Strona główna

          • Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów

          • 26 listopada w hali Energia w Bełchatowie odbyła się druga część Turnieju Akademii Siatkówki PGE Skry w roku szkolnym 2017/2018. W rozgrywkach minisiatkówki rywalizowali chłopcy i dziewczęta z Bełchatowa, gminy Przedbórz i Masłowice.

             

            Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów - Obrazek 1   Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów - Obrazek 2

            Dziewczęta rywalizowały w „dwójkach”, „trójkach” i „czwórkach” siatkarskich, chłopcy zaś w „dwójkach” i „trójkach”. Uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali gminę Przedbórz zajmując       I i II miejsce na podium. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę w roli sędziów sprawdzali się siatkarze EKS Skra Bełchatów. Młodym siatkarzom przyglądał się trener PGE Skry II Bełchatów Radosław Kolanek oraz koordynator grup młodzieżowych EKS Skra – Artur Surgut. Podczas sobotniego turnieju obecny był również kapitan PGE Skry Mariusz Wlazły.

            Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów - Obrazek 3   Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów - Obrazek 4

            Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:

            „Dwójki”

            1.     Szkoła Podstawowa Nr 8 w Bełchatowie, I zespół

            2.     Szkoła Podstawowa Nr 8 w Bełchatowie, II zespół

            3.     Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie

            4.     Szkoła Podstawowa Nr 13 w Bełchatowie, II zespół

            5.     Szkoła Podstawowa Nr 13 w Bełchatowie, I zespół

             

             Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów - Obrazek 5   Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów - Obrazek 6

            „Trójki”

            1.     Publiczna Szkoła Podstawowa w Przedborzu

            2.     Szkoła Podstawowa Nr 9 w Bełchatowie

            3.     Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie

            4.     Szkoła Podstawowa Nr 8 w Bełchatowie

             

            Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów - Obrazek 7   Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów - Obrazek 8

            „Czwórki”

            1.     Szkoła Podstawowa Nr 8 w Bełchatowie

            2.     Publiczna Szkoła Podstawowa w Przedborzu

            3.     Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie

            4.     Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Małych

            5.     Szkoła Podstawowa Nr 9 w Bełchatowie

            6.     Szkoła Podstawowa Nr 13 w Bełchatowie

             

            Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów - Obrazek 9   Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów - Obrazek 10

            Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:

            „Dwójki”

            1.     Szkoła Podstawowa Nr 9 w Bełchatowie

            2.     Szkoła Podstawowa Nr 8 w Bełchatowie

            3.     Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie

             

            „Czwórki”

            1.   Publiczna Szkoła Podstawowa w Przedborzu

            2.   Szkoła Podstawowa Nr 8 w Bełchatowie

            3.     Szkoła Podstawowa Nr 12 w Bełchatowie

            4.     Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Małych

            5.     Szkoła Podstawowa Nr 13 w Bełchatowie

             

            Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu: Aleksandra Wicik, Aleksandra Kowalik, Zuzanna Kowalska, Agnieszka Mazurek, Małgorzata Zalas, Natalia Rydz, Natalia Wilk, Anna Łyszczarek, Klaudia Radzicka, Franciszek Pawelak, Adam Ryszka, Filip Ciszewski, Patryk Simkiewicz, Kacper Gaj.

             

            Reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 8 w Bełchatowie: Weronika Kula, Weronika Wojtala, Anna Olczyk, Agata Malak, Wiktoria Piątek, Maja Odolińska, Ola Kubik, Kinga Kuliberda, Agata Wojsa, Wiktoria Bednarek, Julia Dubiak, Weronika Wójcik, Eliza Asatryian, Aleksander Osiński, Piotr Kuliberda, Jakub Sokołowski, Stanisław Dudkiewicz, Adam Białaczewski, Bartek Rzepczyński, Mateusz Wędzonka, Mateusz Ziółkowski.

            Reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 9 w Bełchatowie: Oliwia Michalska, Martyna Warszawiak, Julia Topolska, Julia Janda, Natalia Kuna, Julia Grochulska, Patrycja Lachowska, Klaudia Lipińska, Joanna Zwierzyńska, Marcel Sadziński, Bartosz Waśnik.

            Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych: Wiktoria Moneta, Julia Kowalska, Milena Witkowska, Oliwia Łoś, Zuzanna Kubicz, Kamil Olczyk, Mikołaj Skowron, Dawid Grzegorczyk, Jakub Trzeciak, Bartosz Olczyk.

