Strona główna
Obóz zimowy w Zawoi
W dniach 22-26.02.2010r. 18-to osobowa grupa członków SKKT-PTTK przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Przedborzu przebywała na obozie zimowym w miejscowości Zawoja.
Podczas kilkudniowego pobytu w górach młodzież podziwiała piękne widoki górskie, podczas wycieczek po najbliższej okolicy.
Kilku najstarszych uczestników z przewodnikiem górskim, zdobyło najwyższe wzniesienie Beskidu Żywieckiego- Babią Górę oraz drugie wzniesienie- Małą Babią Górę.
Przebywaliśmy również w Orawskim Muzeum Etnograficznym, w którym na 10 hektarowej powierzchni zgromadzone są stare, orawskie chałupy, drobne fabryczki i zakłady. W muzeum tym uczestniczyliśmy również w zajęciach dydaktycznych „Od ziarna do chleba”. W trakcie trwania tych zajęć mieliśmy okazję młócić zboże cepem, użyć kamiennego żarna do przygotowania mąki oraz wyrabiać ciasto na podpłomyki, czyli moskole. Następnie wszyscy samodzielnie uformowaliśmy placki i upiekliśmy je na starej, węglowej kuchni. Zasiedliśmy przy wspólnym stole, smacznie je zjedliśmy, popijając je orawskim capucino.
Podczas pobytu mieliśmy okazję przebywać w Babiogórskim Parku Narodowym i uczestniczyć w prelekcji przyrodniczej.
Atrakcją pobytu w górach był również codzienny, popołudniowy pobyt na stoku, gdzie uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie.
Podczas drogi powrotnej zwiedziliśmy w Suchej Beskidzkiej zamek zwany „Małym Wawelem” oraz Karczmę Rzym. Następnie dotarliśmy do Krakowa i tam udaliśmy się tradycyjnie na Stare Miasto.
„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
Projekt „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” był odpowiedzią na konkurs ogłoszony wiosną 2008 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Koncepcja projektu oparta jest na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a zadaniem nauczyciela jest te zdolności dostrzec, rozwijać i wspierać. Rolą dorosłego jest stać się przewodnikiem dziecka oraz zadbać o to, aby nauka była radosną przygodą, a nie uciążliwym obowiązkiem.
Głównym celem projektu jest wdrażanie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Jest on oparty na koncepcji amerykańskiego psychologa i neurologa H. Gardnera i zgodnie z jego tezą dziecko posiada 8 typów inteligencji: językową, ruchową, matematyczno-logiczną, wizualno-przestrzenną, przyrodniczą, muzyczną, interpersonalną, intrapersonalną. Wszystkie inteligencje są równouprawnione, żadna nie jest ważniejsza od innej.
W roku szkolnym 2009/2010 uczniowie klasy Iib brali udział w realizacji projektu. W dniu 18 grudnia 2009 roku odbyła się uroczysta prezentacja efektów zakończona inscenizacją pt. „Na ratunek lasom”.
Mistrzostwo jest nasze!!!
- Dziewczęta z naszej szkoły podstawowej w rozegranym dziś turnieju piłki siatkowej zdobyły MISTRZOSTWO POWIATU RADOMSZCZAŃSKIEGO!!!!! Gratulujemy.
Mistrzostwa powiatu dziewcząt
- 9 lutego 2010 roku w naszej szkole odbędą się mistrzostwa powiatu w piłkę siatkową dziewcząt, w których udział weźmie 8 drużyn. Turniej rozpocznie się o godzinie 9:00.
Zjazd Klubów Europejskich w Piotrkowie Trybunalskim
- 4 grudnia 2009 roku w ODN w Piotrkowie Trybunalskim odbył się...Więcej
Fałków i Przedbórz z pucharem!!!
- 16 grudnia 2009 roku w naszej szkole odbyły się zawody w piłkę siatkową...Więcej
Zawody o puchar Dyrektora ZSG
- 16 grudnia 2009 roku w naszej szkole odbędą się zawody w piłkę siatkową o puchar Dyrektora ZSG w Przedborzu. Uczestnikami będą drużyny z Dobromierza, Fałkowa, Strzelec Małych i Przedborza. Naszym zawodnikom życzymy osiągnięcia jak najlepszego wyniku.
