Strona główna
Rajd rowerowy "Szlakiem Królewskich Łowów"
Rajd rowerowy "Szlakiem Królewskich Łowów"
Rajd rowerowy "Szlakiem Królewskich Łowów", który odbył się 11.10.2013r., a został zorganizowany przez Oddział Terenowy Nadpilicznych Parków Krajobrazowych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, był kolejną propozycją aktywnej formy poznawania walorów Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Uczestnikami tegorocznej edycji rajdu byli członkowie Klubu Turystyki Rowerowej przy PTTK w Przedborzu oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum w Przedborzu. Trasa rajdu prowadziła przez leśne ścieżki doliny rzeki Pilicy i malownicze szlaki wzniesień Pasma Przedborsko – Małogoskiego.
W miejscach postojowych zorganizowano pogadanki, których zadaniem było przekazanie najistotniejszych informacji dotyczących: Przedborskiego PK, form ochrony przyrody, historii osadnictwa w rejonie Przedborza, rzeki Pilicy i jej turystycznego wykorzystania, infrastruktury turystycznej Pasma Przedborsko - Małogoskiego oraz historii łowiectwa za czasów Kazimierza Wielkiego. Przystanek z poczęstunkiem zaplanowano na terenie rezerwatu Murawy Dobromierskie. Główne miejsce postojowe zorganizowano w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo – Stara Wieś”. Uczestnicy rajdu mieli możliwość zwiedzenia ośrodka i zjedzenia posiłku ufundowanego przez organizatorów rajdu. Udana, zdaniem uczestników, impreza zakończyła się w godzinach popołudniowych na rynku w Przedborzu.








Wybory do władz Klubu Europejskiego
Dnia 10.10.2013r odbyły się wybory do władz Klubu Europejskiego. Oto ich wyniki:
Przewodnicząca: Anna Nowak kl IIIc
Zastępca: Wiktoria Auguścik kl IIIc
Sekretarz: Karolina Różycka kl IIIc
Członkowie: Agata Gaj, Dominika Osicka, Agata Paździerska, Bartosz Rybak, Weronika Wróblewska
Rajd ”Śladami Kazimierza Wielkiego i Przedborskich Borów”
Rajd ”Śladami Kazimierza Wielkiego i Przedborskich Borów”
VII Rajd „Śladami Kazimierza Wielkiego i Przedborskich Borów” odbył się w sobotę 28 września w okolicach Przedborza. Organizatorami był Oddział PTTK w Żarnowie oraz SKKT PTTK w Przedborzu. Patronat honorowy objęło Nadleśnictwo Przedbórz.
Rajd rozpoczął się w Skotnikach (gm. Aleksandrów), gdzie wszystkich uczestników powitali leśniczy z Nadleśnictwa Przedbórz: Jarosław Bobras, Grzegorz Brodzik oraz Dariusz Kubiak, którzy byli przewodnikami na szlaku. Pierwszym punktem był zabytkowy drewniany kościół w Skotnikach. Proboszcz miejscowej parafii przedstawił historię wsi oraz świątyni. Potem wszystkie grupy wyruszyły na 7-mio kilometrową trasę rajdową, która wiodła przez przez wsie Józefów oraz Reczków, a zakończyła się w Bysiowie. W trakcie marszu odbywały się konkurencje sportowe, wymyślone i przeprowadzone przez członków SKKT-PTTK działającego przy naszej szkole. Konkurencje te to: strzał z łuku, slalom z piłeczką na czas, rzut do celu. Każdą ze szkół reprezentowała 3-osobowa drużyna. Niektórzy nie marnując czasu w drodze zbierali grzyby. W trakcie marszu zboczyliśmy z trasy, żeby zobaczyć zbiorniki wodne, które wykorzystywane są w razie pożarów lasów, są również przydatne dla zwierząt podczas suszy. Punktem końcowym rajdu była leśniczówka Ośrodka Hodowli Zwierzyny Bysiów, gdzie na strudzonych wędrowników czekały gorące napoje, grochówka oraz chleb ze smalcem, przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa Przedbórz.
Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o historii Przedborza, rozdane zostały również nagrody za konkursy sprawnościowe oraz wręczono legitymacje nowym członkom PTTK i odznaki turystyki pieszej.
W rajdzie uczestniczyło ponad 200 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich ze Szczercowa, Białaczowa, Woli Krzysztoporskiej, Skotnik, Radomska, a także 41-osobowa grupa młodzieży z naszej szkoły.






XIII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
XIII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę
Jak obiecaliśmy sobie w zeszłym roku, tak też uczyniliśmy. Dnia 10 października 2013 roku uczestniczyliśmy w XIII Pielgrzymce Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Było nas grono 35-osobowe, w tym sama pani dyrektor i trzy panie opiekunki.
W tym roku Pielgrzymka trwała dwa dni. Rozpoczęła się już 9 października Apelem Jasnogórskim dla uczniów szkół mieszczących się daleko od Częstochowy. Uroczystość transmitowała Telewizja TRWAM.
Dnia 10 października jeszcze przed Mszą Świętą wszyscy uczestnicy dostali śpiewniki, pamiątkowe obrazki i znaczki oraz krzyżyki, które na koniec uroczystości zostały poświęcone. Miłą niespodzianką było sfotografowanie sztandaru naszej szkoły. Zdjęcie znajdzie się w II albumie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. O godzinie 10.00 zebraliśmy się na placu przed Szczytem Jasnogórskim. W tym roku było nas około 20 tysięcy. Na Wałach Jasnogórskich ustawiło się 398 pocztów sztandarowych, co wyglądało bardzo imponująco. Uroczystość rozpoczęliśmy od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Msza odprawiana była pod przewodnictwem Wikariusza Biskupiego ks. Jana Kabzińskiego, prezesa Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajce się!” i Kustosza Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II reprezentującego ks. Kardynała Stanisława Dziwisza oraz naszego Duszpasterza Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika. Główną myślą tegorocznego spotkania były słowa Jana Pawła II: ,,Musicie być mocni. Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli inni od was nie wymagają”. Zostaliśmy pobłogosławieni relikwiami naszego patrona. Na koniec został odczytany list od uczestników do naszego obecnego Papieża Franciszka.
XIII Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II była dla nas wielkim wydarzeniem duchowym. Ilość uczniów, opiekunów i innych osób, które przybyły razem z nami, była niesamowita. W powietrzu powiewały flagi, unosiły się transparenty z całej Polski. Od Zakopanego po Gdańsk. Było to naprawdę nadzwyczajne doświadczenie zjednoczenia się wszystkich podczas jednej Mszy Świętej. Na pewno wybierzemy się znowu na wspólną pielgrzymkę, by znów poczuć te wspaniałe emocje i być częścią tak wielkiego i niezwykłego wydarzenia religijnego.
