Strona główna

          • Boże Narodzenie – Christmas - Weihnachten 2019

          • Boże Narodzenie – Christmas - Weihnachten 2019

                     W  grudniu 2019 roku odbyła się już druga prezentacja projektu z języka angielskiego, języka niemieckiego oraz z zajęć technicznych i plastycznych  „Boże Narodzenie - Christmas - Weihnachten” przygotowanego przez Małgorzatę Juzalę, Iwonę Jeżewską i Ewę Woźniak.

            Projekt miał na celu:

            - zapoznać uczniów z polskimi, angielskimi i niemieckimi tradycjami adwentowymi

            i Bożonarodzeniowymi,

            - zainteresować młodzież kulturą Polski, Anglii i Niemiec,

            - rozwijać kreatywność uczniów,

            - rozwijać zdolności manualnych uczniów,

            - porównanie tradycji angielskich i niemieckich z tradycjami polskimi,

            -rozwijać znajomość językową związaną z tematyką świąteczną w języku angielskim i niemieckim.

            Projekt składał się z trzech części:

            1. Część plastyczno – techniczno - kulturowa – „Konkurs na łańcuch choinkowy”. Uczniowie wykonali różnorodne  łańcuchy choinkowe   wykorzystując akcenty polskie , angielskie i  niemieckie.

            A oto wyniki konkursu:

            1. Anna Kałuzińska- miejsce pierwsze
            2. Dominika Sarna- miejsce drugie
            3. Jakub Pijewski- miejsce trzecie
            4. Pamela Mularczyk i Wanessa Mularczyk- miejsce czwarte

                  Do konkursu przystąpili także: Marta Pijewska, Aleksandra Błotnicka, Aleksandra Banasik, Krzysztof Woźniak, Maja Kuzdak, Julia Szalacha, Anna Kwiatkowska, Patrycja Światkowska, Oliwia Marjan, Piotr Borciuch, Patrycja Zuchmańska, Marcel Czaiński.

             

             

            1. Część językowo- kulturowa. Konkurs tematyczny „Boże Narodzenie - Christmas- Weihnachten”  z użyciem aplikacji Quizizz. Konkurs  odbył się 3 grudnia 2019 roku.

            Najlepsze wyniki uzyskali:

            1. Emilia Rutowicz
            2. Mateusz zasobniak
            3. Alicja Wyciszkiewicz
            4. Agnieszka Mazurek
            5. Jakub Nowicki
            6. Julia Szalacha
            7. Dominika Sarna
            8. Michała Sikorski
            9. Krzysztof Woźniak
            10. Mateusz Dziuba

                   Udział w konkursie wzięli również: Zuzanna Kowalska, Maria Rabenda, Filip Golański, Igor Nowakowski, Patrycja Gaj, Krystian Trzebiński, Nikola Wośko.

            1. Część kulinarno - ozdobna – Konkurs na „Najpiękniejsze pierniki świąteczne”.  Uczniowie w domu przygotowali wspaniale ozdobione pierniki , które mogliśmy podziwiać na szkolnym holu.

            Według uczniów, którzy mieli możliwość oddania głosu zostały przyznane następujące miejsca:

            Oliwia Krzyżowska- miejsce pierwsze

            Maksymilian Strojkowski- miejsce drugie

            Oktawia Bielecka- miejsce trzecie

            Zuzanna Kowalska- miejsce czwarte

               W konkursie brali udział także: Nikola Kwiatkowska, Karol Ludwikowski, Pamela Mularczyk, Mikołaj Binkowski, Maria Karbownik, Krzysztof Woźniak, Dominika Sarna.

             

                 Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w projekcie. Mamy nadzieję, że pokazaliśmy Wam, jak można pożytecznie wykorzystać telefon i internet oraz  ile radości daje wspólne spędzanie czasu przy przygotowaniu pierników czy łańcucha choinkowego.

                Życzymy  dużo pozytywnej energii w Nowym Roku!!!!

          • Jasełka w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu

          • Dnia 22.12.2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu przy wsparciu członków Klubu Senior Plus. Po Jasełkach odbył się pokaz tańca oraz występ zespołu wokalno-instrumentalnego z naszej szkoły.

            Przedstawienie oglądali mieszkańcy Przedborza, przedstawiciele władz samorządowych w gminie i powiecie, a także dwóch posłów: Anna Milczanowska oraz Grzegorz Wojciechowski, jak również wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra oraz Starosta Radomszczański Beata Pokora. W trakcie trwania uroczystości kontynuowała była akcja charytatywna przeznaczona na rehabilitację uczniów naszej szkoły – Filipa i Krzysia. Zebrano kwotę 405 zł. Serdecznie dziękujemy!

