Strona główna
GÓRA GROSZA
INFORMACJA
W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła tradycyjnie wzięła udział w akcji charytatywnej
GÓRA GROSZA.
Zebraliśmy w tym roku 579zł 57 gr.
Najlepsze wyniki osiągnęły następujące klasy:
4a – 156zł 34gr
2b – 63 zł
3b – 60zł 90gr
2a – 59zł 89gr
1b – 51zł 53gr
Dziękujemy również pozostałym klasom, które wzięły udział w tej akcji.
Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku szkolnym nasza młodzież nie zawiedzie.
Dokąd na wakacje?
Wkrótce upragnione i długo wyczekiwane wakacje!!! Wolisz morze, góry, jeziora, piękne miasta, a może urokliwe zakątki z dala od tłumów? Każde wakacje niosą za sobą niezliczone pytania i wątpliwości. Uczniowie klas VI i VIII przygotowali oferty w formie propozycji podróży, aby rozwiązać podobne problemy i jak najlepiej wykorzystać wakacje. W ofertach znajdziemy dużo ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Możliwości jest dużo!!!
Iwona Karbownik
8
Konkursy: „Kartka dla medyka” oraz „Wiedzy o Kazimierzu Wielkim” - wyniki
W dniu 1 czerwca 2021 r. zostały wręczone nagrody i dyplomy zwycięzcom i laureatom konkursów: „Kartka dla medyka” oraz „Wiedzy o Kazimierzu Wielkim”.
Przypomnijmy, że konkurs „Wiedzy o Kazimierzu Wielkim” był konkursem wewnątrzszkolnym. Jego wyniki są następujące:
1.Strojkowski Maksymilian I miejsce
2.Gaj Sebastian II miejsce
3.Jędrzejczyk Krzysztof III miejsce
4.Jankowska Wiktoria IV miejsce
5.Zawada Aleksandra V miejsce, jest to jednocześnie najlepszy wynik wśród klas 4
6.Łyszczarek Nikola VI miejsce
6.Strojkowski Filip VI miejsce
7.Kozłowska Kaja VII miejsce
8.Kozłowska Maja VIII miejsce
8.Cedro Małgorzata VIII miejsce
Konkurs „Kartka dla medyka” był konkursem organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie Trybunalskim. Jego wyniki są następujące:
Krzysztof Woźniak - 1 miejsce
Patrycja Madejska - II miejsce
Martyna Madejska - II miejsce
Maja Mularczyk - III miejsce
Igor Kałuziński - IC miejsce
Alan Sobczyk - III miejsce
Wyróżnienia:
-Maria Słomczyńska
Wiktoria bakalarz
Patryk Kałuziński
Aleksandra Zawada
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Sylwia Prymus
4
Dzień Dziecka - klasa 0 B
- 23
Dzień Dziecka - integracja klasy 3 b i 3 c
Wspólnie świętowaliśmy Dzień Dziecka na boisku MKS Pilica, pogoda nam sprzyjała Dominowały zabawy ruchowe i gry sportowe integrujące zespoły. Na zakończenie odbyło się wspólne grillowanie. Był to dzień pełen wrażeń, a dobry humor dopisywał każdemu.
Elżbieta Lizińczyk
Halina Wilk
15
Kochane Dzieci!!!!
Przekazujemy ciepłe, najlepsze życzenia,
słońca, radości i pomyślności.
Czasu dużo na zabawy i podróże,
moc uścisków, uśmiechów wiele
w dni powszednie i niedziele!
Życzymy, aby każdego dnia spotkało WAS coś zaskakującego.
Powinno to być coś, co wprawi Was w zadumę.
Nie tylko wielkie sprawy wywołują zdumienie i zachwyt,
najczęściej wystarczą małe,
powszednie rzeczy i wydarzenia:
taniec motyla, rozkwitający pączek, śpiew słowika nad polami.
Tych małych, codziennych odkryć serdecznie Wam życzymy…
Rodzice
Lekcja geografii klasy 7a w KSIĘGARNI
Podczas wizyty w księgarni uczniowie klasy 7a zapoznali się z posiadanymi przez księgarnię w Przedborzu książkami z dziedziny geografii.
Iwona Karbownik
1
Wycieczka z klasą 6b i 7b - lekcja geografii
Najważniejsza jest nauka. Zarówno nauczyciel jak i rodzic zapewne ma świadomość tego, że wycieczka szkolna dziecka to spora dawka wiedzy, której często młodzież nie jest w stanie doświadczyć w szkole. Wycieczki dają możliwość poznania historii, geografii i biologii, a nauka w czasie wyjścia szkolnego jest efektywniejsza, gdyż podana w ciekawszy sposób. Dodatkowo młodzież ma możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, które mają wiele do zaoferowania. Wycieczka szkolna pozwoliła zintegrować się uczniom po tak długim i trudnym dla nas wszystkich nauczaniu zdalnym.
Iwona Karbownik
Lekcja geografii z klasą 8b, spotkanie z pracownikiem Przedborskiego Parku Krajobrazowego w Przedborzu
Na lekcji geografii uczniowie klasy 8b wraz z nauczycielem oraz pracownikiem Przedborskiego Parku Krajobrazowego w Przedborzu udali się na wędrówkę po ścieżce przyrodniczo-historycznej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu.
