Strona główna
Mikołaj w szkole
Tegoroczna bezśnieżna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja.
Pomimo braku białego puchu pojawił się dziś w naszej szkole. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem uczniowie z oddziałów zerowych zaśpiewali Mikołajowi piosenki, wyrecytowali wierszyki. Przygotowali również portrety Świętego Mikołaja. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci upominkami.
Konkurs plastyczny „Zamki Kazimierza Wielkiego” oraz „Kazimierz Wielki w moich oczach” - rozstrzygnięty!
Konkurs plastyczny „Zamki Kazimierza Wielkiego”
oraz
„Kazimierz Wielki w moich oczach” - rozstrzygnięty!W listopadzie bieżącego roku odchodziliśmy 650 rocznicę śmierci króla Kazimierza Wielkiego. Monarchy, którego imię nosi nasza szkoła. Wielkiego budowniczego państwa polskiego.
W związku z tym zorganizowaliśmy „Spotkanie z Kazimierzem Wielkim”, w ramach, którego odbyły się mdz. in: biegi kazimierzowskie oraz konkurs plastyczny, który w dniu
7 grudnia 2020r . został rozstrzygnięty. Konkurs organizowany był w dwóch kategoriach: „Zamki Kazimierza Wielkiego” oraz „Kazimierz Wielki w moich oczach”.Ilość i jakość prac zaskoczyła mocno jury konkursowe w składzie:
Przewodnicząca: p. dyr. Grażyna Strojkowska
Członkowie:
Vice-dyr. Justyna Nicoś
Nauczyciel historii - Sylwia Prymus
Nauczyciel j. polskiego - Wioleta Kowalska
Pedagog - Ilona Majkowska.
Wyniki konkursu są następujące:
W kategorii rysunek:
miejsce I -klasa 3B Oliwia Kudlińska, Hanna Maliszewska,
Nadia Błasińska
klasa 6A Julia Sujka
klasa 6D Maja Mularczyk
klasa 6B Maria Ludwikowska
klasa 8A Karol Ludwikowski
klasa 6D Weronika Miszkowska
miejsce II -klasa 1 A Oskar Idziak
klasa III C Nina Idziak, Ewa Ryszka, , Patrycja
Pawelak, Nikola Żydczyk
klasa VII A Maria Karbownik
klasa 7D Ewa Dursiewicz
klasa 8A Wiktoria Bakalarz
klasa 3C Daniel Kwiatkowski, Jakub Derda, Franek
Kałuziński, Mateusz Zbysz, Szymon
Patek, Filip Cichocki
miejsce III - klasa 1B Wiktoria Sobczyk
klasa 3 C Ula Trąbska
klasa 1 A Magdalena Świątkowska
klasa 5A Adam Nowak
klasa 2A Kajetan Koceuch
klasa 3B Maksymilian Wtorek
klasa 1A Michalina Milewska
klasa 1A Mateusz Lewandowski
klasa 2A Kacper Smolarek
klasa 2A Błażej Markowski
W kategorii zamek:
Miejsce I - klasa 2A Lena Gaj
klasa 2A Maja Skowron
klasa 2A Julia Mieruszyńska
klasa 7D Krzysztof Woźniak
grupa „O” A pod kierunkiem p. Lucyny Orłowskiej
klasa 2 A Małgorzata Woźniak
klasa 2A Lena Jędrzejczyk
klasa 2A Michał Ścisłowicz
klasa 5A Piotr Borciuch
Miejsce II -klasa 1 B Jakub Pakuła
klasa 2A Alicja Włodarska
klasa 5C Kacper Peroński i Daniel Łazaj
klasa 2A Amelia Kuzdak
klasa 2A Lena Matuszczyk
klasa 2A Adam Szymczyk
klasa 2A Jakub Ponomarczuk
klasa 2A Amelia Nowicka
klasa 5C Maksymilian Cichocki
W kategorii rzeźba:
I miejsce - Anna Krakowiak .