          • Wigilia w kl. 7b

          • W dniu 20.12.2019 roku odbyło się spotkanie opłatkowe w klasie VII b – wychow. Sławomir Smolich poprowadził wspólną modlitwę, po której uczniowie składali sobie nawzajem życzenia, dzieląc się opłatkiem. Towarzyszył temu podniosły i wzruszający nastrój. Spotkanie opłatkowe odbywało się przy akompaniamencie kolęd granych na żywo przez uczniów: Mateusz Dziuba - gitara i Mateusz Zasobniak - akordeon, co uatrakcyjniło całe spotkanie oraz wywołało spontaniczne pozytywne reakcje uczestników. Gościliśmy przedstawicieli rady rodziców p. Annę Sikorską i p. Sylwię Wyciszkiewicz.

             

            Sławomir Smolich – wychowawca VII B

          • Świąteczna lekcja języka niemieckiego

          • Świąteczna lekcja języka niemieckiego

            Dnia 19 grudnia odbyła się lekcja języka niemieckiego o tematyce świątecznej z wykorzystaniem metody stacji dydaktycznych.

            Uczniowie klasy VII „b” przechodząc od stacji do stacji wykonywali określone zadania, rozwiązując przy tym ćwiczenia leksykalne i gramatyczne.

            Lekcja spodobała się uczniom, ponieważ podczas niej w formie zabawy mogli utrwalić słownictwo związane ze zwyczajami świątecznymi.

             

            Iwona Jeżewska

          • Jasełka

          • Jasełka 

                     19  grudnia  2019r.       dzieci oddziału  zerowego

             przygotowały  dla swoich rodziców przedstawienie jasełkowe.

            W tym dniu wspólnie z rodzicami obchodziły wigilię klasową.

            Podziękowania dla rodziców  za  obecność  i za pomoc w przygotowaniu strojów  oraz  poczęstunku dla dzieci.

             

            Wych. Zdulska Barbara.

          • Wyniki konkursu fotograficznego „ŚWIAT ZWIERZĄT WOKÓŁ NAS”

          • Pierwsza kategoria wiekowa  :  kl O – I

            I Miejsce:

            Małgorzata Woźniak

            Julia  Mieruszyńska

            II Miejsce:

            Mikołaj Binkowski

            Lena Gaj

            III Miejsce:

            Jan Pietrzak

            Kacper Smolarek

             

            Wyróżnienia:

            Alicja Włodarska

            Magdalena Świątkowska

            Sara Stachurska

            Michalina Milewska

            Michał Ścisłowicz

            Błażej Markowski

             

            Druga kategoria wiekowa  :  kl III – VII

             

            I Miejsce:

            Krzysztof Woźniak

            II Miejsce:

            Franciszek Kałuziński

            Gabriela Kałuzińska

            III Miejsce:

            Alan Gaj

            Olga Rabenda

            Julia Osiecka

            Wyróżnienie:

            Emilia Rutowicz

             

            Konkurs przygotowały: Henryka Cieciura, Małgorzata Morawiec, Maria Pardel

          • Wspólne kolędowanie z pensjonariuszami z Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego

          • W dniu 18 grudnia 2019 r. młodzież z naszej szkoły pod opieką Pań: Małgorzaty Wicik, Wiolety Kowalskiej i Sylwii Prymus, udała się do Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Przedborzu z życzeniami świątecznymi oraz kolędą.

            Młodzież – Zuzanna Kowalska, Dominika Sarna, Krzysztof Woźniak, przy cudownym akompaniamencie gitary klasycznej Mateusza Dziuby, przygotowała krótki koncert najpiękniejszych polskich kolęd, wprowadzający tym samym  pensjonariuszy w przedświąteczny nastrój. Kolędy były ucztą dla ducha, natomiast P. Małgosia Wicik przygotowała specjalną ucztę dla ciała -  świąteczne ciasteczka.  Na zakończenie Krzysiu Woźniak wręczył na ręce Pani  opiekunki - Joanny Będkowskiej, życzenia dla wszystkich.

                    Pensjonariusze śpiewając razem z nami i kosztując wypieków, mogli poczuć „magię świąt’, z czego bardzo się cieszymy.

          • VII Memoriał w Piłkę Siatkową im. Grzegorza Lizińczyka i Grzegorza Kamińskiego

          • Dnia 15 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się VII Memoriał w Piłkę Siatkową im. Grzegorza Lizińczyka i Grzegorza Kamińskiego. Wzięło w nim udział 6 drużyn. W tym samym czasie na małej sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki w Brydża Sportowego.

            I miejsce - Fałków

            II miejsce - Góry Mokre

            III miejsce - Pilica Przedbórz

            IV miejsce - Ameno

            V miejsce - Przyjaciele

            VI miejsce - LO Przedbórz

          • Maraton Pisania Listów Amnesty International

          • Maraton Pisania Listów Amnesty International

            W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w Maratonie Pisania Listów zorganizowanym dla Amnesty International. Uczniowie napisali w sumie 230 listów w języku polskim, niemieckim i angielskim. Tegoroczna edycja skupiła się szczególnie na młodych aktywistach i aktywistkach, którzy walczą ze skrajną niesprawiedliwością i łamaniem praw człowieka.