Zajęcia terenowe zajmują ważne miejsce w nowoczesnym systemie kształcenia. Są bogatym źródłem wiedzy, a więc niezbędnym elementem w nauczaniu geografii. Dzięki tej wędrówce po ścieżce przyrodniczo-historycznej im. Kazimierza Wielkiego w Przedborzu uczniowie w sposób aktywny zdobyli nowe informacje na temat tej ścieżki. Zajęcia terenowe to również forma aktywności fizycznej, która jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. A czasy pandemii strasznie ograniczyły nam wszystkim aktywnie spędzonych lekcji w terenie, za którymi uczniowie jak i my nauczyciele bardzo tęskniliśmy.
Iwona Karbownik
1
Lekcja geografii klasy 7b w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przedborzu
Podczas wizyty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przedborzu uczniowie klasy 7b zapoznali się z posiadanymi przez bibliotekę książkami z dziedziny geografii.
Iwona Karbownik
2
Dzień Mamy - Klasa 3A
Mama i Tata to świat nasz cały...❤️ - Grupa 0 B
Mama i Tata to świat nasz cały...❤️ - Grupa 0 B
Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata. ❤️ Dzieciaczki z 0 A przygotowały w tym wyjątkowym Dniu podziękowanie dla swoich Rodziców.❤️
Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata. Dzieciaczki z 0 A przygotowały w tym wyjątkowym Dniu podziękowanie dla swoich Rodziców.
Najpiękniejszy dzień wiosny to Dzień Mamy i Taty Klasa 3 c - Elżbieta Lizińczyk
Najpiękniejszy dzień wiosny to Dzień Mamy i Taty
Klasa 3 c - Elżbieta Lizińczyk
1
Alicja - spektakl online
21 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa spektakl „Alicja –online”, który połączył świat filmu ze światem teatru. W spektaklu wzięli udział aktorzy i artyści cyrkowi. Dodatkową atrakcją, która szalenie przypadła młodym widzom do gustu, był pokaz baniek mydlanych. Na zakończenie każdy otrzymał upominek - książeczkę z labiryntami .
5
Project - An Interesting City
W miesiącu kwietniu uczniowie klasy VI a i Vc wykonali projekt związany z tematem wakacji po tytułem „An Interesting City by... „Ciekawe miasto”. Podczas lekcji zdalnych z języka angielskiego mieli przygotować plakat przedstawiający najciekawsze według nich miejsca w wybranym przez siebie mieście. Pozwoliło nam to w ciekawy sposób przećwiczyć materiał, którym aktualnie zajmowaliśmy się na lekcji języka angielskiego jak również zapoznać się z wieloma ważnymi informacjami o przedstawionych miastach.
oprac. Ewa Woźniak
6
Zakończyła się V Edycja Akcji „ Reszta dla psiaka i kociaka”.
Tegoroczna akcja była inna niż pozostałe a to wszystko przez pandemię. Mieliśmy zdalne nauczanie a mino tego udało nam się zebrać 101 kilogramów karmy, za co jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłączyli się do naszej akcji i nas wspierali. Jeszcze raz wszystkim
Dziękujemy
Organizacja procesu dydaktyczno-wychowawczego i opiekuńczego od 17.05.2021
Od 17 maja 2021r. – klasy 1 – 3 oraz klasy 8A i 8B pracują stacjonarnie.
Klasy 4 – 7 zaczynają realizować nauczanie hybrydowe według następującego planu:
- 17 -19 maja 2021r. / poniedziałek – środa/ przychodzą do szkoły klasy 4 B ,6 C , 6 D ,7 A , 7 D według tygodniowego planu zajęć.
Klasy 4A , 5A , 6A ,6B , 7B , 7C pracują zdalnie .
- 20,21,24 maja 2021r./czwartek, piątek ,poniedziałek/ przychodzą do szkoły klasy 4A , 5A , 6A ,6B , 7B , 7C.
Klasy 4 B ,6 C , 6 D ,7 A , 7 D pracują zdalnie.
Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej, m.in. stosowanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych szkoły lub gdy nie ma możliwości zachowania dystansu na terenie szkoły (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole ma ograniczoną do minimum możliwość kontaktowania się z pozostałymi klasami. Zaleca się, w zależności od warunków lokalowych szkoły, takie planowanie rozkładu zajęć, aby ograniczyć kontakt między klasami, zwłaszcza w przestrzeniach wspólnych.
Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
Tabliczka mnożenia i stroje regionalne - co mają wspólnego? Sami zobaczcie!?
Tabliczka mnożenia i stroje regionalne - co mają wspólnego? Sami zobaczcie!?
3
Konkurs „Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego.”
Konkurs „Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego.”
W kwietniu 2021 r. nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Urząd marszałkowski w Łodzi, pt. „Żołnierze Wyklęci na terenie województwa łódzkiego.”
Celem Konkursu było upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upowszechnienie wiedzy historycznej o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II Wojnie Światowej oraz pielęgnowanie polskości oraz rozwój i kształtowanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, a także pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej.
Nasi uczniowie przygotowali 16 prac konkursowych. Wyniki konkursu poznamy w czerwcu 2021 r.
Sylwia Prymus
23
.jpg)