Strona główna
Dzień Kobiet - klasa 0
Czwartek 8 marca w klasie ZERO był bardzo miłym wydarzeniem. W tym dniu uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Wyrazem pamięci chłopców z klasy O, oprócz życzeń – były piękne żółte tulipany. Dla wychowawczyni panowie również przygotowali kwiaty i coś słodkiego.










Zaprogramuj swoją przyszłość
Uczniowie klas I-III oraz Zerówki uczestniczyli w przygodzie z programowaniem w ramach projektu edukacji cyfrowej „Zaprogramuj przyszłość”. To projekt, dzięki któremu ponad 18 000 uczniów klas z niewielkich miejscowości nauczyło się podstaw programowania i rozwinęło umiejętności cyfrowe w praktyce.
Była to inicjatywa Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania.
To wszystko było możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu 8 nauczycieli, którzy wzięli udział w programie szkoleniowym na temat edukacji cyfrowej w pracy z najmłodszymi uczniami. Uczestniczyli w warsztatach na żywo oraz webinariach i programach mentoringowych on-line. Dzięki temu są teraz przygotowani, by prowadzić ciekawe zajęcia kształcące kompetencje przyszłości swoich podopiecznych.
Aby wykorzystać nową wiedzę w praktyce, szkoła otrzymała nowoczesne zestawy edukacyjne. Zawierały one roboty, zestawy mechatroniczne, tablety dla nauczycieli i uczniów przeznaczone do nauki programowania oraz maty do kodowania bez prądu.W projekcie wzięli udział nauczyciele:
Marcin Ryszka
Lucyna Orłowska
Grażyna Włoch
Monika Wysocka
Halina Wilk
Bożena Ryszka
Anna Żak
Elżbieta Lizińczyk

























,,Lekcja przyrody na żywo”
6 marca 2019 r.uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu
uczestniczyli w programie edukacyjnym
,,Lekcja przyrody na żywo”.
Tematem spotkania były płazy.
Prowadzący zapoznali uczniów z zagadnieniami dotyczącymi systematyki , morfologii, fizjologii, sposobów rozmnażania się oraz odżywiania się tych zwierząt. Dzieci poznały środowisko życia płazów, różnice w wyglądzie, w wielkości osobników niedojrzałych oraz osobników dorosłych, ogoniastych i bezogonowych a nawet różnice w zachowaniu. Prowadząca wskazała również na różnice pomiędzy płazami, a gadami.
Atutem była bezpośrednia obserwacja i bezpośredni kontakt ze zwierzętami pod okiem opiekuna. Możliwość obcowania ze zwierzętami pozwoliła przełamać stereotypy, np. że płazy są zimne, śliskie, niemiłe… Dzieci najbardziej cieszyło to, że mogły dotykać zwierzęta i wiele decydowało się na poznawanie zwierząt przez dotyk.
Wśród prezentowanych płazów były:
rzekotka drzewna, ropuchy, kumaki, maleńkie traszki i salamandry.
Uczniowie zadawali dużo pytań, odważni dotykali zwierzęta , robili zdjęcia, dzielili się wrażeniami.
Za ciekawą lekcję podziękowali głośnymi oklaskami .
Opracowanie - Zdulska Barbara












Mecz piłki siatkowej PGE SKRA BEŁACHTÓW — GKS KATOWICE
Uczniowie z PSP Przedbórz podczas wczorajszego meczu PGE SKRA BEŁACHTÓW — GKS KATOWICE zadebiutowali jako Eskorta Dziecięca . Bardzo szczęśliwi😁 i z wielką radością wykonali swoje zadanie. Po takim rozpoczęciu meczu🏐i wielkim dopingu naszej szkoły drużynie PGE SKRA nie pozostało nic innego , jak wygrać z zespołem GKS Katowice.
Dziękujemy p. Natalii za możliwość zrealizowania dziecięcych marzeń.







Tomasz Małecki
Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego Piłki Siatkowej 🏐Dziewcząt i Chłopców
Mistrzostwa Powiatu Radomszczańskiego Piłki Siatkowej 🏐Dziewcząt i Chłopców.
W Radomsku dnia 06.03.2019 roku w hali sportowej odbyły się mecze finałowe powiatu radomszczańskiego w piłce siatkowej.
Po meczach półfinałowych i awansie do finału naszej młodzieży przyszło zmierzyć się w finale z najlepszymi szkołami powiatu radomszczańskiego.
Dziewczęta rywalizowały ze swoimi rówieśniczkami z Lgoty Wielkiej i Radomska. Po rozegranym turnieju dziewczęta z naszej szkoły zdobyły III miejsce.🏆🥉
Chłopcy zaś zmagali się z rówieśnikami z Kamieńska i Kodręba. Po rozegranym turnieju chłopcy z naszej szkoły zdobyli
II miejsce.🏆🥈
Cały turniej był areną zmagań zawodniczek i zawodników. Nie zabrakło dopingu, który motywował do osiągania lepszych wyników podczas gry.





