             

            Reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 12 w Bełchatowie: Amelia Sadowska, Nadia Przydacz, Natalia Pawełoszek, Oliwia Odrzywolska, Oliwia Matuszczyk, Julia Stępień, Wiktoria Owczarek, Amelia Kisiel, Amelia Pacyna, Oliwier Sadowski, Michał Ślizak, Igor Stolarczyk, Jan Młynarski, Jakub Kiełbus, Marcel Sajewicz, Mateusz Preus.

            Reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 13 w Bełchatowie: Barbara Haładaj, Hanna Nowicka, Martyna Kubiak, Amelia Wiktorowska, Oliwia Oryńska, Aleksandra Potoczna, Anna Kostusiak, Magdalena Domagała, Maja Kosik, Hubert Retek, Oskar Kaczmarczyk, Jan Duszyński, Wiktor Wędzik, Piotr Drzymała.

            Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu: Aleksandra Wicik, Aleksandra Kowalik, Zuzanna Kowalska, Agnieszka Mazurek, Małgorzata Zalas, Natalia Rydz, Natalia Wilk, Anna Łyszczarek, Klaudia Radzicka, Franciszek Pawelak, Adam Ryszka, Filip Ciszewski, Patryk Simkiewicz, Kacper Gaj.

            Reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Małych: Wiktoria Moneta, Julia Kowalska, Milena Witkowska, Oliwia Łoś, Zuzanna Kubicz, Kamil Olczyk, Mikołaj Skowron, Dawid Grzegorczyk, Jakub Trzeciak, Bartosz Olczyk.

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEDBORZU

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEDBORZU

            22 listopada 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej został przeprowadzony po raz kolejny jednoetapowy Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALFIK 2017. Była to 23-cia edycja tego konkursu. W konkursie uczestniczyło 11 uczniów. Uczniowie pisali test konkursowy składający się z 30 zadań jednokrotnego wyboru z odpowiedziami A, B, C, D, E z których dokładnie jedna odpowiedź była prawidłowa z podziałem na grupy wiekowe. Test jednokrotnego wyboru zawierał 10 zadań za 3 punkty, 10 zadań za 4 punkty i 10 zadań za 5 punktów. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń odpowiednio otrzymał 3, 4 lub 5 punktów, za brak odpowiedzi 0 punktów, za błędną odpowiedź odejmowało się mu 0,25 punktów przeznaczonych na zadanie. Szkolnym koordynatorem tego konkursu był nauczyciel matematyki – Józef Cierniak, nauczyciele wspomagający to : Barbara Francuz i Monika Sarna. Ogólnopolski organizator konkursu Łowcy Talentów-Jersz zobowiązał się przekazać wyniki do szkół do 8 tygodni po jego przeprowadzeniu.

            W konkursie uczestniczyli:

             Klasa IV D

            1. Hubert Rudecki

            2. Szymon Suliga

            3. Krzysztof Woźniak

             

            Klasa V A

            1. Artur Duda

            2. Bartłomiej Gaj

            3. Pola Turniak

            4. Aleksandra Wicik

            5. Patrycja Wilk

             

            Klasa VI A

             

            1. Michał Lizińczyk

             

             

            Klasa VII A

             

            1. Oliwia Gągór

             

            Klasa VII B

             

            1. Bartłomiej Szalacha

            OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEDBORZU - Obrazek 1OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEDBORZU - Obrazek 2

            OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEDBORZU - Obrazek 3OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEDBORZU - Obrazek 4

            OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEDBORZU - Obrazek 5OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEDBORZU - Obrazek 6

            OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEDBORZU - Obrazek 7OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY ALFIK 2017 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZEDBORZU - Obrazek 8

          • Wycieczka do fabryki bombek

          • W dniu 17 listopada 2017r. uczniowie z kl. Id i IIIc wraz z wychowawczyniami odbyły wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Piotrkowie Tryb. Podczas zwiedzania dowiedzieliśmy się ciekawych informacji dotyczących wyrobów artystycznych ozdób choinkowych. Tego, że każdy produkt, bombka jest ręcznie wykonana według tradycyjnych metod. Proces produkcji jest długi, pracochłonny i wymagający ogromnej fachowości. Wszyscy mogli poszczególne etapy powstawania bombek zobaczyć z bliska. Na zakończenie każdy dostał niezbędne materiały i mógł wykonać swoją, szklaną, kolorową ozdobę na choinkę. Własnoręcznie zaprojektowaną bombkę mogliśmy zabrać na pamiątkę. Uśmiechnięci i zadowoleni z własnych pięknych bombek wróciliśmy do szkoły.

