przemysłu Odzieżowego im. Juliana Marchlewskiego” w Łodzi. Strajkowano w sumie w 199 zakładach (w 50 utworzono komitety strajkowe), na około 7 tys. istniejących wtedy w Polsce przedsiębiorstw.
31 grudnia 1982 stan wojenny został zawieszony, a 22 lipca 1983 r. odwołany przy zachowaniu części represyjnego ustawodawstwa. Dokładna liczba osób, które w wyniku wprowadzenia stanu wojennego poniosły śmierć, nie jest znana. Przedstawiane listy ofiar liczą od kilkudziesięciu do ponad stu nazwisk. Nieznana pozostaje również liczba osób, które straciły w tym okresie zdrowie na skutek prześladowań, bicia w trakcie śledztwa czy też podczas demonstracji ulicznych. (PAP)
Spotkanie profilaktyczne w klasie 4A
W dniu 9 grudnia 2021 roku o godzinie 8.55 – 9.40 odbyło się spotkanie profilaktyczne w klasie 4a z Panem dzielnicowym Komisariatu Policji w Przedborzu Andrzejem Wróblem na temat konfliktów rówieśniczych, agresywnych zachowań, zachowaniach szkolnych i pozaszkolnych, cyberprzemocy, korzystaniu przez uczniów z niewłaściwych treści znajdujących się w Internecie - nieodpowiednich do wieku oraz konsekwencjach prawnych z tym związanych. Spotkanie zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego Panią Ilonę Majkowską.
Wielki Maraton Czytelniczy
Wielki Maraton Czytelniczy
Trzeci test maratonu za nami. Oto jego wyniki:
Dziękuję za udział; życzę spokojnych świąt i miłej lektury( kl.IV- VI Lauren Child" Ruby Redford. Spójrz mi w oczy"; kl. VII- VIII Harper Lee" Zabić drozda").
p. M. Maliszewska
Wizyta Świętego Mikołaja
Do naszej szkoły 6 grudnia przybył Święty Mikołaj .
Na ten dzień czekali wszyscy, jednak szczególnie najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła w najmłodszych uczniach „Oddziału przedszkolnego” oraz klas I – III.
Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi.
Dlatego też św. Mikołajowi dziękujemy z całego serca za wizytę i poświęcony nam czas. Dzięki tej wizycie jeszcze bardziej czujemy magię zbliżających się Świat Bożego Narodzenia .
12
Bal karnawałowy w klasie 1B
- 25
Andrzejki w szkole
Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. Dzieci uwielbiają wróżby andrzejkowe, takie jak lanie wosku, odmierzanie butów czy zabawę w "kim będę w przyszłości”, które dostarczają im wielu przeżyć i emocji.
Klasy I – III bawiły się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.
Starsi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością w doborze strojów andrzejkowych.
6
Konkurs plastyczny „Józef Piłsudski w moich oczach”
W listopadzie 2021 r. w naszej szkole ogłoszony został konkurs „Józef Piłsudski w moich oczach.” Do konkursu przystąpiło 20 uczniów, którzy wykonali przepiękne prace różną techniką, pokazując tym samym naszego bohatera w różnych sytuacjach i różnej perspektywy. Wystawę prac można oglądać na dolnym holu naszej szkoły.
Wyniki konkursu ogłoszone będą 9 grudnia 2021r.
Sylwia Prymus
Konkurs „Laurka dla AK - owca”
W październiku 2021 r. nasz szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego pod hasłem „Laurka dla AK - owca”. Konkurs o charakterze plastycznym był kierowany do uczniów klas młodszych - 0-3.
Celem konkursu było upamiętnienie 80 rocznicy utworzenia Armii Krajowej.
Promowanie wśród dzieci idei patriotyzmu, kształtowanie poczucia więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, Żołnierzem Armii Krajowej jego historią i tradycjami, kształtowanie świadomości narodowej. Propagowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej.
Dzieci z naszej szkoły przygotowały piękne prace plastyczne, które już wysłane zostały do organizatora konkursu.
Wyniki ogłoszone zostaną 20 grudnia 2021 r.
Koordynator konkursu na terenie szkoły:
Sylwia Prymus
Spektakl pt.: "Niebajka o Powstaniu Warszawskim"
Dzieci z klasy II oglądały spektakl,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Po obejrzeniu wykonywały plakaty, poznały pojęcia:powstaniec, patriota, patriotyzm. Przedstawiam wyniki ich pracy.
Barbara Zdulska
7
Konkurs „Uzależnienia, droga donikąd - co w zamian?"
Witam serdecznie, przypominam o konkursie profilaktycznym plastycznym i fotograficznym w klasach 4-8 pt.: „Uzależnienia, droga donikąd - co w zamian?” Cele konkursu: - pogłębienie wiedzy o uzależnieniach i substancjach psychoaktywnych, - promowanie zachowań prozdrowotnych, - kształtowanie postaw i zachowań zgodnych z zasadami zdrowego i bezpiecznego stylu życia.
Czas trwania konkursu od 10 listopada do 10 grudnia 2021 roku.
do konkursu można zgłaszać zdjęcia kolorowe lub czarno –białe w formacie 10x15 cm, jeden uczestnik może dostarczyć na konkurs maksymalnie 2 zdjęcia (dotychczas nie publikowane).
Prace plastyczne mogą być wykonane w dowolnej technice i dowolnym formacie, ilość prac oddanych na konkurs (plastycznych) maksymalnie 2.
