Aktualności

          • Mikołaj w szkole

          • Tegoroczna bezśnieżna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja.

            Pomimo braku białego puchu pojawił się dziś w naszej szkole. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem uczniowie z oddziałów zerowych zaśpiewali Mikołajowi piosenki, wyrecytowali wierszyki. Przygotowali również portrety Świętego Mikołaja. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci upominkami.

            FIlm - Klasa 0 "A"

            Film - Klasa 0 "B"

          • Konkurs plastyczny „Zamki Kazimierza Wielkiego” oraz „Kazimierz Wielki w moich oczach” - rozstrzygnięty!

          • Konkurs plastyczny „Zamki Kazimierza Wielkiego”
            oraz
            „Kazimierz Wielki w moich oczach” - rozstrzygnięty!

             

                   W listopadzie bieżącego roku odchodziliśmy 650 rocznicę śmierci króla Kazimierza Wielkiego. Monarchy, którego imię nosi nasza szkoła. Wielkiego budowniczego państwa polskiego.
            W związku z tym zorganizowaliśmy „Spotkanie z Kazimierzem Wielkim”, w ramach, którego odbyły się mdz. in: biegi kazimierzowskie oraz konkurs plastyczny, który w dniu
            7 grudnia 2020r . został rozstrzygnięty. Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach: „Zamki Kazimierza Wielkiego” oraz „Kazimierz Wielki w moich oczach”.

            Ilość i jakość prac zaskoczyła mocno jury konkursowe w składzie:

            Przewodnicząca: p. dyr. Grażyna Strojkowska

            Członkowie:

            Vice-dyr. Justyna Nicoś

            Nauczyciel historii - Sylwia Prymus

            Nauczyciel j. polskiego - Wioleta Kowalska

            Pedagog - Ilona Majkowska.

            Wyniki  konkursu są następujące:

            W kategorii rysunek:

            miejsce I -klasa 3B Oliwia Kudlińska, Hanna Maliszewska,          

                                            Nadia Błasińska

                            klasa 6A Julia Sujka

                            klasa 6D Maja Mularczyk

                             klasa 6B Maria Ludwikowska

                                klasa 8A Karol Ludwikowski   

                                 klasa 6D Weronika Miszkowska

            miejsce II -klasa 1 A Oskar Idziak

                              klasa III C Nina Idziak,  Ewa Ryszka, , Patrycja

                                                  Pawelak, Nikola Żydczyk

                              klasa VII A Maria Karbownik

                              klasa 7D Ewa Dursiewicz

                              klasa 8A Wiktoria Bakalarz

                              klasa 3C Daniel Kwiatkowski, Jakub Derda, Franek

                                             Kałuziński, Mateusz Zbysz, Szymon

                                             Patek, Filip Cichocki   

            miejsce III - klasa 1B Wiktoria Sobczyk

                                klasa 3 C Ula Trąbska

                                klasa 1 A Magdalena Świątkowska

                                klasa 5A Adam Nowak

                                klasa 2A Kajetan Koceuch

                                klasa 3B Maksymilian Wtorek

                                klasa 1A Michalina Milewska

                                klasa 1A Mateusz Lewandowski

                                klasa 2A Kacper Smolarek

                                klasa 2A Błażej Markowski

             

            W kategorii zamek:

            Miejsce I - klasa 2A Lena Gaj

                              klasa 2A Maja Skowron

                              klasa 2A Julia Mieruszyńska

                              klasa 7D Krzysztof Woźniak

                              grupa „O” A  pod kierunkiem p. Lucyny Orłowskiej

                              klasa 2 A Małgorzata Woźniak

                              klasa 2A Lena Jędrzejczyk

                               klasa 2A Michał Ścisłowicz

                              klasa 5A Piotr Borciuch

            Miejsce II -klasa 1 B Jakub Pakuła

                               klasa 2A Alicja Włodarska

                               klasa 5C Kacper Peroński i Daniel Łazaj

                               klasa 2A Amelia Kuzdak

                               klasa 2A Lena Matuszczyk

                               klasa 2A Adam Szymczyk

                               klasa 2A Jakub Ponomarczuk

                               klasa 2A Amelia Nowicka   

                               klasa 5C Maksymilian Cichocki

            W kategorii rzeźba:

            I miejsce - Anna Krakowiak .

             

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

            Dziękujemy również rodzicom za okazaną pomoc, życzliwość i zaangażowanie, wychowawcom klas 0 - 3 za ogromne zaangażowanie , wsparcie i cenne wskazówki udzielane przy powstawaniu prac.

             

            Sylwia Prymus

          • Wielki Maraton Czytelniczy

          • W grudniu uczniowie kl. II- III zmierzyli się z testem nr 3 drogą on- line; dla grupy IV- VI oraz VII- VIII to już drugie takie spotkanie. Mamy nadzieję, że kolejny test maratończycy napiszą w szkole. Poniżej tabele wyników.

             

             Koordynatorki: p. M. Ilnicka, p. M. Maliszewska

          • Wojewódzki Konkurs Historyczny w naszej szkole

          • W dniu 7 grudnia 2020 r. w naszej szkole rozegrany został Wojewódzki Konkurs Historyczny.
            W konkursie udział wzięło 7 uczniów z klas 6-8. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 33 zadań otwartych, na dobieranie, z luką, z mapą, z ikonografią, o różnym stopniu trudności.

                     Wszystkim uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału
            w konkursie.

