• ​​​​​​​ #SadziMY

• 29 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #SadziMY, której inicjatorem jest para prezydencka. Tegoroczna akcja współorganizowana jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Lasy Państwowe.

W ramach przeprowadzonej akcji nauczyciel geografii odebrał sadzonki z Nadleśnictwa Przedbórz i  poinformował uczniów, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki drzew oraz przypomniał , jak ważną rolę spełnia las w naszym życiu zapewniając tlen, oczyszczając powietrze, wpływając korzystnie na klimat, samopoczucie i co ważne, że jest siedliskiem dla wielu gatunków roślin, zwierząt i grzybów.

Młodzież przystąpiła do akcji #sadziMY las głównie po to, aby zjednoczyć się ze wszystkimi wokół przyrody, naszego wspólnego dobra narodowego, które musimy razem chronić i pielęgnować.

• Europejski Dzień Sportu

• Dnia 30 września 2022 r. w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Sportu. Uczestniczyło w nim około 200 uczniów. Klasy 0-III ćwiczyły w swoich salach. Do przeprowadzenia lekcji nauczyciele wykorzystali gotowe zestawy filmów przygotowane przez Akademię Krokieta i Lamy. Starsze klasy aktywnie uczestniczyły w tym dniu w hali sportowej.

Tematem przewodnim tegorocznego Europejskiego Dnia Sportu była integracja kulturowa dzieci polskich i ukraińskich, które mogły poznać kulturę, język i geografię sąsiadujących ze sobą krajów.

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

Nauczyciele wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej

• Europejski Dzień Języków 2022

• Z okazji tegorocznego Europejskiego Dnia Języków uczniowie klasy 3B pod kierunkiem p. Marcina Ryszki przygotowali plakaty. Tematyka prac była różnorodna. Dominowały flagi państw europejskich przetłumaczone na język angielski i inne zagadnienia tematyczne m. in. powitania w językach państw Unii Europejskiej, a nawet odłosy zwierząt w różnych językach.

Klasa 5B brała udział w quizie dotyczącym znajomości faktów oraz ciekawostek językowych. Uczniowie pod kierunkiem p. Marcina Ryszki rywalizowali ze sobą w interaktywnym quizie za pomocą tabletów oraz smartfonów i odpowiadali na pytania dotyczące Europejskiego Dnia Języków.

Uczniowie klas 7a i 4a i 5a pod kierunkiem p. Ewy Woźniak przygotowali wystawę przedstawiajacą postać królowej brytyjskiej od urodzenia w 1926 roku do pożegnania jej we wrześniu tego roku pod tytułem: "Queen Elizabeth II - Królowa kilku pokoleń".

Na lekcji języka niemieckiego uczennice klasy 8d i 7a przeczytały ciekawostki o Europejskim Dniu Języków Obcych w języku polskim i niemieckim oraz zaprezentowały najważniejsze zwroty w językach obcych. Dopełnieniem lekcji było rozkodowanie haseł w językach obcych za pomocą skanera kodów QR.

Iwona Jeżewska

• Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe

• Dnia 29.09.2022 r. w Uniejowie odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy. W tych zawodach wzięła udział uczennica naszej szkoły Nikola Kowalska z klat.  8 d. Biegi przełajowe zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe z podziałem na grupę dziewcząt i chłopców:

I kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowe

II kategoria klasy VII-VIII szkoły podstawowe

III kategoria – szkoły ponadpodstawowe

W sumie odbyło się 6 biegów. W każdej grupie startowało około 100 uczniów. Nagrodzonych zostało 6 osób z każdej grupy wiekowej z podziałem na chłopców i dziewczęta. Udział w imprezie wojewódzkiej jest dużym wyróżnieniem. Gratulujemy naszej uczennicy.

Nauczyciele wychowania fizycznego.