• Motoryka mała na zajęciach logopedycznych

          • Motoryka mała jest nieodłącznym elementem terapii logopedycznej. Istnieje ścisły związek pomiędzy rozwojem mowy a rozwojem ruchowym dziecka, a w szczególności rozwojem motoryki małej (precyzyjnej). Ośrodek ruchowy mowy oraz ośrodek ruchowy ręki leżą blisko siebie i są ze sobą powiązane funkcjonalnie w mózgowej organizacji czynności psychicznych. Rozwój czynności mówienia oraz mowy zależy od rozwoju motoryki całego ciała, a szczególnie od motoryki małej - precyzyjnej. Sprawne ręce to sprawny aparat mowy, a sprawny aparat mowy to prawidłowa artykulacja. Wszystkie zabawy rozwijające ruchy precyzyjne dłoni i palców działają stymulująco na rozwój mowy dziecka,  pobudzają ośrodki mowy w mózgu. Dzięki takim zajęciom uczniowie usprawniali prawidłową wymowę.

            Logopeda Agnieszka Kawka

          • Projekt „Famous people”

          • Uczniowie z klasy 3B wykonali plakaty związane ze sławnymi osobami opatrzone tytułem „Famous people”. Do każdej osoby został wykonany krótki opis dotyczący wyglądu zewnętrznego w języku angielskim, wykorzystujący słownictwo i struktury z poznanego rozdziału. Dominowały osoby związane ze sportem, aktorstwem oraz muzyką. Materiały wykorzystane do zrobienia prac również zaskakiwały kreatywnością oraz wyobraźnią uczniów. Dzięki przygotowanym projektom uczniowie usystematyzowali poznane struktury gramatyczne oraz słownictwo.

            Marcin Ryszka

          • Walentynki

          • Uczniowie klasy 2B i 3B w ramach kreatywnych zajęć językowych uczestniczyli w quizach oraz grach związanych z Walentynkami. Dzięki narzędziom TIK uczniowie z łatwością opanowali słownictwo tematyczne i bardzo chętnie wykonywali różne wyzwania.

             

            Marcin Ryszka

            Klasa 2B

            Klasa 3B

          • Maraton Pisania Listów 

          • Po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Amnesty International -  Maraton Pisania Listów. Przeprowadziliśmy ją w dniach  od 01 do 11 grudnia. Napisaliśmy 80 listów do Premiera Australii, za pośrednictwem Ambasady Australii w  Warszawie w sprawie podjęcia odpowiednich i zgodnych z prawami człowieka działań na rzecz klimatu, aby chronić wyspy Cieśniny Torresa i prawa człowieka rdzennych mieszkańców. Apelowaliśmy aby jak najszybciej zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i wypełnić podjęte na poziomie światowym zobowiązania do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5ºC w zgodzie z najlepszymi dostępnymi badaniami naukowymi. 

            Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała od Amnesty International podziękowania. 

             

            Joanna Rutowicz

          • Bieg "Tropem Wilczym"

          •  

                          Dnia 01.03.2024r. (piątek) w naszej szkole odbędzie się XII edycja biegu

                                                                                      „Tropem Wilczym”.

            Celem biegu jest:

            -propagowanie działalności Żołnierzy Wyklętych, bohaterów antykomunistycznego podziemia niepodległościowego w latach 1945-1963, osób represjonowanych lub takich, które ryzykowały własnym życiem lub internowaniem z powodu pomocy udzielanej żołnierzom walczącym z komunizmem w Polsce.

            - Edukacja historyczna.

            - Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.

            Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w tym biegu .

            Bieg klas 0-3 – klasę zapisuje wychowawca. Każda klasa biegnie osobno . Po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

            Mile widziane transparenty .

            Klasy 4-8 zapisy na bieg u nauczycieli wychowania fizycznego – bieg odbędzie się w Parku Miejskim.

             

          • Rozstrzygnięcie konkursu „Józef Piłsudski w moich oczach”

          •    W dniu 26 stycznia 2024 r. rozstrzygnięty został konkurs organizowany pod hasłem „Józef Piłsudski w moich oczach”.