Ewa Sommerfeld kl. II b
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Wycieczka do Oświęcimia
Dnia 15 października 2013 r. udaliśmy się na wycieczkę do Oświęcimia. Przed szkołą zebraliśmy się o godzinie 5:00. Razem z nami pojechał nasz pan od geografii i dwie panie nauczycielki. Około godziny 9:00 dotarliśmy do celu. Głównym punktem tej wycieczki było zwiedzanie niemieckiego obozu koncentracyjnego i obozu zagłady. Na głównej bramie widniał napis "Arbeit macht frei" czyli "Praca czyni wolnym". Na terenie Auschwitz I znajdowały się budynki, które pełniły różne funkcje. Widzieliśmy dużo fotografii, które przedstawiały ludzi skazanych na zagładę. Ukazane były również pociągi, które przewoził ludzi. Ci, którzy wyglądali dobrze skazani byli na pracę a ci, którzy nie oraz matki z dziećmi kierowani byli do komór gazowych. Mówiono im, że idą do kąpieli, a potem ich zabijano. Widzieliśmy sterty ludzkich włosów, przedmiotów codziennego użytku, obuwia, okularów, torb podróżniczych, garnków i szczoteczek. Byliśmy pod Ścianą Śmierci, znajdującej się między blokiem 10 i 11 gdzie rozstrzelono tysiące ofiar. Ludzie umierali w warunkach gorszych niż zwierzęta. Ci, którzy nie mogli już znieść głodu rzucali się na płot elektryczny i umierali. Następnie zwiedziliśmy krematorium, w którym znajdowały się piece. Palono w nich zwłoki ludzkie, które następnie wysypywano do rzek, stawów i jezior. Ostatnim elementem zwiedzania tego obozu było obejrzenie filmu. Przedstawiał ludzi, którzy przeżyli te tortury Ludzi, którzy byli uśmiechnięci i zadowoleni z życia. Tych, którzy nie zasłużyli na tę śmierć. Po zwiedzaniu tego obozu, udaliśmy się do kolejnego obozu zwanego Brzezinką. Znajdowało się tam ponad 300 baraków. Znajdowały się tory oraz wagon pociągu którym przewożono więźniów. Ludzie cierpiący w tamtejszym obozie mieli o wiele gorsze warunki niż w Auschwitz I. Dalszą atrakcją było zwiedzanie Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Następnie udaliśmy się do Wadowic gdzie zwiedziliśmy Muzeum Bł. Jana Pawła II i jedliśmy Wadowickie kremówki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Kopca Kościuszki, Muzea Figur Woskowych w Krakowie. Tak zakończyła się nasza wycieczka. Byliśmy zmęczeni, ale także bardzo zadowoleni, że udało nam się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o przeszłości Polski. Wróciliśmy po godzinie 22.

Wycieczka do kina
Dnia 03.10.2013 r. zorganizowana została wycieczka do kina Helios w Piotrkowie Tryb., na projekcję filmu pt. "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały".
Organizatorami wyjazdu były panie: Sylwia Prymus i Wioleta Kowalska. Na wycieczkę wyjechała młodzież z klas 1-3 naszego gimnazjum.
Film, który mieliśmy przyjemność obejrzeć to dramat wojenny w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego, który jest także jego scenarzystą. Akcja filmu rozpoczyna się w czasach współczesnych, gdy podczas prac budowlanych robotnicy odnajdują pamiętnik i ludzkie szczątki z czasów powstania warszawskiego. Co jakiś czas jesteśmy świadkami retrospekcji, która przenosi nas do powstańczej Warszawy 1944 r. Film ukazuje losy kilku warszawskich rodzin, ukrywającego się przed nazistami Żyda, ich problemy i rozterki, podczas wydarzeń sierpnia 1944 r. W filmie wykorzystano niepublikowane wcześniej fragmenty nagrań z tamtego okresu. W tym dziele grają między innymi Krzysztof Kolberger, Anna Nehrebecka, Anna Romantowska, Jerzy Nowak, Łukasz Konopka, Stanisław Brejdygant, Justyna Sieńczyłło, Aleksander Mikołajczak, Emilian Kamiński.
Film ten wywarł na wszystkich, a w szczególności na uczniach ogromne wrażenie. Wywołał w nich bardzo wiele różnych pozytywnych emocji. Od łez wzruszenia, poprzez radość muzyki, która towarzyszyła niektórym scenom – był to rap.
Po wyjściu z kina ok. godz. 19.00 powróciliśmy do autobusu i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Europejski Dzień Języków Obcych
W dniu 26 września 2013 roku w publicznym gimnazjum w Przedborzu obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji zorganizowano konkurs plastyczny pt.: „Języki obce pomagają poznawać świat”. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Bartosz Rybak (kl. IIIb)
II miejsce – Natalia Pluta (kl. IIa)
III miejsce - Dominika Osicka (kl. IIIc)
Poza tym, w tym dniu uczniowie każdej klasy reprezentowali inny kraj europejski. W tym celu nosili na sobie coś charakteryzującego dany kraj (np. mapę przypiętą do ubrań, bądź ucharakteryzowali swój wizerunek zgodnie z przydzieloną im narodowością). Każda klasa nauczyła się kilku zwrotów grzecznościowych (np. dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę, przepraszam) w przydzielonym im języku i na każdej lekcji posługiwali się tymi zwrotami. Wszyscy nauczyciele natomiast oceniali klasy oddając po 1 głosie na najlepszą. W wyniku konkursu najwięcej głosów otrzymała klasa IIIa, reprezentująca Szwecję, za co uczniowie zostali poczęstowani słodyczami.