Każda praca na konkurs czy to plastyczna czy fotografia musi być opisana na odwrocie ( IMIĘ I NAZWISKO, NAZWA SZKOŁY, KLASA DO KTÓREJ UCZĘSZCZA UCZEŃ). Prace na konkurs oddajemy do pedagoga szkolnego Pani Ilony Majkowskiej.
ŻYCZĘ DUŻO POMYSŁÓW, SIŁY I KREATYWNOŚCI PODCZAS TWORZENIA PRAC PLASTYCZNYCH LUB ZDJĘĆ ZGODNYCH Z TEMATEM KONKURSU. CZEKAM NIECIERPLIWIE DO 10 GRUDNIA NA WASZE PRACE PLASTYCZNE LUB ZDJĘCIA.
Pozdrawiam Ilona Majkowska- pedagog szkolny.
Spotkanie profilaktyczne w klasie VIA
W dniu 19 listopada 2021 roku o godzinie 9.50 odbyło się spotkanie profilaktyczne w klasie 6a z Panem dzielnicowym Komisariatu Policji w Przedborzu Andrzejem Wróblem na temat cyberprzemocy, konfliktów rówieśniczych, zachowaniach szkolnych i pozaszkolnych, korzystaniu przez uczniów z niewłaściwych treści znajdujących się w Internecie - nieodpowiednich do wieku oraz konsekwencjach prawnych z tym związanych. Spotkanie zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego Panią Ilonę Majkowską.
Podziękowanie za udział w akcji,, Szkoła do hymnu" dla naszej szkoły
Projekt „BohaterON - włącz historię” w naszej szkole
We wrześniu 2021 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego pt. „BohaterOn -włącz historię”. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, promocję historii Polski XX wieku oraz promocję dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o Ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.
Akcja jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
We wszystkich klasach naszej szkoły, na podstawie scenariuszy zaproponowanych przez autorów projektu, zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne.
Edukacja przez zabawę, tak można określić, to co robiłam w klasach młodszych. Fantastyczne słuchowisko, które przeniosło nas do powstańczej Warszawy, pokazało powstanie oczami młodego chłopca. Klasy starsze, pracując metodą projektu miały trudniejsze zadanie. Znaleźć odpowiedzi na pytania ukryte w lekcji on - line.
Poza tym chcąc uhonorować bohaterów powstania nasi uczniowie przygotowali 322 przepięknych kartek okolicznościowych, laurek, które trafią w ich ręce!
W ten skromny sposób chcemy podziękować NASZYM BOHATEROM.Wszystkim uczniom, opiekunom klas 0-8 serdecznie dziękuję za pomoc przy realizacji projektu oraz ogromne zaangażowanie przy tworzeniu pięknych laurek.
Koordynator projektu na terenie szkoły:
Sylwia Prymus
524632
Pasowanie na ucznia klasy 0a – 2021/22
Pasowanie na ucznia klasy 0a – 2021/22
10 listopada uczniowie oddziału 0a zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu. Był to szczególny dzień i na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów. Podczas uroczystości uczniowie wykazali się umiejętnością śpiewania, recytowania oraz tańca. Najważniejszą częścią było pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią wicedyrektor - Justynę Nicoś. Na pamiątkę pasowania uczniowie otrzymali dyplomy. Wszystkim zerówkowiczom życzymy wielu sukcesów w dalszej nauce!
Wychowawca
Bożena Ryszka
Nauczyciel wspomagający
Magdalena Bernacka
Link do filmu https://drive.google.com/file/d/1nIqrKA_RG_ff4QQNskc7P866p5sWHqv0/view?usp=sharing
Rozstrzygnięcie konkursu „Dzień Czystego Powietrza – 14 listopada”
Z przyjemnością prezentujemy wyniki konkursu o tematyce ekologicznej pt.” Dzień Czystego Powietrza – 14 listopada”. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem wzięli udział w konkursie. Prace były ciekawe, pomysłowe i zgodne z tematem. Celem konkursu było zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za środowisko.
Kategoria ekspozycja
Miejsce I – Krzysztof Woźniak, Patryk Kałuziński
Kategoria plakat (kl. I-III)
Miejsce I– Sara Stacherska, Anna Krakowska
Miejsce II – Małgorzata Woźniak, Michalina Milewska, Jakub Pakuła, Igor
MadejskiKategoria plakat II (kl. IV-VI)
Miejsce I– Aleksandra Zawada, Patrycja Madejska, Bartosz Karbownik
Miejsce II – Maria Sosnowska, Nikola Jaszcz, Filip Strojkowski, Igor Kałuziński
Kategoria plakat III (kl. VII-VIII)
Miejsce I - Pamela Mularczyk, Maria Karbownik, Anna Kałuzińska, Maksymilian Strojkowski, Nikodem Dudkiewicz
Miejsce II – Marta Juszczyk, Dominika Sarna, Gabriela Piłat, Bartosz Doroziński
Miejsce III – Aleksandra Małecka, Julia Szalacha, Anna Kwiatkowska, Maja
Mularczyk, Małgorzata Więckowska, Weronika Miszkowska,
Magdalena Sikorska, Marta Pijewska, Jakub PijewskiDziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Iwona Karbownik
31
Konkurs historyczny
W dniu 15 listopada 2021 r. w naszej szkole odbył się przedmiotowy konkurs historyczny. W konkursie udział wzięło 19 uczestników z klas 6-8.
Miło jest mi poinformować, że uczeń klasy 7a - Maksymilian Strojkowski zakwalifikował się do etapu rejonowego.
Maksowi serdecznie gratulujemy!
Sylwia Prymus
Archiwum Aktualności