            Jest to już kolejna edycja tego konkursu, którego celem jest przybliżenie sylwetki jednego z najwybitniejszych Polaków - Józefa Piłsudskiego. Jego zasług w dziele odbudowy państwa polskiego. Na konkurs wpłynęły aż 32 przepiękne prace ukazujące naszego bohatera w różnych sytuacjach, tworzone też różnymi technikami!

            Oto wyniki konkursu:

            I miejsce:

            ·        Antoni Kaźmierczak kl. VI a

            ·        Patrycja Madejska kl. 7a

            II miejsce:

            ·        Gabriela Piłat kl. 7a

            ·        Maria Sosnowska kl. 7a

            III miejsce

            ·        Maja Kozłowska kl. 7a

            ·        Igor Madejski kl. 4a

            ·        Aleksandra Zawada kl. 7a

            wyróżnienia:

            ·        Jakub Bernacki kl. 7a

            ·        Igor Kałuziński kl. 7a

            ·        Bartosz Karbownik kl. VI b

            ·        Anna Krakowska  kl. 4b

            ·        Filip Strojkowski kl. 7a

            ·        Małgorzata Woźniak kl. V a

             

            Wszystkim laureatom serdecznie gratuluję!

            Organizator konkursu - Sylwia Prymus

          • Karnawał

          • Karnawał to miła,pełna wrażeń i zabaw tradycja.Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 26 stycznia 2024 roku.

            Na pięknie udekorowanej sali szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny,biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów,żołnierzy, Batmany. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było jej głównym celem.

          • Piesza wycieczka przyrodnicza – Zimowe Ptakoliczenie

          • Koniec stycznia to już tradycyjnie czas, kiedy z inicjatywy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w całej Polsce odbywa się akcja ich zimowego liczenia. W ramach tej akcji 26 stycznia 2024 roku pracownicy Przedborskiego Parku Krajobrazowego w sali konferencyjnej  naszej szkoły przedstawili godzinną prezentacją dotyczącą idei Zimowego Ptakoliczenia, opisu wróbla – Ptaka Zimy 2024 oraz charakterystyki podstawowych cech rozpoznawczych gatunków ptaków. Bezpośrednio po prezentacji i po krótkim wstępie wyjaśniającym zasad obserwacji i obsługi lornetki uczniowie wraz z opiekunami, Panią Justyną Nicoś, Barbarą Kraś i Iwoną Karbownik zaopatrzeni w atlasy i lornetki wyruszyli na spacer. Młodzi przyrodnicy bacznie obserwowali otoczenie oraz wypatrywali i rozpoznawali przelatujące ptaki. W trakcie wycieczki przewodnicy uzupełniali specjalnie przygotowaną kartę obserwacji, a następnie w formie elektronicznego formularza otrzymane wyniki zostały przesłane do organizatora czyli OTOP-u.

            Celem ogólnopolskiej akcji jest zliczanie napotkanych na obranej trasie ptaków, co pozwala na tworzenie i uzupełnienie bazy danych na temat zmian liczebności populacji poszczególnych gatunków ptaków w Polsce, na przestrzeni kolejnych lat.

            Zimowe Ptakoliczenie miało charakter edukacyjny. Organizatorzy wycieczki przekazali mnóstwo informacji o napotkanych gatunkach ptaków, m.in.: jak je rozpoznać, czym się żywią, w jakich siedliskach występują najczęściej.

             

            Opr. i zdj. Iwona Karbownik

          • Maraton Pisania Listów

          • Po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Amnesty International - Maraton Pisania Listów. Przeprowadziliśmy ją w dniach od 01 do 11 grudnia. Napisaliśmy 80 listów do Premiera Australii, za pośrednictwem Ambasady Australii w Warszawie w sprawie podjęcia odpowiednich i zgodnych z prawami człowieka działań na rzecz klimatu, aby chronić wyspy Cieśniny Torresa i prawa człowieka rdzennych mieszkańców. Apelowaliśmy aby jak najszybciej zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i wypełnić podjęte na poziomie światowym zobowiązania do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5ºC w zgodzie z najlepszymi dostępnymi badaniami naukowymi.