Europejski Dzień Języków w naszej szkole
Już od 2001 roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Kraje Europy charakteryzuje wspaniałe bogactwo językowe. Są to nie tylko języki urzędowe, ale także języki regionalne i języki mniejszości narodowych. Należy również pamiętać o językach, którymi mówią obywatele Unii Europejskiej pochodzący z innych krajów i kontynentów. Właśnie po to, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na tę różnorodność lingwistyczną, co roku we wrześniu staramy się przypominać uczniom o tym i zachęcać ich do nauki języków obcych w celu zniesienia barier komunikacyjnych pomiędzy obywatelami różnych krajów.
W naszej szkole można było z tej okazji obejrzeć dwie wystawy, wykonane przez uczniów szkoły podstawowej. Celem pierwszej z nich było zapoznanie najmłodszych z krajami (ich stolice, flagi, ciekawe miejsca), które sąsiadują z Polską- jej tytuł to : „Sąsiedzi Polski” . Druga zaś to bohaterowie komiksów, powieści i filmów wywodzący się z twórczości angielskiej i amerykańskiej pod tytułem „Our super heroes” . Oprócz tego uczniowie klas I-III w formie prac plastycznych wyrazili potrzebę uczenia się języka angielskiego. Klasy pierwsze zajęły się przedstawieniem bohaterów podręcznika „Treetops”. Uczniowie klas drugich pokazali różne sytuacje, w których konieczna jest znajomość języka angielskiego. Natomiast w klasach trzecich można się było dowiedzieć: „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”

TURNIEJ ORLIKA
TURNIEJ ORLIKA
W dniach 11 i 12 września 2013 r. odbyły się eliminacje do IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. To największy turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży w Polsce. W trzech dotychczasowych edycjach w sumie udział wzięło ponad 360 000 dziewcząt i chłopców.
W Gminie Przedbórz eliminacje zostały zorganizowane oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: 10 – 11 lat (roczniki 2002 – 2003) oraz 12-13 lat (roczniki 2000-2001). Łącznie w eliminacjach udział wzięło 112 dzieci z Gminy – uczniów ZSG w Przedborzu. Turniejowi towarzyszyły emocje, dobra zabawa i rywalizacja sportowa. Medale i pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju wręczył uczestnikom Burmistrz Miasta Przedborza Miłosz Naczyński oraz Dyrektor Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Przedborzu Grażyna Strojkowska.
Poniżej przedstawiamy klasyfikację po turnieju:
Kategoria wiekowa 2002 – 2003 Chłopcy:
I miejsce – klasa V a FC Orlikowcy
II miejsce - klasa V b Czerwone Orły
III miejsce - klasa IV b RTS Kozaki PrzedbórzKategoria wiekowa 2002 – 2003 Dziewczęta:
I miejsce – klasa V a FC Piąteczki
II miejsce - klasa V b Niebieskie Orliki
III miejsce - klasa IV a KuleczkiKategoria wiekowa 2000– 2001Chłopcy:
I miejsce – klasa I c FC Góry Mokre
II miejsce – klasa I b Dream Team Przedbórz
III miejsce - klasa I a Zabójcze PershingiKategoria wiekowa 2000 – 2001 Dziewczęta:
I miejsce – klasa I b Szczęśliwe Siódemki
II miejsce - klasa VI b Stokrotki
III miejsce - klasa VI a Groszki
Pierwszy dzień w szkole
WITAJ SZKOŁO!
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Zakończenie roku szkolnego 2012/13
Zakończenie roku szkolnego 2012/13
„Niech żyją wakacje,
niech żyje pole i las,
i niebo, i słońce,
wolny, swobodny czas…”28 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2012/13.