             

            Iwona Jeżewska

            Ewa Woźniak

          • Wielki Maraton Czytelniczy

          • Wielki Maraton Czytelniczy

            Jesteśmy już po trzecim teście Maratonu. Wyniki znajdują się w poniższej galerii.

            Uczestnikom dziękujemy, życzymy kolejnej miłej lektury (czytamy do 7 stycznia).

             

            Pozdrawiam - koordynator: p. M. Maliszewska

            Uczestnicy maratonu z klas VII

          • VII Memoriał im. Grzegorza Kamińskiego i Grzegorza Lizińczyka

          • Już w najbliższą niedzielę 15.12.2019 zapraszamy wszystkich na VII Memoriał im. Grzegorza Kamińskiego i Grzegorza Lizińczyka! W memoriale rozgrywki piłki siatkowej oraz brydża sportowego. Osoby chętne do rozgrywek brydżowych zapraszamy na zapisy do Pana Jarosława Koskiego.

          • Zaproszenie

          • Aby zobaczyć całość, prosimy o kliknięcie w obrazek.

          • 15 Seminarium Europejskie

          •  W dniu 10 grudnia 2019 r. już po raz 15 w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Tryb. odbyło się Seminarium Europejskie  podsumowujące 15 lat Polski w UE.

            Podczas seminarium rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Polska i mój region 15 lat po przystąpieniu do UE”. Nasi uczestnicy okazali się bezkonkurencyjni. Nagrody wręczane były w kategorii album i komiks oraz w różnych kategoriach wiekowych. I tak:

            I miejsce

            w kategorii album  za swoje prace zajęli: Pamela Mularczyk

            i Krzysztof Woźniak

            I miejsce

            w kategorii komiks – Maja Mularczyk

            II miejsce

            w kategorii album – Maria Ludwikowska i Karol Ludwikowski

            III miejsce

            w kategorii album – Maria Karbownik

            Poza tym nasze uczennice: Marysia Karbownik i Dominika Sarna przygotowały prezentację multimedialną na temat zmian jakie zaszły w naszym mieści przez ostatnie 15 lat. W ten sposób pokazały fragment pracy konkursowej Marysi.

            Na zakończenie nasi uczniowie: Dominika Sarna, Zuzanna Kowalska, Krzysztof Woźniak, przy akompaniamencie gitary klasycznej Mateusza Dziuby, tradycyjnie już zaśpiewali koncert kolęd.   

            Sylwia Prymus

          • Wycieczka do Łodzi

          •          Dnia 9 grudnia 2019 r.  grupa uczniów z klas: VI b, VII b, VII a i VI a  uczestniczyła w wycieczce mikołajkowej do Łodzi. Organizatorem wyjazdu była pani Małgorzata Morawiec, a opiekę sprawowali panie Małgorzata Maliszewska, Justyna Nicoś i pan Sławomir Smolich. W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach w Manufakturze Czekolady - Chocolate Story. Każdy uczestnik tworzył własną tabliczkę czekolady  dodając do niej różne dodatki oraz pakując ją w folię i ozdobny kartonik. Następnie prowadząca zajęcia zapoznała uczniów z procesem powstawania czekolady – „Od plantacji do tabliczki” oraz poczęstowała wszystkich kubkiem gorącej czekolady. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał własnoręcznie wykonaną tabliczkę czekolady oraz pamiątkowy dyplom.

                Kolejnym punktem naszego wyjazdu była Arena Laser Games znajdująca się na terenie Łódzkiej Manufaktury.  Rozgrywka na Arenie to doskonała zabawa ruchowa, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Uczestnicy zostali wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki. Rozgrywka odbywała się w specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczeniu – Laserowym labiryncie.  

                Po posiłku ruszyliśmy w stronę Parku Trampolin SALTOS  wypełnionego różnymi trampolinami sportowymi. Tam uczniowie uczestniczyli w zajęciach  z trenerami, którzy po rozgrzewce przeprowadzili różne konkursy i gry  sportowe.

             

          • Mecz PGE SKRA Bełchatów

          • 8 grudnia uczniowie PSP w Przedborzu kibicowali zaprzyjaźnionej drużynie PGE SKRA Bełchatów🐝.Mecz był pełen emocji , a zwycięstwo 3:0! 👍 nad Aluron Virtu CMC Zawiercie pozwoliło dopisać kolejne trzy punkty w tabeli PlusLigi 🔥🏐.

    • Logowanie

    • Godziny dzwonków

      Niedziela 28.06.2026
    • Librus Synergia
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Fiszkoteka.pl