            Wycieczka do fabryki bombek - Obrazek 1   Wycieczka do fabryki bombek - Obrazek 2

            Wycieczka do fabryki bombek - Obrazek 3   Wycieczka do fabryki bombek - Obrazek 4

            Wycieczka do fabryki bombek - Obrazek 5

            Przygotowała Grażyna Włoch

          • Dzień seniora

          • 1 października obchodzony jest Światowy Dzień Seniora. Z tej okazji członkowie Koła Polonistycznego i Klubu Europejskiego postanowili zjednoczyć siły i przygotować wspólnie akademię dla naszego Przedborskiego Klubu Seniora. Uroczystość odbyła się w Miejskim Domu Kultury
            w Przedborzu. Rozpoczęliśmy ją po staropolsku, czyli od poloneza. Choreografia zaparła dech w piersiach oglądającym. Młodzież stanęła na wysokości zadania i zatańczyła po mistrzowsku.

             

             Następnie tematyczne wiersze przeplatane z piosenkami stanowiły dalszą część naszej uroczystości. Członkowie klubu, jak zawsze zresztą, słysząc znane melodie, po prostu włączają się do śpiewania i tak też było tym razem.   

            Wioleta Kowalska, Sylwia Prymus
             

            Dzień seniora - Obrazek 1   Dzień seniora - Obrazek 2
            Dzień seniora - Obrazek 3   Dzień seniora - Obrazek 4

            Dzień seniora - Obrazek 5   Dzień seniora - Obrazek 6

            Dzień seniora - Obrazek 7   Dzień seniora - Obrazek 8

            Dzień seniora - Obrazek 9   Dzień seniora - Obrazek 10

            Dzień seniora - Obrazek 11   Dzień seniora - Obrazek 12

            Dzień seniora - Obrazek 13   Dzień seniora - Obrazek 14

            Dzień seniora - Obrazek 15   Dzień seniora - Obrazek 16

            Dzień seniora - Obrazek 17   Dzień seniora - Obrazek 18

            Dzień seniora - Obrazek 19   Dzień seniora - Obrazek 20

            Dzień seniora - Obrazek 21

          • Wieczór Patriotyczny

          •   16 listopada 2017 r. w naszej szkole młodzież wraz z opiekunami: Panią Sylwia Prymus i Małgorzatą Maliszewską,  przygotowała dla członków Klubu Seniora w Przedborzu, „Wieczór Patriotyczny”.

              

            Wieczór rozpoczęliśmy od odśpiewania jednej z najpiękniejszych pieśni legionowych „My pierwsza brygada”. Następnie rozpoczęła się część słowno – muzyczna. Okolicznościowe wiersze przeplatały się z pieśniami legionowymi takimi jak: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza kadrowa”, czy  „Wojenko, wojenko”.

               

            Narratorzy w swych wypowiedziach co chwilę wspominali o trudnej sytuacji, w której znalazł się naród polski. Rozbiorach, nieudanych powstaniach, i związanych z nimi represjach. O heroicznej walce narodu polskiego, mimo wszystko, o wolną i niepodległą Polskę. Nie bez przyczyny uroczystości nadaliśmy tytuł „Wiersze i pieśni zwycięstwa i nadziei”, bo wiemy, że każda pieśń patriotyczna niesie ze sobą przesłanie i siłę do walki.

              

            Pod koniec montażu  w postawie stojącej wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy, który jest pieśnią szczególną w sercach wszystkich Polaków.

              

            Na zakończenie natomiast zaprosiliśmy gości - seniorów do zaśpiewania wspólnie kilku pieśni patriotycznych, które są powszechnie znane i lubiane.

               

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 1

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 2Wieczór Patriotyczny - Obrazek 3

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 4

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 5

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 6

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 7

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 8

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 9

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 10

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 11

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 12

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 13

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 14

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 15

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 16

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 17

            Wieczór Patriotyczny - Obrazek 18

            ~Sylwia Prymus~
          • Z wizytą w filharmonii

          • 27 października grupy zerowe udały się do Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Celem wyprawy był koncert symfoniczny pt. "Wyprawa do zoo". Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda sala koncertowa, jakie instrumenty tworzą orkiestrę symfoniczną, na czym polega praca dyrygenta i posłuchać pięknej muzyki klasycznej. "Karnawał zwierząt" Kamila Saint- Saensa i suita "Zoo" Piotra Mossa  bowiem - mimo że pozbawione tekstu - fantastycznie "opowiadały". Tym sposobem dzieci poznały muzykę, która zwie się ilustracyjną.