To czas, aby nagrodzić uczniów za ich całoroczny trud - niektórzy wraz ze świadectwem otrzymali nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie. To również czas, aby podziękować rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły.
Dla uczniów klas III SP było to rozstanie z "ich" panią - w przyszłym roku szkolnym wiele się zmieni.
Najtrudniejszym jest pożegnanie klas szóstych oraz trzecich gimnazjalnych gdyż już jako absolwenci szkoły mają świadomość zakończenia pewnego etapu w ich życiu. Właśnie teraz, jak nigdy dotąd zauważają, że kolejnymi krokami zdążają ku dorosłości...
Wszystkim uczniom, ich rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Niech nam świeci słońce i niech pada deszcz - wtedy, gdy najbardziej go potrzeba; "tyle samo lądowań, co startów"; beztroskiego leniuchowania i aktywnego wypoczynku.
Do zobaczenia 2 września.
Po Unii bez paszportu
W bieżącym roku szkolnym 2012/2013 uczniowie naszej szkoły postanowili wziąć udział w projekcie edukacyjnym dotyczącym krajów Unii Europejskiej, pt. „Po Unii bez paszportu”.
Na początku uczniowie podzielili się na grupy. Każdy zespół wybrał sobie państwo UE, które chciał przedstawić. Wybrano: Hiszpanię, Wielką Brytanię, Włochy, Grecję i Francję.
Wszystkie grupy ciężko pracowały zdobywając informacje i tworząc prezentacje multimedialne. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Częste spotkania z nauczycielem prowadzącym, panią Sylwią Prymus, sprawiły, iż wszystko przebiegło pomyślnie.
Na pokaz projektu zostali również zaproszeni nauczyciele, którzy byli bardzo zaciekawieni prezentacjami, oraz uczniowie naszej szkoły.
Jako pierwsze zaprezentowały się uczennice przedstawiające Hiszpanię. Opowiadały o historii, tradycji i obyczajach tego państwa. Przygotowały również tradycyjną hiszpańską potrawę Paelle, którą poczęstowali wszystkich gości.
Kolejnym państwem były Włochy. Przedstawili krótkie informacje na temat tego państwa, oraz poczęstowali zgromadzonych tradycyjnymi włoskimi przysmakami takimi jak pizza i spaghetti.
Następnie wystąpiła Wielka Brytania. Opowiadali oni o historii i kulturze tego wyspiarskiego kraju. Zaproszeni posmakowali tradycyjnej brytyjskiej herbaty. Momentem szczególnym był wywiad, przygotowany przez grupę z księżną Kate.
Jako kolejna wystąpiła Grecja. Uczestnicy odegrali krótką scenkę dotyczącą „Sądu Parysa”, oraz zapoznali widzów z wiadomościami dotyczącymi tego państwa. Pod koniec swojej prezentacji rozdali zgromadzonym greckie owoce. W punkcie kulminacyjnym swojej prezentacji jedna z członkiń zespołu, Agata Paździerska, zaśpiewała piosenkę znanej w Polsce wokalistki pochodzenia greckiego – Eleni, pt. „Miłość jak wino”.
Ostatnim państwem była Francja. Przedstawiający omówili historię i położenie geograficzne tego państwa. Chłopcy tworzący tę grupę przygotowali sporo informacji na temat historii sportu i motoryzacji we Francji. Na koniec jeden z uczestników – Jakub Łyszczarek wykonał piosenkę J. Becko, w tłumaczeniu polskim, ale z przepięknym francuskim akcentem. Podczas wykonywania piosenki pozostali członkowie grupy francuskiej poczęstowali gości tradycyjnymi francuskimi bagietkami.
Wszystkie grupy zaprezentowały się rewelacyjnie. Prezentacje multimedialne,
w połączeniu z charakterystycznymi dla prezentowanego kraju strojami, piosenkami
i rewelacyjną kuchnią, dały pożądany efekt, oddziałując na zmysł słuchu, smaku i węchu.

