Strona główna
Boże Narodzenie – Christmas - Weihnachten 2019
Boże Narodzenie – Christmas - Weihnachten 2019
W grudniu 2019 roku odbyła się już druga prezentacja projektu z języka angielskiego, języka niemieckiego oraz z zajęć technicznych i plastycznych „Boże Narodzenie - Christmas - Weihnachten” przygotowanego przez Małgorzatę Juzalę, Iwonę Jeżewską i Ewę Woźniak.
Projekt miał na celu:
- zapoznać uczniów z polskimi, angielskimi i niemieckimi tradycjami adwentowymi
i Bożonarodzeniowymi,
- zainteresować młodzież kulturą Polski, Anglii i Niemiec,
- rozwijać kreatywność uczniów,
- rozwijać zdolności manualnych uczniów,
- porównanie tradycji angielskich i niemieckich z tradycjami polskimi,
-rozwijać znajomość językową związaną z tematyką świąteczną w języku angielskim i niemieckim.
Projekt składał się z trzech części:
- Część plastyczno – techniczno - kulturowa – „Konkurs na łańcuch choinkowy”. Uczniowie wykonali różnorodne łańcuchy choinkowe wykorzystując akcenty polskie , angielskie i niemieckie.
A oto wyniki konkursu:
- Anna Kałuzińska- miejsce pierwsze
- Dominika Sarna- miejsce drugie
- Jakub Pijewski- miejsce trzecie
- Pamela Mularczyk i Wanessa Mularczyk- miejsce czwarte
Do konkursu przystąpili także: Marta Pijewska, Aleksandra Błotnicka, Aleksandra Banasik, Krzysztof Woźniak, Maja Kuzdak, Julia Szalacha, Anna Kwiatkowska, Patrycja Światkowska, Oliwia Marjan, Piotr Borciuch, Patrycja Zuchmańska, Marcel Czaiński.
- Część językowo- kulturowa. Konkurs tematyczny „Boże Narodzenie - Christmas- Weihnachten” z użyciem aplikacji Quizizz. Konkurs odbył się 3 grudnia 2019 roku.
Najlepsze wyniki uzyskali:
- Emilia Rutowicz
- Mateusz zasobniak
- Alicja Wyciszkiewicz
- Agnieszka Mazurek
- Jakub Nowicki
- Julia Szalacha
- Dominika Sarna
- Michała Sikorski
- Krzysztof Woźniak
- Mateusz Dziuba
Udział w konkursie wzięli również: Zuzanna Kowalska, Maria Rabenda, Filip Golański, Igor Nowakowski, Patrycja Gaj, Krystian Trzebiński, Nikola Wośko.
- Część kulinarno - ozdobna – Konkurs na „Najpiękniejsze pierniki świąteczne”. Uczniowie w domu przygotowali wspaniale ozdobione pierniki , które mogliśmy podziwiać na szkolnym holu.
Według uczniów, którzy mieli możliwość oddania głosu zostały przyznane następujące miejsca:
Oliwia Krzyżowska- miejsce pierwsze
Maksymilian Strojkowski- miejsce drugie
Oktawia Bielecka- miejsce trzecie
Zuzanna Kowalska- miejsce czwarte
W konkursie brali udział także: Nikola Kwiatkowska, Karol Ludwikowski, Pamela Mularczyk, Mikołaj Binkowski, Maria Karbownik, Krzysztof Woźniak, Dominika Sarna.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w projekcie. Mamy nadzieję, że pokazaliśmy Wam, jak można pożytecznie wykorzystać telefon i internet oraz ile radości daje wspólne spędzanie czasu przy przygotowaniu pierników czy łańcucha choinkowego.
Życzymy dużo pozytywnej energii w Nowym Roku!!!!
10
Życzenia
Jasełka w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu
Dnia 22.12.2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Przedborzu odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu przy wsparciu członków Klubu Senior Plus. Po Jasełkach odbył się pokaz tańca oraz występ zespołu wokalno-instrumentalnego z naszej szkoły.
Przedstawienie oglądali mieszkańcy Przedborza, przedstawiciele władz samorządowych w gminie i powiecie, a także dwóch posłów: Anna Milczanowska oraz Grzegorz Wojciechowski, jak również wicewojewoda Łódzki Krzysztof Ciecióra oraz Starosta Radomszczański Beata Pokora. W trakcie trwania uroczystości kontynuowała była akcja charytatywna przeznaczona na rehabilitację uczniów naszej szkoły – Filipa i Krzysia. Zebrano kwotę 405 zł. Serdecznie dziękujemy!