Pożegnanie
- Miniony tydzień był najsmutniejszym dla naszej szkoły w całym 2009 roku. We wtorek 8 grudnia zmarł nagle wspaniały wychowawca, nauczyciel wychowania fizycznego Pan Grzegorz Lizińczyk. Dzisiaj przepełnieni głębokim smutkiem towarzyszyliśmy mu w Jego ostatniej drodze. Grzegorz - na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci...
Konkurs matematyczny Alfik
- Dnia 25 listopada 2009 o godzinie 10:00 w naszej szkole odbędzie ogólnopolski konkurs matematyczny Alfik. Więcej
Ślubowanie klas pierwszych
- W czwartek, 27 października 2009 roku, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej.Więcej
Orlikowa Liga Mistrzów - rewanże
- 9 października 2009 roku na przedborskim Orliku odbyły się rewanżowe mecze pierwszej rundy Orlikowej Ligi Mistrzów. Więcej
Orlikowa Liga Mistrzów
- W dniu 08 października 2009 w Radomsku odbyły się pierwsze mecze Orlikowej Ligi Mistrzów. Więcej
III Rajd Śladami Kazimierza Wielkiego i Piastowskich Łowów
- Dnia 26.09.09r. odbył się „ III Rajd Śladami Kazimierza Wielkiego i Piastowskich Łowów ”. Członkowie SKKT-PTTK przy ZSG w Przedborzu zorganizowali rajd, na który przybyli uczniowie ze szkół w: Aleksandrowie, Białaczowie, Dąbrowie nad Czarną, Klewie, Petrykozach, Skotnikach, Żarnowie, Radomsku, Woli Krzysztoporskiej oraz w Bujnach.Więcej
Wywiadówka!!!
- W dniu 24 września 2009 roku odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami uczniów. Rodziców uczniów szkoły podstawowej zapraszamy na godzinę 16, a rodziców uczniów gimnazjum na godzinę 17.
... i po wakacjach :)
- Po zasłużonym odpoczynku pora wrócić do pracy. Jutro - 1 września 2009 początek nowego roku szkolnego. Uroczyste rozpoczęcie o godzinie 9. Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, a nauczycielom sukcesów w pracy zawodowej.
Wycieczka do Legolandu
- W dniach 10-14.06 2009 roku odbyła się wycieczka
Berlin (Niemcy) - Legoland (Dania). Brało w niej udział 44 uczestników i 3 opiekunów - p. M. Maliszewska (kierownik), p. A. Bobras, p. J. Rutowicz. Więcej
Zakończenie roku szkolnego 2008/2009
- W dniu 19.06.2009 o godzinie 9:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009 klas I-V szkoły podstawowej i I-II gimnazjum. Więcej
III Konferencja Ekologiczna "W pogoni za nartnikiem" - sprawozdanie
- W dniach 14-15 maja 2009r. w Przedborzu w ramach programu „W pogoni za nartnikiem” odbyła się III Konferencja Ekologiczna. W konferencji wzięli udział uczniowie prowadzący badania jakości wody rzeki Pilicy ze szkół gimnazjalnych z Przedborza, Warki, Białobrzegów i dwie szkoły z Tomaszowa Mazowieckiego oraz zaproszeni goście: eurodeputowany Janusz Wojciechowski, przedstawiciele władz samorządowych: starosta powiatu radomszczańskiego Mieczysław Zyskowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu dr Ireneusz Kraś, burmistrz miasta Przedborza Miłosz Naczyński, sekretarz Wojciech Karbownik, dyrektor PPK Witold Sobolewski, przedstawiciele nadleśnictwa oraz sanepidu. Więcej
"Dziś cały ogród kwitnie dla Was"
- Każdego roku 26 maja obchodzimy Dzień Matki natomiast 23 czerwca świętujemy Dzień Ojca – uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej w Przedborzu połączyli te święta tak, aby mogli uczcić je i świętować razem. Więcej
Prawybory do Parlamentu Europejskiego
- 1 czerwca 2009 roku w naszej szkole odbyły się Prawybory do Parlamentu Europejskiego Więcej
.jpg)