Szkolny konkurs języka angielskiego
Dnia 17 i 18 czerwca 2013 roku uczniowie klas I – III uczestniczyli po raz czwarty w SZKOLNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO, który został zorganizowany przez nauczycielkę języka angielskiego – Ewę Woźniak. Z liczby biorących udział (103 osoby) wynika, że konkurs również w bieżącym roku szkolnym cieszył się ogromną popularnością wśród dzieci.
Najlepsze wyniki osiągnęli następujący uczniowie:
Klasy pierwsze
Adam Ryszka Ib
1
Julia Zbysz Ib
1
Wiktoria Walczak Ib
1
Zuzanna Pytlos Ib
1
Zuzanna Strojkowska Ib
1
Filip Skowron Ib
2
Amadeusz Jędruszek Ib
2
Paweł Budziński Ib
2
Franciszek Pawelak Ib
3
Patryk Simkiewicz Ib
3
Patryk Grabara Ib
3
Konrad Kowalski Ia
3
Bartłomiej Peroński Ia
3
Michał Lizińczyk Ia
3
Piotr Gniewosz Ia
3
Dawid Lizińczyk Ia
3
Mateusz Baran Ia
4
Wiktoria Kutela Ia
4
Witold Cieślik Ib
4
Klasy drugie
Robert Banaszczyk IIb
1
Julia Tomalka IIc
2
Damian Włodarczyk IIa
3
Dawid Juszczyk IIb
3
Jakub Piwowarczyk II b
4
Wiktoria Dziuba II b
4
Szymon Rudecki IIc
4
Łucja Szmigielska II c
4
Klasy trzecie
Karina Auguścik III a
1
Maciej Łuczyński IIIb
1
Kinga Werens III a
2
Eliza Olszewska III b
2
Bartłomiej Francuz IIIb
2
Karolina Zbysz III b
2
Jakub Krawczyk IIIb
2
Radosław Wnuk IIIa
3
Wiktoria Łuczyńska IIIb
3
Karolina Gniewosz III a
3
Kewin Stępień IIIa
4
Cezary Gaj III a
4
Dawid Simkiewicz III b
4
Patrycja Jarzębska III b
4
Monika Kobędza III b
4
Wiktor Kaźmierczak III b
4
Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie. Uczniom , którzy osiągnęli wysokie wyniki – gratuluję.
POWIATOWY DZIEŃ DZIECKA
POWIATOWY DZIEŃ DZIECKA
W dniu 7 czerwca w Kamieńsku odbyła się trzecia już edycja Powiatowego Dnia Dziecka na Sportowo. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu radomszczańskiego wzięli udział w sportowych zmaganiach.
W ramach imprezy odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2000 i młodszych, zawody w konkurencjach rekreacja, tenis stołowy i kometka dla gimnazjalistów oraz turniej strzelecki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Grupa uczniów z Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Przedborzu pod opieką nauczycieli pana Rafała Rabendy oraz Grzegorza Marchewki uczestniczyła również w tych zawodach.
Imprezie towarzyszyła doskonała atmosfera zdrowej ,sportowej rywalizacji. Na wszystkich uczestników czekał również przygotowany przez organizatorów poczęstunek.
Więcej o imprezie na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Radomsku:
Lista uczestników Powiatowego Dnia Dziecka w Kamieńsku – ZSG w Przedborzu
Piłka nożna :
1.Daniel Olejnik
2.Paweł Janiec
3.Michał Plesiński
4.Adam Raczyński
5.Marcin Stępień
6.Grzegorz Urbański
7.Jakub Rudecki
8.Łukasz Więckowski
9.Kacper Majkowski
10. Julia Zalas
Rzut lotką:
1. Włodarczyk Emilia
2. Wiktoria Obarzanek
3. Sandra Dziuba
4. Weronika Kaźmiercza
Strzelanie z łuku:
1. Wiktoria Adamiec
2. Julia Glenda
3. Anna Dzierzgwa
4. Patrycja Sokalska
Tenis stołowy:
1. Jarosław Pytka
2.Michał Arendalski
Badminton
1. Bartek Motyka
2. Jakub Szczygieł
II Pokaz Tańca Towarzyskiego
II Pokaz Tańca Towarzyskiego
21 czerwca 2013 r. na hali sportowej przy Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Przedborzu miał miejsce pokaz tańca towarzyskiego tancerek i tancerzy, którzy trenują pod okiem Pani Anny Żak. Tancerze przedstawili m. in.: taniec standardowy: walc angielski, tango, quickstep, walc wiedeński, fokstrot oraz taniec latynoamerykański: cza-cza, rumba, samba, jive.