17
Wigilia w kl. 7b
W dniu 20.12.2019 roku odbyło się spotkanie opłatkowe w klasie VII b – wychow. Sławomir Smolich poprowadził wspólną modlitwę, po której uczniowie składali sobie nawzajem życzenia, dzieląc się opłatkiem. Towarzyszył temu podniosły i wzruszający nastrój. Spotkanie opłatkowe odbywało się przy akompaniamencie kolęd granych na żywo przez uczniów: Mateusz Dziuba - gitara i Mateusz Zasobniak - akordeon, co uatrakcyjniło całe spotkanie oraz wywołało spontaniczne pozytywne reakcje uczestników. Gościliśmy przedstawicieli rady rodziców p. Annę Sikorską i p. Sylwię Wyciszkiewicz.
Sławomir Smolich – wychowawca VII B
Świąteczna lekcja języka niemieckiego
Świąteczna lekcja języka niemieckiego
Dnia 19 grudnia odbyła się lekcja języka niemieckiego o tematyce świątecznej z wykorzystaniem metody stacji dydaktycznych.
Uczniowie klasy VII „b” przechodząc od stacji do stacji wykonywali określone zadania, rozwiązując przy tym ćwiczenia leksykalne i gramatyczne.
Lekcja spodobała się uczniom, ponieważ podczas niej w formie zabawy mogli utrwalić słownictwo związane ze zwyczajami świątecznymi.
Iwona Jeżewska
2
Jasełka
Jasełka
19 grudnia 2019r. dzieci oddziału zerowego
przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie jasełkowe.
W tym dniu wspólnie z rodzicami obchodziły wigilię klasową.
Podziękowania dla rodziców za obecność i za pomoc w przygotowaniu strojów oraz poczęstunku dla dzieci.
Wych. Zdulska Barbara.
4
Wyniki konkursu fotograficznego „ŚWIAT ZWIERZĄT WOKÓŁ NAS”
Pierwsza kategoria wiekowa : kl O – I
I Miejsce:
Małgorzata Woźniak
Julia Mieruszyńska
II Miejsce:
Mikołaj Binkowski
Lena Gaj
III Miejsce:
Jan Pietrzak
Kacper Smolarek
Wyróżnienia:
Alicja Włodarska
Magdalena Świątkowska
Sara Stachurska
Michalina Milewska
Michał Ścisłowicz
Błażej Markowski
Druga kategoria wiekowa : kl III – VII
I Miejsce:
Krzysztof Woźniak
II Miejsce:
Franciszek Kałuziński
Gabriela Kałuzińska
III Miejsce:
Alan Gaj
Olga Rabenda
Julia Osiecka
Wyróżnienie:
Emilia Rutowicz
Konkurs przygotowały: Henryka Cieciura, Małgorzata Morawiec, Maria Pardel
Podziękowanie
Aby powiększyć, prosimy kliknąć w obrazek.
Jarmark Bożonarodzeniowy - 18.12.2019 r.
- 28
Wspólne kolędowanie z pensjonariuszami z Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego
W dniu 18 grudnia 2019 r. młodzież z naszej szkoły pod opieką Pań: Małgorzaty Wicik, Wiolety Kowalskiej i Sylwii Prymus, udała się do Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Przedborzu z życzeniami świątecznymi oraz kolędą.
Młodzież – Zuzanna Kowalska, Dominika Sarna, Krzysztof Woźniak, przy cudownym akompaniamencie gitary klasycznej Mateusza Dziuby, przygotowała krótki koncert najpiękniejszych polskich kolęd, wprowadzający tym samym pensjonariuszy w przedświąteczny nastrój. Kolędy były ucztą dla ducha, natomiast P. Małgosia Wicik przygotowała specjalną ucztę dla ciała - świąteczne ciasteczka. Na zakończenie Krzysiu Woźniak wręczył na ręce Pani opiekunki - Joanny Będkowskiej, życzenia dla wszystkich.
Pensjonariusze śpiewając razem z nami i kosztując wypieków, mogli poczuć „magię świąt’, z czego bardzo się cieszymy.
8
VII Memoriał w Piłkę Siatkową im. Grzegorza Lizińczyka i Grzegorza Kamińskiego
Dnia 15 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się VII Memoriał w Piłkę Siatkową im. Grzegorza Lizińczyka i Grzegorza Kamińskiego. Wzięło w nim udział 6 drużyn. W tym samym czasie na małej sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki w Brydża Sportowego.
I miejsce - Fałków
II miejsce - Góry Mokre
III miejsce - Pilica Przedbórz
IV miejsce - Ameno
V miejsce - Przyjaciele
VI miejsce - LO Przedbórz
5
Maraton Pisania Listów Amnesty International
Maraton Pisania Listów Amnesty International
W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w Maratonie Pisania Listów zorganizowanym dla Amnesty International. Uczniowie napisali w sumie 230 listów w języku polskim, niemieckim i angielskim. Tegoroczna edycja skupiła się szczególnie na młodych aktywistach i aktywistkach, którzy walczą ze skrajną niesprawiedliwością i łamaniem praw człowieka.