            Z wizytą w filharmonii - Obrazek 1   Z wizytą w filharmonii - Obrazek 2

                Opiekę nad uczniami sprawowały: p. M. Maliszewska, p. B. Ryszka, p. G. Strojkowska, p. H. Wilk.

             

                                                                                                              zredagowała M. Maliszewska

            Z wizytą w filharmonii - Obrazek 3   Z wizytą w filharmonii - Obrazek 4

            Z wizytą w filharmonii - Obrazek 5   Z wizytą w filharmonii - Obrazek 6

            Z wizytą w filharmonii - Obrazek 7   Z wizytą w filharmonii - Obrazek 8

            Z wizytą w filharmonii - Obrazek 9   Z wizytą w filharmonii - Obrazek 10

            Z wizytą w filharmonii - Obrazek 11   Z wizytą w filharmonii - Obrazek 12

            Z wizytą w filharmonii - Obrazek 13   Z wizytą w filharmonii - Obrazek 14

            Z wizytą w filharmonii - Obrazek 15   Z wizytą w filharmonii - Obrazek 16

            Z wizytą w filharmonii - Obrazek 17

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • 10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Miała miejsce w sali gimnastycznej. Uczniowie występujący przypomnieli społeczności szkolnej fakty z naszych dziejów, zaprezentowali wiersze, pieśni patriotyczne  i piosenki związane z losami Polaków. Wszyscy ubrani galowo wśród  elementów scenografii (brzozowy krzyż, palący się znicz, jesienne liście, tablica z flagą i godłem narodowym oraz tytułem spotkania) sprawili, iż można było zadumać się nad historią i współczesnością naszej ojczyzny. Apel przygotowały: p. M. Maliszewska, p. S. Prymus; dekoracje - p. M. Morawiec, p. J. Nicoś.

                  16 listopada przedstawienie zostało zaprezentowane Klubowi Seniora. Występ bardzo się podobał. Uczniowie i nauczyciele przygotowujący zebrali pochwały od obecnych.

             

             

                                                                                                                 zredagowała M. Maliszewska

          • I Przedborski Bieg NIepodległości

          • Dnia 10 listopada 2017r. w Parku Miejskim w Przedborzu w godz. 11.00-13.00 odbyła się I Przedborski Bieg Niepodległości. Organizatorzy: Urząd Miejski w Przedborzu, nauczyciele wychowania fizycznego ZPSP oraz LO. Bieg ten został zorganizowany dla upamiętnienia 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100 rocznicy istnienia pomnika Tadeusza Kościuszki w naszym mieście postawionego w 100 rocz. śmierć Tadeusza Kościuszki w 1917r. W biegu wzięło udział około 80 uczestników w różnym wieku. Przeprowadzony on został w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców na dystansach; 200m, 300m, 400m, 600m, 1000m. Po zaciętej rywalizacji na wszystkich czekał poczęstunek. Następnie przeprowadzony został konkurs historyczny o Tadeuszu Kościuszce, w którym uczestniczyli gimnazjalistki i uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. Na zakończenie Burmistrz Miasta Przedborza p. Miłosz Naczyński wraz z Dyrektorem PSP p. Grażyną Strojkowską oraz dyrektorem LO p. Renatą Koziel wręczyli nagrody za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych w biegu oraz nagrody za konkurs historyczny. Dla pozostałych uczestników organizatorzy przygotowali drobne upominki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wraz z organizatorami zrobili sobie zdjęcie przy pomniku Tadeusza Kościuszki.