Swoje układy taneczne zaprezentowały również „Żaklinki”, które spotkały się z dużymi brawami publiczności. Na widowni znajdowali się zarówno przedstawiciele władzy samorządowej, grona pedagogicznego jak i rodzice tancerzy, członkowie Klubu Seniora oraz młodzież szkolna. Na koniec Pani Anna Żak otrzymała bukiet czerwonych róż. Głos zabrały: Pani Grażyna Strojkowska (Dyrektor ZSG) oraz Pani Renata Koska (Sekretarz Miasta Przedborza), które pogratulowały młodym tancerzom udanego występu, podziękowały Pani Annie Żak za trud włożony w przygotowanie tak wspaniałego pokazu oraz wyraziły nadzieję na to, że w przyszłym roku również odbędzie się taki pokaz.
Młodym tancerzom jeszcze raz gratulujemy talentu i udanego występu!
Jeden z dziesięciu
Jeden z dziesięciu
Dnia 11 czerwca 2013 r. odbył się konkurs matematyczny „Jeden z dziesięciu”.
W konkursie brali udział uczniowie klas V i VI: Artur Jędrzejczyk, Konrad Kapuściński, Wojciech Krakowiak, Katarzyna Urazińska, Wiktoria Chudy, Julia Molasy, Emilia Włodarczyk, Wiktoria Obarzanek, Aleksandra Zasobniak, Michał Plesiński, Agnieszka Grzegorczyk.
Do finału zakwalifikowali się: Wiktoria Chudy, Emilia Włodarczyk i Aleksandra Zasobniak. 1 miejsce zajęła Wiktoria Chudy.
Gratulacje wszystkim
PO FESTYNIE
PO FESTYNIE
Tradycją naszej szkoły, już od 12 lat, jest organizowanie przez Radę Rodziców i Dyrekcję Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego Festynu Szkolnego.
W dniu 1 czerwca 2013 roku odbył się już XI Festyn. Pomimo padającego deszczu wszyscy chętni uczestniczyli w dobrej zabawie. Można było zobaczyć: pokaz karate, występy przedszkolaków i dzieci z klas I – III, harcerzy, występy wokalne i taneczne uczniów naszej szkoły oraz występ Klubu Seniora.
Ogromnym powodzeniem cieszyły się loterie fantowe: jedna mała i trzy duże, w których głównymi nagrodami były: skuter oraz dwa telewizory.
Podczas festynu można było degustować potraw z grilla, chleba ze smalcem, domowych ciast oraz słynnej potrawy przedborskiej – kugla, który cieszył się ogromnym powodzeniem.
Na wszystkich czekały dodatkowe atrakcje. Dzieci bawiły się na wesołym miasteczku, chętni mogli pograć także w minigolfa.
Późnym wieczorem dorośli wspaniale bawili się podczas zabawy tanecznej pod gwiazdami.
Celem, który przyświecał organizacji festynu, było zgromadzenie środków na poprawę warunków nauczania uczniów ZS-G w Przedborzu.