Budowa komórki - klasy 5 - rozwijanie biologicznych zainteresowań uczniów
Uczniowie klas 5 naszej szkoły w ramach ćwiczeń biologicznych wykonali modele komórki. Efekty pracy uczniów możemy podziwiać na zdjęciach.










Program profilaktyki uzależnień "Antymina"
4 marca 2019 r. uczniowie klas 5-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjalnych (w sumie 294 osoby) wzięli udział w spektaklu profilaktycznym "Antymina - nie daj się wysterować na minę". Projekt stworzony przez Mirosława "Kolę" Kolczyka. Nie była to tylko pogadanka i teoretyczna wiedza z podręczników, lecz czytelnie opisane mechanizmy opowiedziane przez prowadzących na podstawie prawdziwych historii i własnych doświadczeń. Zagrożenia oraz fakty na temat popularnych dziś używek zostały przedstawione w sposób atrakcyjny i ciekawy. Płaszczyzną i narzędziem była muzyka rap - freestyle, która bardzo czytelnie i wprost pozwalała mówić na trudne tematy. Program spotkał się z pozytywnym odbiorem młodzieży i dał możliwość właściwych wyborów w przyszłości.
Pedagog szkolny: Ilona Majkowska






Kampania społeczna "Dobrze cię widzieć"
Nasza szkoła bierze udział w kampanii „Dobrze cię widzieć”.
„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.
W ramach projektu:
- Wszyscy uczniowie polskich szkół podstawowych otrzymają od organizatorów kamizelki odblaskowe.
- W wybranych losowo szkołach zostaną zorganizowane zajęcia edukacyjne o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.
- Zostanie przeprowadzona ogólnopolska kampania medialna uwrażliwiająca rodziców na problem odpowiedzialnego korzystania z dróg przez dzieci.
- Zostały przygotowane scenariusze lekcji wychowawczych nt. bezpieczeństwa na drodze (do pobrania w zakładce na stronie)
https://www.dobrzeciewidziec.org















Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt
Dziewczęta z naszej szkoły awansowały dnia 28 lutego 2019 r. do finału Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej. W ślad za dziewczętami chłopcy uzyskali dnia 1 marca 2019 r. awans do finału.














Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca po raz dziewiąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza . Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.
Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania - także dzięki staraniom IPN - Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby – jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”.
Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych składając kwiaty pod pomnikiem.








Eko Kuchnia
Uczniowie klas piątych Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu, 1 marca 2019 r. spotkali się z dietetykiem. Celem spotkania było promowanie zdrowego odżywiania.





„Bezpieczne ferie”
Pod takim właśnie hasłem, już po raz czwarty, uczniowie klasy 5c szkoły podstawowej spotkali się z zaprzyjaźnionym młodszym aspirantem Andrzejem Wróblem z Komendy Policji w Przedborzu.Głównym celem naszego spotkania była prelekcja na temat bezpieczeństwa dzieci podczas zbliżających się ferii zimowych. Pan aspirant wytłumaczył nam jak postępować w sytuacjach kryzysowych i trudnych w jakich możemy się znaleźć, jak postępować, aby unikać zagrożeń życia i zdrowia oraz kiedy i kogo prosić o pomoc. Uczniowie zasypywali gościa pytaniami. Dotyczyły one nie tylko bezpieczeństwa na drodze czy narciarskim stoku, ale również problemów w sieci, zachowań związanych z agresją słowną i niewłaściwymi gestami, które młodzież stosuje w stosunku do siebie.
Prelekcja na temat bezpieczeństwa przerodziła się w dyskusję pod hasłem „stop mowie nienawiści”. Myślę, że było to bardzo pouczające spotkanie, z którego uczestnicy wyciągną odpowiednie wnioski.
Sylwia Prymus
Wyjazd na lodowisko OSIR w Bełchatowie
W lutym odbył się wyjazd na lodowisko OSIR w Bełchatowie zorganizowany dla zerówki i klasy IV d . Naszymi opiekunami byli wychowawcy Anna Żak, Ewa Wożniak, Halina Kruk oraz kilku rodziców. Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportów zimowych i aktywnego stylu życia, integracja klas oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Wszyscy bawili się znakomicie, ponieważ całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Zmęczeni, ale wielce szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do domów ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć.







TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ AKADEMII PGE SKRY BEŁCHATÓW
TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ AKADEMII PGE SKRY BEŁCHATÓW🏐 owocował dziś w dużo emocji oraz miejscami na podium dla naszej szkoły. Spośród wielu szkół (12 szkół w kategorii dziewczęta i 10 szkół w kategorii chłopcy). Nasi Uczniowie zdobyli:
II miejsce🏆🥈 Chłopcy
III miejsce🏆🥉 DziewczętaGratuluję wszystkim i życzę wiele sukcesów.
Dziękuję koledze Piotrkowi Trzeciakowi za pomoc w przygotowaniach i udział w turnieju, a wszystkim uczestnikom za walkę i ogrom emocji podczas całego turnieju.🏐Tomasz Małecki






Ciekawe doświadczenia z biologii


















Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa









Spektakl Profilaktyczny "Wyjść poza schemat"
Spektakl Profilaktyczny "Wyjść poza schemat"
29 stycznia 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej obejrzeli spektakl profilaktyczny "Wyjść poza schemat" poruszający tematykę cyberprzemocy.




Zimowe liczenie ptaków
Uczniowie PSP w Przedborzu wzięli udział w organizowanej corocznie przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków akcji zimowego liczenia ptaków . Zbiórka uczniów wraz z opiekunem Panią Barbarą Kraś oraz przedstawicieli Przedborskiego Parku Krajobrazowego nastąpiła przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Przedborzu 25 stycznia o godz. 9.00.
Trasa spaceru i obserwacji ptaków: Szkoła Podstawowa w Przedborzu – park miejski – Majowa Góra.










XXII Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego - 26 stycznia 2019 r.

Uczniowie naszej szkoły i innych szkolnych kół turystycznych skupionych w Oddziale PTTK w Żarnowie uczestniczyli w sobotę 23 stycznia 2019 r. w XXII RAJDZIESZLAKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO.
5-kilometrowe przejście piesze rozpoczęło się przy Pomniku Poległych Powstańców Styczniowych w miejscowości Rożenek od powitania uczestników przez Prezesa oddziału PTTK w Żarnowie pana Włodzimierza Szafińskiego oraz Wójta Gminy Aleksandrów pana Pawła Mamrota. Następnie przedstawiciele młodzieży biorącej udział w rajdzie złożyli wiązanki pod Pomnikiem i minutą ciszy wszyscy zebrani uczcili pamięć Poległych. Po ustawieniu kolumny rajdowej, na czele której chłopcy nieśli flagi biało-czerwone i flagę PTTK, około 200 osobowa grupa wyruszyła na trasęrajdu ,która prowadziła przez Borowiec, Dębową Górę do miejscowości Dąbrowa nad Czarną. Podczas drogi towarzyszyła nam ładna zimowa pogoda i piękne leśnewidoki. Meta rajdu to Szkoła Podstawowa w Dąbrowie nad Czarną. Po przybyciu wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani grochówką,a potem na sali gimnastycznej uczestniczyliśmy w uroczystej akademii przypominającej wydarzenia dotyczące Powstania Styczniowego . W trakcie trwania przedstawienia młodzież z poszczególnych szkolnych kół uczestniczyła w pisemnym konkursie wiedzy historycznej, w którym wzięło udział 19 osób. Nagrodzono 5 osób, Kacper Duda z naszej szkoły zajął 3 miejsce.Na zakończenie wręczono nagrody oraz dyplomy uczestnictwa dla poszczególnych grup rajdowych.Rajd jako forma czynnego wypoczynku, odbywający się w przepięknej zimowej scenerii spełnił swoje zadanie. Był sposobnością do poznania walorów turystycznych okolic Aleksandrowa. Opiekunowie: pani Justyna Nicoś, pan Wojciech Dziuba





Festiwal Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej i Angielskiej
Festiwal Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej i Angielskiej
Dnia 22 stycznia 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się XVI edycja Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej i Angielskiej
Organizatorami XVI edycji Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej i Angielskiej byli nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku.
Festiwal odbył się na etapie powiatowym i skierowany byl do uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych oraz 7 i 8 klas szkół podstawowych. Reprezentantami naszej szkoły były uczennice klasy 8b pod opieką Ewy Woźniak:
- Wiktoria Dziuba, która zaśpiewała piosenkę Miley Cyrus, Nothing Breaks Like A Heart (kategoria piosenka języku angielskim);
- Wiktoria Strzelczyk, która recytowała wiersz- Kenneth Slessor, Polarities (kategoria wiersz w języku angielskim);
Obydwie uczennice wykazały się znajomością jezyka angielskiego jak i odpowiednio umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi. Efektem czego było uzyskanie Wyróżnienia w kategorii - piosenka po angielsku przez Wiktorię Dziubę.
Gratulujemy!!!
Oprac. Ewa Woźniak






.jpg)