Iwona Jeżewska
Ewa Woźniak
5
Wielki Maraton Czytelniczy
Wielki Maraton Czytelniczy
Jesteśmy już po trzecim teście Maratonu. Wyniki znajdują się w poniższej galerii.
Uczestnikom dziękujemy, życzymy kolejnej miłej lektury (czytamy do 7 stycznia).
Pozdrawiam - koordynator: p. M. Maliszewska
Uczestnicy maratonu z klas VII
VII Memoriał im. Grzegorza Kamińskiego i Grzegorza Lizińczyka
Już w najbliższą niedzielę 15.12.2019 zapraszamy wszystkich na VII Memoriał im. Grzegorza Kamińskiego i Grzegorza Lizińczyka! W memoriale rozgrywki piłki siatkowej oraz brydża sportowego. Osoby chętne do rozgrywek brydżowych zapraszamy na zapisy do Pana Jarosława Koskiego.
Zaproszenie na Jasełka
Aby zobaczyć całość, prosimy o kliknięcie w obrazek.
Zaproszenie
Aby zobaczyć całość, prosimy o kliknięcie w obrazek.
15 Seminarium Europejskie
W dniu 10 grudnia 2019 r. już po raz 15 w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Tryb. odbyło się Seminarium Europejskie podsumowujące 15 lat Polski w UE.
Podczas seminarium rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Polska i mój region 15 lat po przystąpieniu do UE”. Nasi uczestnicy okazali się bezkonkurencyjni. Nagrody wręczane były w kategorii album i komiks oraz w różnych kategoriach wiekowych. I tak:
I miejsce
w kategorii album za swoje prace zajęli: Pamela Mularczyk
i Krzysztof Woźniak
I miejsce
w kategorii komiks – Maja Mularczyk
II miejsce
w kategorii album – Maria Ludwikowska i Karol Ludwikowski
III miejsce
w kategorii album – Maria Karbownik
Poza tym nasze uczennice: Marysia Karbownik i Dominika Sarna przygotowały prezentację multimedialną na temat zmian jakie zaszły w naszym mieści przez ostatnie 15 lat. W ten sposób pokazały fragment pracy konkursowej Marysi.
Na zakończenie nasi uczniowie: Dominika Sarna, Zuzanna Kowalska, Krzysztof Woźniak, przy akompaniamencie gitary klasycznej Mateusza Dziuby, tradycyjnie już zaśpiewali koncert kolęd.
Sylwia Prymus
15
Spotkanie z pracownikami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku - 10.12.2019 r.
Wycieczka do Łodzi
Dnia 9 grudnia 2019 r. grupa uczniów z klas: VI b, VII b, VII a i VI a uczestniczyła w wycieczce mikołajkowej do Łodzi. Organizatorem wyjazdu była pani Małgorzata Morawiec, a opiekę sprawowali panie Małgorzata Maliszewska, Justyna Nicoś i pan Sławomir Smolich. W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach w Manufakturze Czekolady - Chocolate Story. Każdy uczestnik tworzył własną tabliczkę czekolady dodając do niej różne dodatki oraz pakując ją w folię i ozdobny kartonik. Następnie prowadząca zajęcia zapoznała uczniów z procesem powstawania czekolady – „Od plantacji do tabliczki” oraz poczęstowała wszystkich kubkiem gorącej czekolady. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał własnoręcznie wykonaną tabliczkę czekolady oraz pamiątkowy dyplom.
Kolejnym punktem naszego wyjazdu była Arena Laser Games znajdująca się na terenie Łódzkiej Manufaktury. Rozgrywka na Arenie to doskonała zabawa ruchowa, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Uczestnicy zostali wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki. Rozgrywka odbywała się w specjalnie do tego celu przystosowanym pomieszczeniu – Laserowym labiryncie.
Po posiłku ruszyliśmy w stronę Parku Trampolin SALTOS wypełnionego różnymi trampolinami sportowymi. Tam uczniowie uczestniczyli w zajęciach z trenerami, którzy po rozgrzewce przeprowadzili różne konkursy i gry sportowe.
2
Mecz PGE SKRA Bełchatów
8 grudnia uczniowie PSP w Przedborzu kibicowali zaprzyjaźnionej drużynie PGE SKRA Bełchatów🐝.Mecz był pełen emocji , a zwycięstwo 3:0! 👍 nad Aluron Virtu CMC Zawiercie pozwoliło dopisać kolejne trzy punkty w tabeli PlusLigi 🔥🏐.
7
.jpg)