             

            Dziewczęta 200m

            1.     Nikola Koćwin Kl. V b

            2.     Agnieszka Mazurek Kl. V b

            3.     Marysia Rabenda Kl. V b

            Dziewczęta 400m

            1.     Zuzanna Pijewska Kl. II c G

            2.     Aleksandra Szklarz Kl. II c G

            3.     Natalia Piskorz Kl. VII a 

            Dziewczęta 600m

            1.     Aleksandra Szustak Kl. III b. G

            2.     Julia Obarzanek Kl. III a G

            3.     Martyna Baran Kl. III b  G

             

             

            Chłopcy 300m

            1.     Sergiusz Koćwin Kl. VI a

            2.     Franek Pawelak Kl. VI b

            3.     Krystian Trzebiński Kl. V b

             

            Chłopcy 600m

            1.     Michał Madejski Kl. II a G

            2.     Dawid Strzelczyk Kl. II a G

            3.     Cezary Gaj Kl. II a G

            Chłopcy 1000m

            1.     Bartek Zając Kl. I LO

            2.     Grzegorz Urbański Kl. I LO

            3.     Dawid Włodarczyk Kl. I LO

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

          • Sprawozdanie z obchodów
            Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

            w Bibliotece Szkoły Podstawowej
            w Przedborzu

             

             

             

            W tym roku tematem przewodnim święta było hasło” Książka nas łączy”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce ,

            w zdobywaniu wiedzy, rozbudzaniu i poszerzaniu swoich zainteresowań.

            Przez cały miesiąc biblioteka zaskakiwała swoich czytelników organizując szereg imprez.

            Oto one:

            • pierwszy tydzień upłynął na słuchaniu - uczniowie klas 0 słuchali bajek czytanych przez nauczycieli oraz uczniów. Następnie uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt.: „ Bajkowe zwierzątko”

               

            • I miejsce zdobyła ucz. Maja Sobczyk z kl. A

            • II miejsce zdobyła ucz. Nina Idziak z kl. A

            • II miejsce zdobyła ucz. Kinga Pawlik z kl. 0 B

            • III miejsce zdobyła Oliwia Kudlińska z kl. 0 B

              Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy słodki upominek.

            Czytanie w klasach najmłodszych weszło w kanon zajęć porannych pod hasłem” Bajkowy poranek”

             

            - drugi tydzień to Tydzień Książek Zakazanych. Była to nowa impreza czytelnicza, której celem było wyeksponowanie książek zakazanych dla czytelników o ... słabych nerwach. Przez cały tydzień uczniowie wypożyczali wszelkie horrory, powieści sensacyjne, książki o duchach, strachach, wampirach, niegrzecznych dzieciach słowem – książki trzymające w napięciu. Każdy czytelnik musiał wypełnić specjalne oświadczenie, w którym zobowiązał się przeczytać książkę do końca , bez względu na grożące mu niebezpieczeństwo. Z takim dokumentem , opatrzonym pieczęcią biblioteki ubiegał się o dodatkową ocenę z języka polskiego za czytelnictwo.

             

              • trzeci tydzień upłynął jako czas wystaw. Wystawiane zostały wszystkie prace dzieci biorących udział w konkursie „ Bajkowe zwierzątko”. Zagościła również wystawa pod żartobliwym tytułem” Pani Moniko, nie pamiętam tytułu, ale okładka była zielona...”

            - w ostatnim tygodniu rozpoczął się konkurs na najlepsze hasło promujące czytanie książek. Rozstrzygnięcie konkursu zostało przedłużone do końca listopada.

            Było też coś dla ciała - w każdy poniedziałek na wypożyczających czekały słodycze.

             

            - Rozstrzygnięty został również konkurs na najaktywniejszego czytelnika
            w klasach II-III oraz IV-VI w miesiącu październiku.

            Zwycięzcą konkursu wśród czytelników z klas II – III została uczennica Zuzanna Misztela z kl. III c, a wśród czytelników z klas IV – VII uczennica Natalia Rzepecka z kl. IV a.

             

            Dziękuję wszystkim za udział w obchodach Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych i zapraszam do wypożyczania ulubionych książek oraz korzystania

            z pomocy dydaktycznych oferowanych przez bibliotekę szkolną.

             

            Opracowała Monika Ilnicka

          • Konkurs plastyczny "Mój krajobraz"

          • W październiku 2017 r. w naszej szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny pod hasłem „Mój krajobraz”.

            Konkurs związany jest z Europejskim Dniem Krajobrazu, który obchodzony jest w Europie co roku 20 października. Celem konkursu było:

            Ø promowanie zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu,

            Ø podniesienie świadomości uczniów o roli jaką pełni w życiu człowieka otaczająca go przestrzeń.

            Organizatorem konkursu był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct
            z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.
            Na terenie naszej szkoły konkurs zorganizowała młodzież działająca w Szkolnym Klubie Europejskim.