Pisali o nas:

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską
- Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską
Dnia 20.05.2013 roku w Miejskim Domku Kultury w Radomsku odbyło się spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską. Uczestniczyłam w nim wraz z moją klasą, która została wybrana jako delegacja szkoły. Sędzia Anna Maria Wesołowska pracuje w IV wydziale Karnym w Łodzi. Znamy ją z programu emitowanego na antenie TVN pt. ,,Sędzia Anna Maria Wesołowska". W spotkaniu z młodzieżą gimnazjalną naszego powiatu poruszyła tematy przemocy, cyberprzemocy i przestępczości wśród nastolatków.W swoim wystąpieniu pani sędzia cytowała paragrafy kodeksu karnego dotyczące przestępstw popełnianych przez nastolatków. Ilustrowała je przykładami z własnego trzydziestoletniego doświadczenia pracy w sądzie. Poruszyła mnie historia harcerza z różą, który otrzymał wyrok za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wstrząsnęła mną historia czternastolatki zgwałconej przez czterdziestoośmioletniego mężczyznę poznanego przez internet. Wzruszyła mnie historia chłopaka, który po jedynym w życiu zażyciu narkotyku zamordował kobietę czterema ciosami nożem. Usłyszeliśmy jeszcze wiele innych opowieści, np. o zbyt wczesnej inicjacji seksualnej nastolatków czy niewłaściwym korzystaniu z internetu polegającym na ośmieszaniu innych, za co w prawie polskim przewidziane są kary dla nieletnich.Dzięki temu spotkaniu dużo dowiedziałam się na temat przemocy wśród nastolatków. Owszem, na lekcjach wychowania do życia w rodzinie te tematy były omawiane, ale pani sędzia uświadomiła nam, jaką karę możemy otrzymać za popełnienie naszym zdaniem niewinnych, jednak zgodnie z prawem karalnych czynów. Myślę, że to spotkanie zmusza nas do refleksji nad własnymi zachowaniami. Pani sędzia doradzała nam przed zrobieniem czegoś nierozsądnego: ,,Policzcie do dziesięciu, a jeśli nic się nie dzieje, to nawet do stu". Zachęcam wszystkich do udziału w spotkaniach z takimi ludźmi - kompetentnymi, dowcipnymi, wykazującymi dużą troskę o nas.Wiktoria Kabat kl. I b
Gratulujemy Emilce
11 X 2012 r. z inicjatywy papieża Benedykta XVI rozpoczął się w Kościele katolickim „Rok Wiary”, KKK mówi, że „męczeństwo jest najważniejszym świadectwem złożonym prawdzie wiary”. Wśród 108 męczenników, których Jan Paweł II ogłosił w 1999 r. błogosławionych jest pięciu kapłanów diecezji radomskiej: ks. Kazimierz Grelewski, ks. Stefan Grelewski, ks. Franciszek Rosłaniec , ks. Bolesław Strzelecki , ks. Kazimierz Sykulski.
Z tego powodu tematem tegorocznego konkursu wiedzy religijnej diecezji radomskiej są „Męczennicy za wiarę”.
Pierwszy etap konkursu odbył się w naszej szkole 9 I 2013r. Wzięło w nim udział 41 uczniów z klas od IV do VI. Największą ilość punktów zdobyła uczennica klasy VI Emilia Włodarczyk i to ona pojechała reprezentować Szkołę Podstawowa w Przedborzu na etapie diecezjalnym w Radomiu.
Do finału konkursu 16 V 2013r. przystąpiło 162 uczniów z całej diecezji. Nasza reprezentantka Emilia Włodarczyk z powodzeniem reprezentowała Przedbórz uzyskując jedno z siedmiu wyróżnień. Gratulujemy Emilce życząc, by w przyszłym roku stanęła na podium w gronie trzech zwycięzców.

Ja w Europie
W marcu 2013 roku ogłoszony został, przez Klub Europejski, konkurs fotograficzny pod hasłem "Ja w Europie".
Na konkurs wpłynęło kilkanaście różnych, związanych z jego tematyką zdjęć. Ostatecznie 23 maja 2013 roku nastąpiło rozwiazanie konkursu.
I tak miejsce I zajęła Dominika Osicka z klasy II C

II miejsce Karolina Różycka z klasy II C
III miejce Michał Ryszka z klasy II B.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy ocen celujących (cząstkowych) z Wiedzy o społeczeństwie.
.jpg)