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy również rodzicom za okazaną pomoc, życzliwość i zaangażowanie, wychowawcom klas 0 - 3 za ogromne zaangażowanie , wsparcie i cenne wskazówki udzielane przy powstawaniu prac.
Sylwia Prymus
24
Wielki Maraton Czytelniczy
W grudniu uczniowie kl. II- III zmierzyli się z testem nr 3 drogą on- line; dla grupy IV- VI oraz VII- VIII to już drugie takie spotkanie. Mamy nadzieję, że kolejny test maratończycy napiszą w szkole. Poniżej tabele wyników.
Koordynatorki: p. M. Ilnicka, p. M. Maliszewska
Wojewódzki Konkurs Historyczny w naszej szkole
W dniu 7 grudnia 2020 r. w naszej szkole rozegrany został Wojewódzki Konkurs Historyczny.
W konkursie udział wzięło 7 uczniów z klas 6-8. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 33 zadań otwartych, na dobieranie, z luką, z mapą, z ikonografią, o różnym stopniu trudności.Wszystkim uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału
w konkursie.Sylwia Prymus
Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy
Sprawozdanie z realizacji obchodów Października Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
Tegoroczny MMBS odbywał się w nietypowych warunkach zagrożenia epidemicznego, utrudnionych kontaktach bezpośrednich. Mimo tych przeciwności udało się sfinalizować Szkolny Konkurs Fotograficzny Sleeveface - „Z książką Ci do twarzy”. Uczniowie, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w konkursie, musieli wykonać zdjęcie przedstawiające osobę fotografowaną z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała – twarzy i nie tylko.
Konkurs miał na celu: promocję czytelnictwa i nowości wydawniczych, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej uczniów oraz rozbudzanie inwencji twórczej i wdrażanie nietuzinkowych pomysłów.
W dniu 9 listopada komisja konkursowa oceniła 20 nadesłanych zdjęć.
Oto wyniki:
I miejsce:
- Nina Idziak z kl. III c
- Radek Kałuziński z kl. 0 a
II miejsce:
- Julia Mieruszyńska z kl. II a
- Gabrysia Kałuzińska z kl. IV a
III miejsce:
- Aleksander Idziak z kl. I b
- Franek Kałuziński z kl. III c
Komisja konkursowa postanowiła przyznać specjalne wyróżnienia:
- Oskar Brzozowski z kl. 0 b
- Bartosz Karbownik z kl. III b
- Małgorzata Pytlos z kl. III a
- Lena Matuszczyk z kl. II a
- Szymon Syndybał z kl. II b
- Krzysztof Jędrzejczyk z kl. VI b
- Maria Karbownik z kl. VII a
Gratuluję zwycięzcom i zachęcam wszystkich uczniów do dalszych fotograficznych poszukiwań...i do udziału w kolejnych konkursach!
Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie.
Uroczystość rozdania nagród i dyplomów odbędzie się przy najbliższej uroczystości szkolnej.
Wszystkie prace znajdą się na wystawie:)
Pozostałe konkursy zostały przesunięte na termin późniejszy.
Monika Ilnicka
14
Wielki Maraton Czytelniczy
Wielki Maraton Czytelniczy
W minionym tygodniu pisaliśmy drugi test konkursowy. Dla klas IV- VIII było to wydarzenie emocjonujące, gdyż arkusz należało wypełnić on- line. Jak poszło? Wyniki poniżej.
Akademia z okazji 11 listopada PSP Przedbórz
Pokolenia Polaków przez 123 lata niewoli walczyły o wolność. To im od 11 listopada 1918 roku zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej. Obejrzyjmy w jaki sposób o wolności pisali Polacy i jak to zinterpretowali uczniowie klasy 6c pod kierunkiem Pani Joanny Rutowicz.