            Do etapu drugiego zakwalifikowały się prace następujących uczniów:

            Weronika Badura „Zachód słońca”

            Oliwia Gągór „Mewy”

            Monika Kobędza „Krajobraz wiejski”

            Izabela Lappe „W oczach natury”.

             

                                                                                                                                                                           Sylwia Prymus
          • Ślubowanie klas pierwszych

          • Ślubujemy !!!


            „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły……” –

            Takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści w dniu 26. XI. 2017r .

            — Ślubowanie uczniów to piękna tradycja, na którą przybyli zaproszeni goście Burmistrz Miasta Przedborza Miłosz Naczyński, Sekretarz Wiesława Janosik, Proboszcz ks. Henryk Dziadczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców Barbara Francuz, nauczyciele  Samorzadowego Przedszkola,  przedstawiciele grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej i Rodzice pierwszoklasistów.

            Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 1   Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 2


            Dyrektor szkoły Grazyna Strojkowska powitała gości.  Podkreśliła, że przez szkolne życie edukacji wczesnoszkolnej  przeprowadzą uczniów wychowawczynie kl. I a – Lucyna Orłowska i kl. I b - Grażyna Włoch.

            Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 3   Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 4


            Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności w przygotowanym programie artystyczno-muzycznym. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty" .

            Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 5   Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 6


            Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły .Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Przedborzu.

            Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 7


            Nie obyło się również bez drobnych upominków i  pamiatkowych dyplomów. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie oraz słodki poczęstunek w salach.Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na szkolnym świadectwie.

            Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 8   Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 9

            Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 10   Ślubowanie klas pierwszych - Obrazek 11



            Przygotowała: Grażyna Włoch

          • Dzień Krajobrazu

          • Z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

             20 października 2017r.w całej Polsce obchodzono po raz drugi

                                         Dzień Krajobrazu.

            Jest to święto ustanowione  w celu promowania ochrony  i planowania krajobrazu.

            Głównym tematem  święta była ,,Nauka o krajobrazie.

             Mój krajobraz. Współtworzę i chronię’’.

             

            W ramach działań związanych z tym dniem klasa czwarta ,,a” uczestniczyła w zajęciach terenowych z przyrody.

            Celem było przekazanie wiedzy na temat naszego ,przedborskiego  krajobrazu, w tym jego historii, procesów wpływających na jego kształt, funkcji jakie pełni  i ewentualnych zagrożeń. Każdy z nas powinien wiedzieć jak kształtował się krajobraz, który zamieszkujemy i jaka jest jego wartość. Każdy powinien być świadomy tego, że sam ma ogromny wpływ na jego wygląd.

            O tych wszystkich procesach uczniowie mogli porozmawiać 

            z przedstawicielem Przedborskiego Parku Krajobrazowego

             p. Dariuszem Sommerfeldem.

            Uczniowie przyswoili pojęcie krajobrazu naturalnego i kulturowego. Poznawali gatunki drzew, funkcje liści.

             Dowiedzieli się , dlaczego  liście jesienią przybierają różne barwy

             i opadają z drzew.

            Uczyli się o roli człowieka w kształtowaniu najbliższego krajobrazu, o dynamicznych zmianach w otoczeniu. Dostrzegali różnice w krajobrazie naturalnym i kulturowym. Poznali podłoże geologiczne naszego regionu.

            Sami szukali śladów przeszłości .

            Zauważyli ,że nie tylko podłoże okolic szkoły jest bogate w skały wapienne.

            Wielkim zaskoczeniem  było napotkanie  bażantów, które spacerowały w pobliżu siedlisk ludzkich.

             

            Opr. Zdulska Barbara.

          • Puchar Tymbarku

          • W dniu 20 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach powiatowych turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku. Turniej rozgrywany był w 3 kategoriach wiekowych: U-8 (chłopcy 2010-2011) , U-10 (chłopcy 2008-2009), U-12 (chłopcy 2006-2007). Uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wszystkich kategoriach wiekowych. Opiekunem drużyn był Rafał Rabenda.

            W kategorii U-12 w wyniku losowania nasza drużyna spotkała się w grupie z RAP Radomsko (0:3) i SP Borzykowa (3:2). Zajęła drugie miejsce w grupie i odpadła z turnieju.

            W kategorii U-10 spotkaliśmy się z Zapałem Krzętów (3:1), RAP Radomsko (0:5) i SP Gidle (4:1). Zajęliśmy drugie miejsce w grupie i awansowaliśmy d półfinału, w którym przegraliśmy 1:3 z MUKS 6 Radomsko i ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce na 8 drużyn w tej kategorii wiekowej.