            Za udział w akcji nasza szkoła otrzymała od Amnesty International podziękowania.

             

            Joanna Rutowicz

          • Podsumowanie Akcji „Pomagamy Ani”

          • W dniach 18 - 19 stycznia 2024 r. w naszej szkole zorganizowana została akcja zbiórki pieniędzy na rzecz leczenia naszej starszej uczennicy  Ani.

            Podczas aukcji w sklepiku szkolnym można było wziąć udział w loterii maskotek. Dla koneserów słodkości  sprzedawane były  pyszne ciasta, babeczki, słodkie desery, galaretki, czekoladowe mikołaje i wiele jeszcze innych pyszności przygotowanych przez naszych wspaniałych uczniów oraz ich rodziców, którym z całego serca dziękuję za wsparcie.

            Akcja przerosła wszelkie oczekiwania, ponieważ udało się zebrać aż 3200 zł!!! Pieniądze zostały wpłacone na konto Ani siepomaga.

             

            Organizator zbiórki na terenie szkoły-Sylwia Prymus

          • Konkurs „Nie ma większej miłości niż ta, kiedy ktoś życie oddaje swoje…” w naszej szkole

          • W październiku 2023 r. nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki oraz Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, pt. „Nie ma większej miłości niż ta, kiedy ktoś życie oddaje swoje…”.

            Celem konkursu było uwrażliwienie uczniów na kultywowanie pamięci w wymiarze rodziny. Poszerzenie wiedzy o Holokauście i polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej.

            Nasz uczeń Adam Nowak napisał na ten konkurs piękną pracę pt. „Krótka historia przedborskich Żydów”.

            W styczniu 2024 r. praca została wysłana do organizatora.

            Za Adasia trzymamy mocno kciuki!

            Sylwia Prymus

          • Wspólne kolędowanie

          • Wspólne kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który przetrwał do dziś i łączy pokolenia. To piękna tradycja. Warto pielęgnować ten polski zwyczaj i przekazywać go dzieciom. W tym celu dnia 19 stycznia 2024 roku w murach naszej szkoły rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Kolędy wspólnie śpiewali uczniowie, rodzice i nauczyciele. Dziękujemy za niezapomniany, nastrojowy i wzruszający wieczór.

          • Dzień Babci i Dziadka w klasie 0

          • „Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,

            Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”


            Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z kl 0 w  dniu 19 stycznia 2024r specjalnie dla Babci i Dziadka przygotowały  program artystyczny. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyni zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.To był naprawdę wyjątkowy występ ,pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze wnucząt z uśmiechem przypominały piękne aniołki, które w preznecie  dla dziadków przygotowane zostały z pomocą rodziców-taty Jasia K i Dawidka W. - ślicznie dziękujemy.

            Grażyna Włoch

          • Ogłoszenie - Pomagamy Ani

          • W dniu 18.01.2024 r. w naszej szkole odbędzie się akcja charytatywna "Pomagamy Ani". Podczas akcji sprzedawane będą ciasta, babeczki, pierniczki. Zebrane pieniądze będą przekazane na leczenie naszej byłej uczennicy Ani, która cierpi na malformację tętniczo-żylną.

            Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o przyniesienie wypieków w dniu 18.01. o godz. 8:00 do pokoju nauczycielskiego.

             

            https://www.siepomaga.pl/anna-bernacka

             

            Sylwia Prymus

          • Pierwszaki w bibliotece szkolnej

          • W grudniu biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas pierwszych  A i C. Celem spotkań było wyjaśnienie zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę dzieci otrzymały zakładki do książek.

            Życzę  naszym pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką.

            Monika Ilnicka


            "Mała książka - wielki człowiek"
            "Mała książka - wielki człowiek" to projekt skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

            Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

            Kampania została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiającej swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury - tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

            Uczniowie otrzymali nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów, w skład których wchodzą: książka "Wnuczka antykwariusza”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!" oraz kreatywny alfabet.

    • Logowanie

    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.04.2024
    • Librus Synergia
    • Nasze media społecznościowe

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Fiszkoteka.pl