• Geografia w kalendarzu

• Kalendarz ekologiczny, to kolejny obszar aktywności edukacyjnej naszych uczniów z klas V-VIII.

Kalendarz ma za zadanie utrwalić datę, wyjaśnić znaczenie problemu, do którego się odnosi, a przede wszystkim stawiać przed odbiorcami ekologiczne wyzwania.

Obejmuje wszystkie spopularyzowane „dni ekologiczne”, popularne święta i ważne dni, które nie są związane z ekologią, ale można je obchodzić, redukując swój ślad ekologiczny oraz dodatkowe dni w okresach wolnych od świąt poświęcone tematom, które nie doczekały się swojego święta.

Kalendarz ma zatem edukować i inspirować odbiorców do drobnych działań, zmiany nawyków na bardziej proekologiczne, ma dawać proste recepty, świeże pomysły, inspirować do myślenia, a wszystko  to w odniesieniu do ważnych dni w roku i dbałości o stan środowiska naturalnego.

To z pewnością nieostatnie prace aktywnych uczniów naszej szkoły.

• Zaelektryzowani

• Dnia 07.02.2023 w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym.

Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. W programie znalazły się zabawy z gazami (ciekły azot, metan), ale również ciekawe zjawiska z fizyki (ciśnienie w próżni). Uczniowie mieli okazje zobaczyć poduszkowiec, który uniósł chętne osoby w powietrze. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu i dobrą zabawę.

• Bal Karnawałowy

• Bal Karnawałowy, który odbył się dnia 02.02.2023 roku, w naszych oddziałach przedszkolnych był pełen niesamowitych wrażeń, na dzieci czekały karnawałowe zabawy oraz tańce do utraty tchu!

Obowiązywał oczywiście strój karnawałowy 🥳🥳🥳

To był wyjątkowy dzień dla uczniów klas I naszej szkoły. Zabawa karnawałowa połączona z wieloma atrakcjami zostanie zapamiętana na długi czas.

Zabawa karnawałowa uczniów klas II PSP w Przedborzu . Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki oraz animacjach bawili się znakomicie. Dodatkową atrakcją były dmuchańce . Ach co to był za dzień

Bal karnawałowy uczniów klas III naszej szkoły . Dzień pełen dobrej energii , wspaniała zabawa.