            W kategorii U-8 wystartowały 4 drużyny. Nasi najmłodsi chłopcy po rozegranych meczach z RAP Radomsko (1:7), RAP II Radomsko (4:1) i Świtem Kamieńsk (4:4) zajęli drugie miejsce w turnieju.

             Skład U-12               Skład U-10               Skład U-8

             1. Igor Olczyk           1. Patryk Włodarczyk     1. Nicolas Krakowiak-Sitka

             2. Krystian Trzebiński   2. Maciej Kuleta         2. Szymon Janowski

             3. Adam Zając            3. Igor Strojkowski      3. Franciszek Kaźmierczak

             4. Jakub Bernacki        4. Filip Hajduk          4. Adam Tomalka

             5. Krzysztof Woźniak     5. Piotr Ozga            5. Julian Świech

             6. Mikołaj Kowalski      6. Mateusz Janowski      6. Tomasz Koń

             7. Piotr Cała            7. Marceli Żurawski      7. Dawid Bernacki

             8. Kacper Mularczyk      8. Bartosz Doroziński    8. Franciszek Kałuziński

             9. Artur Duda            9. Krzysztof Pawelak

            10. Patryk Myśliwiec     10. Cyprian Dudkiewicz

            Puchar Tymbarku - Obrazek 1   Puchar Tymbarku - Obrazek 2

            Puchar Tymbarku - Obrazek 3

             

          • „RESZTA DLA PSIAKA LUB KOCIAKA”

          • Już od 02.11.2017R. rozpoczynamy II edycję akcji „RESZTA DLA PSIAKA LUB KOCIAKA”

            ZBIERAMY I POLEPSZAMY

            DAJ COŚ OD SIEBIE – PODARUNEK DLA CZWORONOGA

            Zwracamy się do uczniów wielkiego serca, aby przyłączyli się do akcji.

            Zbiórka karmy suchej i mokrej (zbieramy też pieniądze puszka w sklepiku szkolnym) odbędzie się w naszej szkole w dniach od 02.11.2017 do 30.11.2017R. w wyznaczonych miejscach.

            Pomóż i daj im szansę na przeżycie kolejnego dnia!

            Mamy nadzieję, że tym razem uda nam się zebrać więcej karmy niż poprzednim razem.  Przypominamy, że poprzednio zebraliśmy 70 zł, za te pieniądze dokupiliśmy 30 kg karmy suchej. Łącznie dzięki Wam udało nam się zebrać 122kg karmy.

            Naszą akcją wspieramy radomszczańskie schronisko dla bezdomnych psów i kotów.

            Organizator akcji: Andrzej Kazimierczak oraz chłopcy z klasy VB

          • Wycieczka klasy IV c do Muzeum Ludowego w Przedborzu

          • 17 października 2017 r. klasa IV c wraz z wychowawcą oraz panią Zofią wybrała się na wycieczkę do Muzeum Ludowego w Przedborzu. Większość klasy miała okazję zobaczyć to niezwykłe miejsce po raz pierwszy.

            Wycieczka klasy IV c do Muzeum Ludowego w Przedborzu - Obrazek 1   Wycieczka klasy IV c do Muzeum Ludowego w Przedborzu - Obrazek 2

            Do muzeum dotarliśmy o godz. 8.00. Pani kustosz przywitała nas na podwórku, gdzie już zetknęliśmy się z pierwszymi eksponatami.  Mogliśmy tam podziwiać stary tartak, zegar słoneczny, macewy z cmentarza żydowskiego, starą studnię, warsztat kowalski. Następnie weszliśmy do izby mieszkalnej, gdzie zobaczyliśmy jak wygląda zapiecek, kołyska dla dziecka, przepiękna haftowana pościel, ozdoby świąteczne wykonywane ręcznie, piec kaflowy. Kolejne pomieszczenie to warsztat rzemieślniczy szewca. Pokazuje jak kiedyś wyrabiano obuwie. Następnie mogliśmy zobaczyć bunkier żołnierski oraz izbę z pamiątkami po społeczności żydowskiej, która niegdyś tak licznie zamieszkiwała nasze miasto.  Znajdują się tam między innymi zdjęcia przedborskich Żydów,  listy, tora z tutejszej synagogi, ubrania, spis ludności żydowskiej, zainicjowana jest też karczma żydowska.