            Sylwia Prymus

          • Sprawozdanie z realizacji obchodów Października Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

          • Tegoroczny MMBS odbywał się w nietypowych warunkach zagrożenia epidemicznego, utrudnionych kontaktach bezpośrednich. Mimo tych przeciwności udało się sfinalizować Szkolny Konkurs Fotograficzny Sleeveface - „Z książką Ci do twarzy”. Uczniowie, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w konkursie, musieli wykonać zdjęcie przedstawiające osobę fotografowaną z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała – twarzy i nie tylko.

            Konkurs miał na celu: promocję czytelnictwa i nowości wydawniczych, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej uczniów oraz rozbudzanie inwencji twórczej i wdrażanie nietuzinkowych pomysłów.

                     W dniu 9 listopada komisja konkursowa oceniła 20 nadesłanych zdjęć.

            Oto wyniki:

            I miejsce:

            • Nina Idziak z kl. III c
            • Radek Kałuziński z kl. 0 a

            II miejsce:

            • Julia Mieruszyńska z kl. II a
            • Gabrysia Kałuzińska z kl. IV a

            III miejsce:

            • Aleksander Idziak z kl. I b
            • Franek Kałuziński z kl. III c

            Komisja konkursowa postanowiła przyznać  specjalne wyróżnienia:

            • Oskar Brzozowski z kl. 0 b
            • Bartosz Karbownik z kl. III b
            • Małgorzata Pytlos  z kl. III a
            • Lena Matuszczyk z kl. II a
            • Szymon Syndybał z kl. II b
            • Krzysztof Jędrzejczyk z kl. VI b
            • Maria Karbownik z kl. VII a

            Gratuluję zwycięzcom i zachęcam wszystkich uczniów do dalszych fotograficznych poszukiwań...i do udziału w kolejnych konkursach!

            Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie.

            Uroczystość rozdania nagród i dyplomów odbędzie się przy najbliższej uroczystości szkolnej.

            Wszystkie prace znajdą się na wystawie:)

            Pozostałe konkursy zostały przesunięte na termin późniejszy.

             

                       

                                                                                                                   Monika Ilnicka

          • Wielki Maraton Czytelniczy

          • Wielki Maraton Czytelniczy

            W minionym tygodniu pisaliśmy drugi test konkursowy. Dla klas IV- VIII było to wydarzenie emocjonujące, gdyż arkusz należało wypełnić on- line. Jak poszło? Wyniki poniżej.

             

          • Akademia z okazji 11 listopada PSP Przedbórz

          • Pokolenia Polaków przez 123 lata niewoli walczyły o wolność. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej. Obejrzyjmy w jaki sposób o wolności pisali Polacy i jak to zinterpretowali uczniowie klasy 6c pod kierunkiem Pani Joanny Rutowicz.

            Film

          • #Szkoła do Hymnu

          • Już kolejny raz Publiczna Szkoła Podstawowa im.Kazimierza Wielkiego w Przedborzu przystąpiła do ministerialnej akcji: "Szkoła do hymnu", której finał odbył się we wtorek 10 listopada o godzinie 11.11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne śpiewanie odbyło się on-line. W ten sposób włączyliśmy naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

            Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III włączyli się do akcji 6 listopada 2020. Dziękujemy wychowawcom i uczniom za piękne wykonanie hymnu.

            Film


          • Nauka zdalna w klasach I- VIII od 09.11.2020 do 29.11.2020

          •  

            Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono  zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych . Przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

            Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

            Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych        i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.

          • INFORMACJA

          •  

            W związku z zawieszeniem przez rząd zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII od dnia 26.10.2020r. do dnia 08.11.2020r. dla uczniów szkoły podstawowej w Przedborzu będzie prowadzone nauczanie zdalne poprzez platformę Microsoft Teams oraz Librus ze wszystkich zajęć lekcyjnych według aktualnego planu lekcji.

            Dzieci z  oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III będą w dalszym ciągu uczyć się w systemie stacjonarnym na terenie szkoły według obowiązującego planu .

             

            Dyrektor szkoły

            Grażyna Strojkowska

          • Zawieszenie na dwa tygodnie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych

          •  

            Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną.

            Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.

            Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

            Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne. Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian.

            Stacjonarnie pracują również szkoły w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

            Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.

             

             

            Departament Informacji i Promocji  Ministerstwo Edukacji Narodowej

          • Pasowanie na zerówkowicza - 0 B

          • Uczniowie oddziału przedszkolnego ,,0B"  dnia 22.10.2020 roku zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im.Kazimierza Wielkiego w Przedborzu . Uroczystość przygotowała Pani Ewelina Łabendowicz.

          • Pasowanie na ucznia - klasa IA

          • 21.10.2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im.Kazimierza Wielkiego w Przedborzu odbyła się uroczystość przyjecia w poczet uczniów  pierwszoklasistów . Dziś ślubowanie złożyli uczniowie klasy IA . Uroczystość przygotowała Pani Barbara Zdulska .

          • „Spotkanie z Kazimierzem Wielkim w naszej szkole”.

          • „Spotkanie z Kazimierzem Wielkim w naszej szkole”.

                     Nasze spotkanie z Kazimierzem Wielkim powoli dobiega końca. Odbyły się już biegi kazimierzowskie, odbyły się wycieczki po kazimierzowskim Przedborzu,  nadszedł czas na konkurs plastyczny. Przypomnę, że do 20 października 2020 r. dzieci miały czas na wykonanie pracy plastycznej, techniką dowolną na temat „Zamki Kazimierza Wielkiego”, lub „Portret Kazimierza Wielkiego”.

                    Ilość i jakość wykonanych prac przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Na konkurs przygotowano ponad 40 przepięknych zamków, portretów, kolarzy.
            Myślę, że jury konkursowe będzie miało ogromny problem z  wyborem tych najlepszych. Z resztą proszę popatrzeć.

            Sylwia Prymus