#Szkoła do Hymnu
Już kolejny raz Publiczna Szkoła Podstawowa im.Kazimierza Wielkiego w Przedborzu przystąpiła do ministerialnej akcji: "Szkoła do hymnu", której finał odbył się we wtorek 10 listopada o godzinie 11.11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii wspólne śpiewanie odbyło się on-line. W ten sposób włączyliśmy naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.
Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-III włączyli się do akcji 6 listopada 2020. Dziękujemy wychowawcom i uczniom za piękne wykonanie hymnu.
Zarządzenie dotyczące pracy szkoły w okresie w okresie od 09 listopada 2020 r. do 29 listopada 2020 r.
Nauka zdalna w klasach I- VIII od 09.11.2020 do 29.11.2020
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużono zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych . Przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.
Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian.
Zarządzenie dotyczące pracy szkoły w okresie w okresie od 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r.
- 4
INFORMACJA
W związku z zawieszeniem przez rząd zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII od dnia 26.10.2020r. do dnia 08.11.2020r. dla uczniów szkoły podstawowej w Przedborzu będzie prowadzone nauczanie zdalne poprzez platformę Microsoft Teams oraz Librus ze wszystkich zajęć lekcyjnych według aktualnego planu lekcji.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III będą w dalszym ciągu uczyć się w systemie stacjonarnym na terenie szkoły według obowiązującego planu .
Dyrektor szkoły
Grażyna Strojkowska
Zawieszenie na dwa tygodnie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną.
Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od poniedziałku, 26 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br.
Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Szkoły i placówki, w których nie będą zawieszone zajęcia stacjonarne. Nauka dla dzieci w przedszkolach i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian.
Stacjonarnie pracują również szkoły w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.
Dyrektorzy szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych będą mogli sami w tym okresie decydować o trybie nauczania w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych.
Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej
Pasowanie na zerówkowicza - 0 B
Uczniowie oddziału przedszkolnego ,,0B" dnia 22.10.2020 roku zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im.Kazimierza Wielkiego w Przedborzu . Uroczystość przygotowała Pani Ewelina Łabendowicz.
Pasowanie na zerówkowicza 0B - film
Pasowanie na ucznia - klasa IB
22.10.2020 uczniowie klasy IB zostali przyjęci w poczet uczniów PSP w Przedborzu . Uroczystośc pasowania przygotowała wychowawczyni Pani Grażyna Włoch .
Pasowanie na zerówkowicza - 0A
Uczniowie oddziału przedszkolnego ,,0A" w dniu dzisiejszym zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im.Kazimierza Wielkiego w Przedborzu .Uroczystość przygotowała Pani Lucyna Orłowska.
Pasowanie na ucznia - klasa IA
21.10.2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im.Kazimierza Wielkiego w Przedborzu odbyła się uroczystość przyjecia w poczet uczniów pierwszoklasistów . Dziś ślubowanie złożyli uczniowie klasy IA . Uroczystość przygotowała Pani Barbara Zdulska .
„Spotkanie z Kazimierzem Wielkim w naszej szkole”.
„Spotkanie z Kazimierzem Wielkim w naszej szkole”.
Nasze spotkanie z Kazimierzem Wielkim powoli dobiega końca. Odbyły się już biegi kazimierzowskie, odbyły się wycieczki po kazimierzowskim Przedborzu, nadszedł czas na konkurs plastyczny. Przypomnę, że do 20 października 2020 r. dzieci miały czas na wykonanie pracy plastycznej, techniką dowolną na temat „Zamki Kazimierza Wielkiego”, lub „Portret Kazimierza Wielkiego”.
Ilość i jakość wykonanych prac przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Na konkurs przygotowano ponad 40 przepięknych zamków, portretów, kolarzy.
Myślę, że jury konkursowe będzie miało ogromny problem z wyborem tych najlepszych. Z resztą proszę popatrzeć.Sylwia Prymus
24
.jpg)