            Wycieczka klasy IV c do Muzeum Ludowego w Przedborzu - Obrazek 3   Wycieczka klasy IV c do Muzeum Ludowego w Przedborzu - Obrazek 4

            Pytaniom ze strony dzieci nie było końca. Myślę, że taka żywa lekcja historii na długo zapadnie wszystkim w pamięci.

            Sylwia Prymus

            Wycieczka klasy IV c do Muzeum Ludowego w Przedborzu - Obrazek 5   Wycieczka klasy IV c do Muzeum Ludowego w Przedborzu - Obrazek 6
            Wycieczka klasy IV c do Muzeum Ludowego w Przedborzu - Obrazek 7   Wycieczka klasy IV c do Muzeum Ludowego w Przedborzu - Obrazek 8
          • Turniej w Dobromierzu

          • Dnia 05.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce w turnieju piłki siatkowej o puchar Majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim "Hubal" w Dobromierzu.

            Miła atmosfera i duch walki oraz zasady fair play były atutem tego turnieju. Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy za spotkanie.

            Turniej w Dobromierzu - Obrazek 1   Turniej w Dobromierzu - Obrazek 2

            Turniej w Dobromierzu - Obrazek 3   Turniej w Dobromierzu - Obrazek 4

            Turniej w Dobromierzu - Obrazek 5   Turniej w Dobromierzu - Obrazek 6

            Turniej w Dobromierzu - Obrazek 7   Turniej w Dobromierzu - Obrazek 8

            Turniej w Dobromierzu - Obrazek 9   Turniej w Dobromierzu - Obrazek 10

            Turniej w Dobromierzu - Obrazek 11   Turniej w Dobromierzu - Obrazek 12

            Turniej w Dobromierzu - Obrazek 13   Turniej w Dobromierzu - Obrazek 14

          • Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich

          • 9 października odbyło się w naszej szkole przedstawienie związane z obchodami Dnia Języków Europejskich. Najpierw uczniowie klas gimnazjalnych odegrali zabawną scenkę w języku angielskim pod tytułem: „My name’s What.” Następnie uczniowie szkoły podstawowej pod opieką Pani Ewy Woźniak przygotowali   piosenkę „Have you got a skateboard?”         (klasy IIIb i III c) ,  a uczniowie klasy IIId - „I’m your princess”. Dziewczynki z klasy IV a zaśpiewały piosenkę: „Good day sunshine ”i zakończyły swój występ trudnymi figurami sportowymi. Koncert uświetnili także Ania Łyszczarek i Marcel Kowalski piosenką w języku niemieckim wokalistki Elif. Do tego dołączyli się również Kinga Stepień i Michał Łatacz w utworze Bon Joviego   „It’s my life”. Poza tym Michał wykonał przepięknie partie solową wielkiego artysty, Jimmiego Hendrixa. Oprócz śpiewu pojawił się też taniec, tzw. belgijka w wykonaniu Żaklinek. A na koniec Pan Łukasz Czuryłło przeniósł nas w kraj „kwitnącej wiśni” z krótkim pokazem karate w języku polskim, angielskim i japońskim. Role konferansjerów bezbłędnie pełnili Wiktoria Strzelczyk i Robert Banaszczyk.

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 1

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 2

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 3

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 4

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 5

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 6Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 7

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 8

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 9

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 10

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 11

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 12

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 13

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 14

            Przedstawienie z okazji Dnia Języków Europejskich - Obrazek 15

            Dziękuję wszystkim za udział.

            Opracowała

            Ewa Woźniak

             

          •      Nasza szkoła kolejny raz aktywnie włączyła się w przeżywany w Polsce Dzień Papieski. Myślą przewodnią tegorocznego Dnia było zdanie z nauczania św. Jana Pawła II: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

                Pochylając się nad nauczaniem św. Papieża, uczniowie wybierali piękne myśli, z których przygotowali małe laurki.

                Dzięki ofiarności zaprzyjaźnionej ze szkołą piekarni, 11 października sprzedawane były kremówki, do których każdy kupujący dostawał fragment nauczania naszego Papieża. Organizująca wydarzenie katechetka p. Bogusława Grabowska przekazała uzyskaną sumę w wysokości 710 zł na Papieski Fundusz Stypendialny.

                Dziękujemy dzieciom i rodzicom za spontaniczne włączenie się w przedsięwzięcie.

             - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 - Obrazek 4

    • Logowanie

    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Librus Synergia
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Fiszkoteka.pl